FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
13-02-11 20:44  Odp: [Narzędzia/technika] Chcę takie coś ;)
tees 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam.
Ja z pięć lat temu kupiłem w jednym z Krakowskich sklepów modelarskich taki oto zestaw wybijaków . Polskiej produkcji zresztą.

Wcześniej miałem stycznośc z wybijaczkami pokazanymi w linku powyżej a były one produkcji szwajcarskiej. Narzędzie bez którego sobie w tej chwili nie wyobrażam prac modelarskich a przynajmniej pewnych jej etapów. Srednice wybijaków to 0,6mm , 0,8mm ,1mm ,1,2mm ,1,5mm ,2mm ,2,3mm ,3mm ,4mm. Porównując te bdwa zestawy to mniej więcej jaby porównywać poloneza do mercedesa. Te polskie niestety nie są z utwardzonego materiału jak szwajcarskie i co pewien czas trzeba je przetaczać by nie szarpały wyycinanych powierzchni. Poprostu sią ścierają i tępią krawędzie co ma wpływ na jakość wycinania. Zestaw szwajcarski takich numerów nie robił .Ciął wszystko rómno i dokładnie. No ale cena w tym wypadku robi swoje. Nie pamiętam ile dałem za swoje ( bynajmniej nie malo bo pamiętam że też zastanawiałem się czy kupić) ale na pewno były dużo tańsze od zagranicznych. Może można je dostać gdzieś w jakimś sklepie z narzędziami lub w modelarskim.

Post zmieniony (13-02-11 21:14)

 
13-02-11 21:03  Odp: [Narzędzia/technika] Chcę takie coś ;)
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

A ja sam wystrugałem sobie taką pomoc naukową z anten samochodowych i igieł lekarskich . A kto bogatemu zabroni ? Nie trzeba wydawać żadnych dularów a kosztowało to tylko trochę pracy i pomyślunku . Bardzo dobrze mi się to sprawdza a dowodem są choćby moje silniczki do Łosia .





--
Pozdrawiam wszystkich !


Jańcio

HEY HEY!

„Nic z bliska nie wygląda tak dobrze jak wyglądało z daleka. ”

 
13-02-11 21:05  Odp: [Narzędzia/technika] Chcę takie coś ;)
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Toż to prawie fletnia pana ;-)

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
13-02-11 21:33  Odp: [Narzędzia/technika] Chcę takie coś ;)
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Oczywiście że pana .Pana Lemańskiego .;-))

Pozdrawiam .

Jańcio

HEY HEY !

 
14-02-11 08:22  Odp: [Narzędzia/technika] Chcę takie coś ;)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Widzę, że jednak jest jakaś alternatywa dla tej drogiej nowinki, a Jańcio pokazał, że nie koniecznie trzeba mieć czapkę pieniędzy ; ) A tak BTW, to właściciele aut pod blokiem nie zaczęli szukać sprawcy zniknięć anten? ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-02-11 09:11  Odp: [Narzędzia/technika] Chcę takie coś ;)
stach48 

 

Jańcio ( ładny to On nie jest ale sprytna bestia;)) zapomniał napisać że te otwory służą do popychania zamontowaniego wewnątrz tłoczka, Jeden ruch i wybijak jest pusty a na stole kupka pięknych niezniekształconych krążków. Wiem to bo zrobił mi w prezencie taki spisujący się bez zarzutu komplecik. NAJLEPSZEGO.
p.s. Demon najlepsze do tego celu są stare anteny teleskopowe a o te najłatwiej na złomie. Tak więc można spać spokojnie ;))))))

Post zmieniony (14-02-11 09:16)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024