FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
05-02-11 18:35  [Relacja] FSO Syrena 105 MODELIK 17/2008
Larry 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich
Jestem nowy na forum, mam na imię Łukasz, liczę sobie 27 lat i z przyjemnością powracam do modelarzenia po latach (kleiłem będąc w podstawówce).
Model, który tu przedstawiam nie jest pierwszym po powrocie do starego hobby ale jest pierwszym, który ośmielam się "upublicznić". Widzę siebie w modelarstwie jako początkującego, toteż proszę o wyrozumiałość, ale też liczę na konstruktywne uwagi lub podpowiedzi.
Przejdę więc do modelu:

Autor opracowania Andrzej Maciejczak klasyfikuje model jako "zdecydowanie trudny", postaram się jednak sprostać temu zadaniu. W wycinance jest trochę błędów, ale ograniczają się raczej do niezgodności numerów części tych z arkuszy z tymi z instrukcji. Trzeba być po prostu uważnym.

Wykonałem już płytę podłogową, silnik, koła i fotele. Jestem na etapie kokpitu, ale pokażę to wszystko po kolei w przeciągu kilku dni.

Na razie tyle. Może wrzucę coś jeszcze dziś w nocy. Zapraszam do oglądania i pozdrawiam.

 
05-02-11 19:11  Odp: [Relacja] FSO Syrena 105 MODELIK 17/2008
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Użycie słowa " kokpit " w przypadku akurat tego pojazdu nieco mnie zaskoczyło. Dobrych
kilkanście lat narażony byłem na drwiny kolegów z racji tego, że moi rodzice taki właśnie samochodzik posiadali. A tu " kokpit " , prawie jak w F 16 :)
Przepraszam za ten niemerytoryczny wpis, ale mam sentyment do tego autka.
A w temacie : będziesz kleił w standardzie, czy pomalujesz nadwozie ? Zdaje się, że ze sklejalnością tego elementu jest raczej średnio.

Pozdrawiam,

Tomek

Post zmieniony (05-02-11 20:46)

 
05-02-11 19:22  Odp: [Relacja] FSO Syrena 105 MODELIK 17/2008
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Z rysunku na okładce widzę, że to nie jest "kurołapka" - szkoda.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-02-11 19:28  Odp: [Relacja] FSO Syrena 105 MODELIK 17/2008
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
"Kurołapka" to były Syrenki od 101 d0 104. Miałem taką 104 -kę. Niesamowite wspomnienia z jazdy. Larry, życzę powodzenia w budowie.
Pozdrawiam

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
05-02-11 20:20  Odp: [Relacja] FSO Syrena 105 MODELIK 17/2008
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witamy na forum! Każdy nowy użytkownik to powiew świeżości wśród starych wyjadaczy :)
Życzę powodzenia w budowie!

--
Pozdrawiam!

 
06-02-11 13:02  Odp: [Relacja] FSO Syrena 105 MODELIK 17/2008
Larry 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za miłe przywitanie.

Tede: Nigdy nie miałem okazji zasiadywać w "kokpicie" syrenki, ani tym bardziej prowadzić ten PRL-owski "krążownik", a bardzo bym chciał.
Jeśli chodzi o karoserię, to rzeczywiście temat nie wydaje się prosty i mówiąc szczerze wolałbym uniknąć malowania całego modelu, ale to wyjdzie w praniu. W każdym razie przygotuję się na taką ewentualność, bo kto wie, może nie będzie innego wyboru.

Ciąg dalszy:

Sklejanie tych okręgów to prawdziwa gimnastyka, nie wyszło to tak jak chciałem. Mogłem pozalewać to cyjanoakrylem i wyszlifować nadając kształt, a potem pomalować, ale szkoda mi było nadruków STOMIL. Więc ograniczyłem się do retuszu.
Gotowe koła:

CDN
Pozdrawiam

 
06-02-11 15:27  Odp: [Relacja] FSO Syrena 105 MODELIK 17/2008
Paolo vanKossi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Życzę powodzenia i cierpliwości bo sklejalność tego modelu jest delikatnie mówiąc kiepska jeśli chodzi o nadwozie. Jeszcze nigdzie nie widziałem tego modelu sklejonego. Sklejoną Syrenę Bosto widziałem na którymś z forów ale bez malowania się nie obeszło.
Koła całkiem całkiem, tymi drobnymi potknięciami się nie przejmuj, najważniejsze jest, ze je potrafisz dostrzec.

W drodze dygresji powiem, że moi rodzice mieli zarówno "kurołapkę"-model 104 jak i ostatnią wersje produkcyjną czyli tę którą kleisz. Była jeszcze Syrena 110, która nigdy nie trafiła do produkcji aczkolwiek była zaprojektowana z użyciem bardzo nowoczesnych rozwiązań jak na owe czasy. Prototyp można obejrzeć w Muzeum Polskiej Motoryzacji w Warszawie. Bliższe informacje na jego temat znajdziesz tutaj.

--
Pozdrawiam:
Paolo vanKossi
______________________________________________________________

Jestem tylko zwykłym sklejaczem i czerpię z tego kupę frajdy.

 
07-02-11 23:57  Odp: [Relacja] FSO Syrena 105 MODELIK 17/2008
Larry 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja również szukałem w sieci jakiejś relacji tego modelu lub chociażby zdjęć i niczego nie znalazłem. Na pewno o czymś to świadczy. Ale ja postaram się zakończyć rozpoczętą pracę. Może mój model będzie pierwszym, który jako kompletny ujrzy światło dzienne he he.

Prace tymczasem trwają. Silnik:

Jeszcze nie spotkałem się z taką gafą jak druk części jednej na drugiej. Opracowanie powoli zaczyna pokazywać różki. Nie wspominam już o tym, że kupa części jest błędnie ponumerowana i jak już pisałem wcześniej, trzeba być uważnym.

Silniczek budowałem kilka dni i świetnie się przy tym bawiłem :)

Pozdrawiam

 
08-02-11 07:02  Odp: [Relacja] FSO Syrena 105 MODELIK 17/2008
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Larry, kilka fotek z innego forum: http://www.papermodels.pl/index.php?topic=4414.htm

--
Pozdrawiam,
Arek

 
08-02-11 07:43  Odp: [Relacja] FSO Syrena 105 MODELIK 17/2008
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Na Konradusie prowadziłem relację wersji "BOSTO" - może się przyda ?
Ten model mam zaczęty tak że z uwagą podpatruję : )

Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024