FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
07-07-11 10:34  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Edekyogi - teraz to Ci się należy kolejne pudło w/w mrągowskiej maślanki!

Kompozycji już nie zmienię, model skończę tak jak jest. Trudno: będzie to wariacja na temat a nie rekonstrukcja.
Nad odciągami jeszcze się zastanowię. Niby mam dokumentację i na "przez relingi" i na "pod relingami", więc mogę wybrać, co bardziej mi się podoba.
Na razie zresztą Platfus i tak ma trochę spokoju, wciąż walczę z poszyciem Miśka.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
26-08-11 08:24  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Z drobną pomocą Stoczniowca Hamleta...

...zrobiłam dziś w końcu wanty do Platfusa.

Zrobiłam je do końca, sc. do ostatniej wyblinki, ale zdjęcia całości nie mam, bo mi bateria w aparacie zdechła.
Przez weekend powinnam je zamontować i jazda dalej z tym starym Platfusiskiem :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
26-08-11 19:02  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Viltianus, ci Twoi stoczniowcy są fenomenalni :D:D

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
27-08-11 22:13  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kasiu, podziwiam Twój talent w wyszukiwaniu okrętów tak szpetnych, że aż pięknych ;-) A może zabierzesz się kiedyś za Popowkę?



--

 
29-08-11 09:13  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Fiemat - Stoczniowiec Hamlet ma tajny doktorat z robienia yntelygętnego wyrazu mordki. I to doktorat praktyczny, czyli dr inż.

Akra - talerzyka swego czasu zrobiłam... Obrazki są tutaj . Trzeci albo czwarty wpis od góry.

A Platfusisko ma się... jakoś. Wanty doczepione, zrobiłam też cztery małe działka na przyburtowych pomościkach.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
29-08-11 09:42  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No rzeczywiście, talerzyk był - i to, jak zwykle u Ciebie, cud miód małpi smalec :-)

Czytając o krążowniku w doku pomyślałem, że może wstawisz na swoją waiting list Kurska w doku? Po wyciągnięciu z dna, z rozerwaną paskudnie częścią dziobową? Fotki "byli" w necie. Fajnie by wyglądało. Ale pewnie Twoja obecna waiting list i tak wystarczy na dłuuuugo...

 
29-08-11 10:06  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Do okrętów podwodnych mam stosunek dość obojętny. Oględnie rzecz ujmując.
Natomiast co do mojego waiting roomu...
Ja nie mam czegoś takiego. Ja mam 85 centymetrów bieżących półki z wydrukami w 1/400, gotowymi do klejenia. Mam kilka zestawów wręg już naklejonych na tekturę.
A decyzje co do kolejnego modelu i tak zapadają spontanicznie.
Jedna z takich spontanicznych decyzji zapadła w piątek. Za chwilę zacznę relację, tylko obrobię zdjęcia.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
05-09-11 08:32  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kolejny etap prac nad Platfusiskiem.
Stoją armaty 75 mm (to te z niepomalowanymi jeszcze lufami), maszty z marsami, zaczęłam robić olinowanie. Plus trochę prac wodnych.

Olinowanie docelowo będzie ciemniejsze, prawie czarne.

--

Post zmieniony (05-09-11 08:34)

 
06-09-11 09:05  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nawiewniki. Nawiewniki, hemmm... Nawiewniki nie są moją mocną stroną. Jakoś je zlepiam, ale widywałam już ładniejsze.
Co do wody, to sama jeszcze nie wiem. Rzecz cała dzieje się zimą, w Petersburgu, więc plącze mi się po głowie koncepcja zalodzenia całości, albo nasypania suchego, sypkiego śniegu, albo różnych wariantów pośrednich. Włącznie z oszronieniem całości Platfusa.
Myślę. Jak wymyślę, to zrobię.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
10-10-11 08:51  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ponieważ na Vedze musiałam nieco spowolnić prace, więc wywlokłam z szafy Platfusa. Zrobiłam mu żurawiki (davidy czy davitty), półki pod sieci przeciwtorpedowe, jakieś żurawiczki i parę innych głupotek na pokładzie. I teren trochę robiłam.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024