FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 19Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
18-02-13 21:20  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

Wiesz co ,spróbuj do góry nogami przyłożyc tą ramkę :-)

 
18-02-13 23:14  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Miałem dokładnie ten sam problem z ramką. Rozwiązałem to tak, że przykleiłem dolnączęść do dziobu. Następnie punktowo rogi SG. Później z wyczuciem dogiałem dach do ramki wcześniej posmarowanej SG. Wyszło jako tako - spróbuję jutro wkleić zdjęcie.

Jak by co to mam zapasową ramkę z oryginalnej wycinanki - mogę Ci wysłać jak coś pójdzie nie tak.
--
Mała poprawka - mam dwie (zostały z 4 egzemplarzy modelu ;-)

Post zmieniony (18-02-13 23:18)

 
19-02-13 01:54  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja bym odciął dach i przesunął o te półtora, czy dwa mm do przodu, tę część z tymi "zielonkawymi" szybkami, linia cięcia zaraz za nimi, albo przed tym białym polem w kształcie łezki [ale tu raczej za dużo cięcia...]. I tam bym wstawił zapas koloru, taki pasek.



Post zmieniony (19-02-13 02:08)

 
19-02-13 09:53  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

vansen -> Takie przesunięcie jak proponujesz niesie ze sobą jeszcze więcej problemów. Gdybym odciął ten fragment i przesunął do przodu o 1,5mm wtedy nie będą pasowały ramy drzwi. Niestety ten pomysł odpada.

MarcinekZ -> Całość dachu jest dość sztywna i ciężko byłoby doginać to do ramy, a szpara jest dość duża niestety. Poza tym klejenie szyby na SG grozi zaparowaniem.

dominik294 -> Powiem Ci, że to jest dobry pomysł:) Bo jeśli dolna krzywizna pokryje się obrysem dachu będę miał bardzo ułatwioną sprawę z przerabianiem tego elementu w PS. Niestety modelu nie kleje w domu, tylko na modelarni, po południu to sprawdzę.

--

Post zmieniony (19-02-13 15:22)

 
19-02-13 17:30  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
kari   

... zobacz jak poradził sobie koleś z chyba takim samym problemem. ... wyraźnie widać, że nakleił wcześniej przygotowany i dopasowany element; po czym potraktował go farbką.

http://www.papermodels.pl/index.php?topic=10180.0

 
20-02-13 14:22  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Moja szybka:

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
20-02-13 22:09  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

MarcinekZ
Zdradź proszę tajemnicę jak dopasowałeś szybę.
Z Poważaniem
Koszałek
Przepraszam za pytanie. Przecież odpowiedź jest powyżej.

Post zmieniony (20-02-13 22:19)

 
20-02-13 22:17  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

kari -> Dzięki za link, znalazłem już wcześniej tą galerię i jest dość pomocna, w celach porównawczych. Ja chciałbym jednak uniknąć malowania, mam już zrobione skany przedniej szyby i szablonu według, którego chcę przerobić przednią szybę:)

MarcinekZ -> dobra robota! Szyba wygląda elegancko. U mnie niestety dociskanie góry odpada, bo szpara jest za duża:/

Niestety zapomniałem wziąć na modelarnie aparatu, dlatego dziś fotki w jakości telefonicznej;)
Zmontowałem drzwi, które czekają już na doklejenie. Brakuje jeszcze tylko części zawiasów, które dokleję, jak będę montował całą drobnicę na modelu. Poniżej zdjęcia z postępu prac:



Zabrałem się również za retusz "noska", który wykonuję rozdrobnionym suchym pastelem. Drobinki nanoszę na model pędzelkiem, gdzieniegdzie poprawiałem rozcierając palcem. Nad retuszem będę jeszcze musiał trochę popracować.



Teraz mam zamiar zabrać się za ramę przedniej szyby, a z tym będzie trochę zabawy.

--

Post zmieniony (20-02-13 23:24)

 
26-02-13 19:25  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Prace nad UH-1 trochę wyhamowały, ponieważ zajmuję się przerabianiem przedniej szyby. Udało mi się już dopasować "surówkę" do reszty modelu. teraz będę starał się dobrać odpowiedni kolor pasujący do reszty wycinanki:)
Jeśli chodzi o samo przerabianie robiłem to nieco "na piechotę", ponieważ nie mam zbytniego pojęcia o projektowaniu modeli. Najpierw zrobiłem papierowy wzór, który razem z oryginalną częścią zeskanowałem. Następnie połączyłem w programie graficznym oryginalną część i wzornik. Na ich podstawie dorobiłem nową część.
Niestety znów zapomniałem zabrać na modelarnie aparat fotograficzny, dlatego jakość zdjęć jest "telefoniczna":)

Skan:



Przerobiona, zeskanowana część po lewej i zrobiona na jej podstawie zupełnie nowa rama szyby po prawej:



Stara i nowa część:



Wstępne pasowanie nowej ramy do kadłuba:



Zabrałem się również za drzwi przedziału ładunkowego, które chciałbym wykonać ruchome:



...i szkielet silnika:



Wracając do ramy szyby przedniej, to czeka ona jeszcze na właściwy kolor i oczywiście na nitowania i inne elementy, które są na oryginalnej części.

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
26-02-13 23:11  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Chyba jednak skończę swojego Hueya. Ta relacja motywuje bardziej niż perswazja słowna niektórych ;-)

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 19Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024