FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
08-02-11 10:47  Odp: [relacja] Sopwith Camel by MM
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obiecuje model dokończę, ale nie teraz. Muszę trochę przemyśleć co dalej zrobić. Spaprałem trochę skrzydła, zwichrowały się.

--
Always look on the bright side of life.

Walka z marzeniami trwa...................

 
08-02-11 10:49  Odp: [relacja] Sopwith Camel by MM
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Słuchaj zamów kolejną wycinankę. Jej koszt o ile się orientuję to 5 zł. Do czasu otrzymania przesyłki odsapnij a później skończ model.
Pozdrawiam i powodzenia.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
08-02-11 10:51  Odp: [relacja] Sopwith Camel by MM
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam 2 wycinanki :) dlatego nie wyrzuciłem modelu, tylko go spakowałem na później.

--
Always look on the bright side of life.

Walka z marzeniami trwa...................

 
08-02-11 10:54  Odp: [relacja] Sopwith Camel by MM
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

No to będziemy czekać na dokończenie.
Pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
08-02-11 11:29  Odp: [relacja] Sopwith Camel by MM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...ale zanim wątek przepadnie w necie proszę abyś napisał kilka słów na temat wykonania celownika.
Takie cudeńko nie fototrawione, a wykonane "manualnie" widziałem chyba pierwszy raz...
Proszę!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-02-11 12:18  Odp: [relacja] Sopwith Camel by MM
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Celownik :)
Zewnętrzna część drut o średnicy 0,19mm nawinięty na wykałaczkę dłuższe końce delikatnie skręcone całość zanurzyłem w bardzo rozrzedzonym BCG i delikatnie osuszyłem patyczkami do uszu. Krzyżyk celownika to pojedyncze włókna z nici wyciągniętej z kabla telefonicznego (czasami się takie zdarzają) skręcone chyba po 3 sztuki i pociągnięte BCG. Środkowe kółeczko to drut nawojowy z transformatorka z DVD :) nawinięty na igłę lekarska 0,6mm. Podobnie jak zewnętrzna część skręcony i zanurzony w bardzo rozrzedzonym BCG.
Gdy wszystkie pojedyncze elementy miałem gotowe, to leciało to tak:
Zewnętrzne kółeczko wkleiłem w igłę lekarską żeby mieć lepsze możliwości manewrowania. Następnie zanurzyłem w wodzie aby rozpuścić troszkę BCG w którym był zaimpregnowany element i szybko przykleiłem pionową część (udało się to zrobić dopiero za 3 razem). Następnie zwilżyłem nić i analogicznie po 2 stronie kółeczka dokleiłem poziomą część krzyża. Środkowe kółko wsadziłem pomiędzy obie części krzyża i delikatnie igłą 0,3 naniosłem troszkę wody aby rozpuścić BCG. Po wyschnięciu całość zanurzyłem w czarnym tuszu chińskim, gdyby na kółeczkach zrobiła się błona wystarczy delikatnie dmuchnąć.

Z moimi paluchami zabawa troszkę trwała, czy efekt wart był pracy. Tego nie wiem, mnie osobiście się prawie podobał. Z powodu braku innych średnic drutów, musiałem korzystać z tego co jest. BCG jest idealny do takich prac, bo rozpuszcza się wodzie nawet gdy wyschnie. Więc nie trzeba kombinować z SG i itp klejami, które mogą narobić "klusek" na małych elementach.

Post zmieniony (08-02-11 12:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024