FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-01-11 10:47  [Galeria] SZD-18 Czajka 1:33 (GPM)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1



Kolejny model "cywila" w mojej kolekcji. Wbrew pozorom (model zajmuje 2 arkusze a4), był on dosyć pracochłonny w budowie. W sumie nieźle zaprojektowany, sporego przycięcia wymagała jedynie obudowa "kabiny" w dolnej części. konstrukcja modelu (mało sztywny ogon) praktycznie uniemożliwia uzyskanie równomiernego naciągu linek.

Biorąc pod uwagę, ze oryginał (szybowiec zbudowano w tylko w jednym egzemplarzu) znajduje się w Muzeum Lotnictwa w Krakowie, dziwić może duża ilość różnic występujących między modelem a pierwowzorem. Najbardziej rzucającą się w oczy jest kolor (szybowiec jest pomarańczowy, a nie krwistoczerwony, poza tym kolory detali, wielkość napisów rejestracyjnych na kadłubie, konstrukcja podwozia (a raczej pojedynczego kółka spełniającego tę funkcję). Część tych różnic poprawiłem korzystając ze zdjęć zarówno swoich, jak i dostępnych w internecie.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
30-01-11 11:31  Odp: [Galeria] SZD-18 Czajka 1:33 (GPM)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Naprawdę, bardzo mi się podoba ten "szybowczyk".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-01-11 11:36  Odp: [Galeria] SZD-18 Czajka 1:33 (GPM)
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Bardzo ładna czajka, mam już ją za sobą tylko tą mniejszą, jest na czym oko zawiesić. gratuluję

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
07-08-11 09:37  Odp: [Galeria] SZD-18 Czajka 1:33 (GPM)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024