FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-02-11 11:26  Odp: [Relacja] PZL-37 Łoś 4-5/2004
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Przypominam, że fimy z YT można wstawiać również tak:



Tak wygląda kod:
[ tube ]B--dU_Ojcg8[ /tube ]

Między [ tube ] i [ /tube ] wklejamy tylko końcówkę adresu filmu, która znajduje się po "watch?v="

--
pozdrawiam
Piotr


 
10-02-11 21:00  Odp: [Relacja] PZL-37 Łoś 4-5/2004
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kris pół wieku temu zaczynałem od łamanych żyletek Rawa Luks i kleju roślinnego ,oczywiście kleiło się tylko MM-a,bo innych wydawnictw nie było.Efekty były różne,ale frajdy co niemiara,każdy kolejny MM był wyzwaniem ,pod warunkiem,że się go dopadło w jakimś kiosku.Nie będę się rozpisywał na ten temat bo to zabrałoby zbyt wiele czasu.Uwierz kolegom nożyki Olfy AK 1 i AK 3 oraz mata w formacie A 4 to wydatek około 100 zł.Warto te pieniądze oszczędzić np.na piwie,a korzyści jakie z tego osiągniesz bezcenne.O sposobie retuszowania podpowiedzieli Ci inni,dodam tylko,że obok akrylu dobre efekty daje tempera,która jest nieco trudniejsza w użyciu,ale to też rzecz względna.Model,który kleisz jest trudny,ale efektowny,życzę Ci powodzenia i wspaniałej galerii.Pozdrawiam.

--
jowisz32

 
10-02-11 22:29  Odp: [Relacja] PZL-37 Łoś 4-5/2004
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

I mata i nożyki nie muszą być Olfy. Zamienników jest jednak sporo - poszukaj bo warto.

Jednak to nie narzędzia czynią modelarza.
I samo zauważenie tego prostego faktu wynosi cię na wyższy poziom ;).

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
11-02-11 16:09  Odp: [Relacja] PZL-37 Łoś 4-5/2004
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Wow podziwiam za wycinanie tych okienek za pomocą noża do tapet, mi skalpelem to rożnie wychodzi a Ty takim nożem to tniesz;)

Powiedz skąd wytrzasnąłeś takie małe silniczki?

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
11-02-11 16:19  Odp: [Relacja] PZL-37 Łoś 4-5/2004
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

A ja tam czekam na ciąg dalszy . Jak kolega będzie miał ochotę poszerzyć swój warsztat pracy to niech zagląda na takie forum jak nasze .

--
Pozdrawiam wszystkich !


Jańcio

HEY HEY!

„Nic z bliska nie wygląda tak dobrze jak wyglądało z daleka. ”

Post zmieniony (13-02-11 21:12)

 
11-02-11 16:44  Odp: [Relacja] PZL-37 Łoś 4-5/2004
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Dzięki za uwagi i rady. Następna część niestety dalej w użyciu nożyk do tapet, ale.........
nabyłem drogą kupna zestaw nożyków modelarskich w Biedronce, sporo tego asortymentu za jedyne 20 zł, ciekawe co to za badziew, oglądałem już to wcześniej, ale wasze ;-) oburzenie, że to takim sprzętem się posługuję spowodowało że kupiłem. Wstawienie miniaturki z youtube też już poznałem, ale dzięki.
No i kwestia maty, co w niej takiego, że muszę ją mieć? Ja na stole kładę zeszłoroczny kalendarz i na to sklejkę - jest miękka i można ciąć po niej nóż się nie tępi. Dodam że model kleję w wolnych chwilach w czasie dyżuru w pracy ;-)

 
11-02-11 18:19  Odp: [Relacja] PZL-37 Łoś 4-5/2004
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miałem Twojego ostatniego postu nie komentować,jednak to zrobię.Wyrzuciłeś 20 zł do śmieci.
Mata Olfy gatunkowo najlepsza należy do tkz.samogojących (nacięcie skalpelem jeśli nie jest zbyt głębokie zanika mata się goi) Materiał,który tniesz nie przesuwa się,jest trwała i wygodna,a skalpele nie ulegają szybkiemu stępieniu.Sklejka jest może dobra pod nóż do tapet,ale na pewno nie zda egzaminu jak zaczniesz używać skalpeli.
piotter ma tylko połowicznie rację.Śmiem jednak twierdzić,że odpowiedni warsztat plus umiejętności dają oczekiwany efekt i satysfakcję.Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów.

--
jowisz32

 
11-02-11 18:53  Odp: [Relacja] PZL-37 Łoś 4-5/2004
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Możesz pokazać jakieś zdjęcia tych nożyków z Biedronki? W mojej parafii nie mieli już tych zestawów, a ciekawy jestem jak to wygląda. Widziałem coś tam w ofercie, ale wiecie jak to wygląda w 'gazetce'.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
11-02-11 19:27  Odp: [Relacja] PZL-37 Łoś 4-5/2004
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Powiem Ci kris, że na pewno się przekonasz do tych nożyków, a jak już się przekonasz to prawdopodobnie się połamią trzonki plastikowe , jak już połamiesz wszystkie kup Olfę (w której ta część jest nie do złamania), wtedy zobaczysz dlaczego tak wszyscy ją chwalą , ostre nożyki - bardzo łatwo je złamać i końcówka jest do dupy i pozostaje wymiana na nową, ale za 8zł masz 30szt. - na jeden model wychodzi mi 3-5 sztuk ostrzy - przeważnie padają mi przy tekturze.

Nożyk Olfa AK-3 (+ 30szt ostrzy) - 18zł
osobno 30szt ostrzy - 8zł

I starczy ci na bardzo długi czas .
Maty nie mam, używam tych dużych podkładek pod mysz.

Po za tym bardzo fajnie się tą twoją relacje słucha, myślę, że taki sposób prezentacji bardzo pomoże początkującym - gdzie statyczne obrazy nie zawsze dają radę wyjaśnić wszystkiego.
No i podłącze się z pytaniem skąd masz silniczki i gdzie umieścisz zasilanie do nich.

--

Post zmieniony (11-02-11 19:28)

 
11-02-11 19:41  Odp: [Relacja] PZL-37 Łoś 4-5/2004
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Moja rodzina i znajomi obdarzyli mnie już kilka razy takimi zestawami.
Są beznadziejne.
Te "biedronkowe" i każde podobne, mają pewną nieusuwalną wadę - plastykową część trzymającą samo ostrze. Przy minimalnie mocniejszym nacisku pękną albo ostrze będzie się przesuwało.
Bardzo polecam ci nabycie takiego.
Ma tę podstawową przewagę nad tymi "biedronkowymi" że pasują do niego KAŻDE ostrza. Ma też metalowy "trzymak" i solidny uchwyt. Dołączają do niego tylko trzy, za to wściekle ostre nożyki.
Jednak, jak powiedziałem pasuje do niego wszystko więc możesz wykorzystać te z biedronki zanim kupisz coś innego:).
Olfę też mam, ale teraz się nie zamienię.

Co do maty, to dostępne są bez problemu zamienniki. Poszukaj w marketach budowlanych i sklepach dla plastyków.
Maty Olfy są najdroższe ale też i najlepsze chyba - dostałem taką w prezencie i jestem bardzo zadowolony.
Wcześniej używałem kawałka wykładziny podłogowej. Musi być gładka ( bez wypukłych wzorów ) za to można ją dowolnie wycinać i wywalić bez żalu kiedy się zniszczy. Kładziesz ją spodnią stroną na wierzch i gotowe.
Można też używać zwykłej, miękkiej tektury. Najlepsza jest tak zwana " piwna" - taka z jakiej robi się podkładki pod kufle z piwem.

I zgadzam się że warsztat jakiś trzeba mieć, jednak to nie przysłowiowa "Olfa" czyni modelarza. :)

PS. Zapomniałem wcześniej dodać że bardzo interesująca jest taka "filmowa" relacja.
Kręć dalej !

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024