FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-01-11 23:47  [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Dzisiaj na stronie GPM pojawiła się nowość Mi-2 Wilczek z wydawnictwa Answer w skali 1:33.
Na stronie zdjęcia okładki, przykładowy arkusz z częściami.
http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=6267
Dla mnie osobiście bomba.
Pozdrawiam
Adam

--

Post zmieniony (27-01-11 23:52)

 
28-01-11 00:16  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Adam, a to przyjdzie sie przekonac, czy bomba, czy jednak "bomba" - patrzac na ostatni model tego autora... Mam nadzieje, ze to wydanie nie powstrzyma innego autora przed dokonczeniem swojego opracowania...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-01-11 00:27  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

No jakbym swój model widział przed poprawkami, widać bryła kadłuba nie daje wielkiego wyboru:D Ciekawe tylko jak to wygląda po sklejeniu, mam nadzieję, że lepiej niż to było widać na zdjęciach podlinkowanych wcześniej.

--

 
28-01-11 01:15  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Rafael jedyny Mi-2 jaki znam to ten z Małego Modelarza. Zawsze ciesze się z nowego opracowania, tym bardziej że chciałbym mieć u siebie Mi-2 (tyle że wojskowego).
Może da się sklecić jeden model z dwóch :-)
Pamiętam że ten z MM wcale źle się nie składał.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
28-01-11 10:05  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Gdzieś mi się obiło o uszy, że Stanisław Śliwiński go jeszcze projektował, ciekawe czy skończył

--
KMH Sokół Radom

 
28-01-11 10:52  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Hator   

Dopóki ktoś nie zacznie go lepić nie wiadomo, jak jest faktycznie ze spasowaniem części.

Ciekawe, dlaczego GPM zakwalifikował ten model jako samolot? :D W dziale ze śmigłowcami go nie ma.

Na stronie Answera ten sam model nie jest w serii ModelArt tylko jako K.E.T.
http://www.answer.pl/product.php?id_product=2265

Post zmieniony (28-01-11 10:56)

 
28-01-11 11:31  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mi 2 to temat tak klasyczny i kosmopolityczny,że każda ilość się sprzeda.Wystarczy opracować dobre siatki ( no właśnie ;-) ), a potem żonglować malowaniami ( cywilne-wojskowe łamane przez państwa) .
Mam tego Mi 2 z MM ( sklejał się średnio-jak na starego MM wypada), ostatecznie bryła przypomina oryginał.Mnie też marzy się łaciate malowanie wojskowe...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-01-11 12:57  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

HATOR:
..."Dopóki ktoś nie zacznie go lepić nie wiadomo, jak jest faktycznie ze spasowaniem części."...

Nie wierzę, że poziom projektowania tego autora wzrósł na tyle by było to warte 30zł, takie jest moje zdanie - mam nadzieję, że ktoś zacznie go robić i powie mi, że całkowicie się mylę ;-)

--

Post zmieniony (28-01-11 14:01)

 
28-01-11 13:07  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

widziałem sklejonego tego wilka na stronie aviatora i nie komentuję...

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
28-01-11 13:16  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

http://aviator.orangespace.pl/modelarstwo/galeria-zdjec/galeria-zdjec/2010/11/19/pzl-mi-wilczek/
ten nosek jakiś taki... zdeformowany..., i coś nie pasuje chyba z przednią szybą?

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
28-01-11 13:26  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

stachooo:
...."http://aviator.orangespace.pl/modelarstwo/galeria-zdjec/galeria-zdjec/2010/11/19/pzl-mi-wilczek/
ten nosek jakiś taki... zdeformowany..., i coś nie pasuje chyba z przednią szybą?"....

I za to 30zł ?
Czyli wszystko po staremu :-(

--

 
28-01-11 13:40  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam

oto zdjęcia surówki w wykonaniu stanislawa.z







--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
28-01-11 14:04  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Nie wiem, nie znam się, ale ostatnie zdjęcie od przodu.....hmmm
te przejścia między segmentami nie wyglądają zachęcająco......
.... tak wiem czepiam się, może w wydanym modelu zostało to poprawione ;-)

--

Post zmieniony (28-01-11 14:07)

 
28-01-11 14:07  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Cośik mi się ten nosek nie podoba .Za wysoko prrzeszklony.No i wloty powietrza są wyoblone w orginale


--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
28-01-11 14:23  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Andrzej, ten na Twoim ostatnim zdjątku to nie Mi-2 tylko Kania.
Ale tu jest dokładnie ten, co trzeba. A może nie trzeba...

http://www.airliners.net/photo/Poland---Police/PZL-Swidnik-Mi-2.../1269592/L/&tbl=&photo_nr=0&sok=&sort=&prev_id=&next_id=1269591
http://www.airliners.net/photo/Poland---Police/PZL-Swidnik-Mi-2.../1208212/L/&tbl=&photo_nr=7&sok=&sort=&prev_id=1208213&next_id=1208211
http://www.airliners.net/photo/Poland---Police/PZL-Swidnik-Mi-2.../0572304/L/
http://www.airfoto.pl/?module=Photos&action=Search&id=SN-07XP&type=registry_ph

 
28-01-11 14:30  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Patrząc na zdjęcia, które wstawił vwsmok to z tą białą linią w surówce nie jest za wesoło ,taka prosta to ona nie jest :-(

--

Post zmieniony (28-01-11 16:13)

 
28-01-11 15:27  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ten model nie ma się sklejać tylko ma się sprzedawać.

A do czego będzie podobny po sklejeniu, nieważne. Grunt że na okładce jest napisane co to ma ewentualnie być.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
28-01-11 15:58  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Trudno się nie zgodzić z Cevą, szczególnie że wydawca na pewno ma wgląd na fora i jest świadom opinii o modelach tego autora...

--

 
28-01-11 22:30  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Hm.... To jednak nie jest ten MI2 którego macałem w dzieciństwie na festynach lotniczych w Janowie k.Mińska Maz. i którym w koncu udało moi sie przelecieć. Jako pasażer oczywiście ;) Mi2 z MM pamiętam że ciężko mi sie kleił, ale chyba bardziej mi pasowała jego sylwetka...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
28-01-11 23:16  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Bodek   

Jeżeli chodzi o wyoblenia, to w uproszczonych modelach ich raczej nie ma. Pamiętacie MiGa-17 (Lim-a) z MM? Przecież wlot powietrza, charakterystyczny, wyoblony, został totalnie **************. Dlatego nie miałem zamiaru go sklejać.

==============================================
Ostrzezenie, mam nadzieje, ze ostatnie. Mysle, ze Kolega wie za co...

Rafael

 
29-01-11 00:17  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Hator   

Surówka jaka jest, każdy widzi. Błędów w projekcie jest trochę. I na nosie i na ogonie. Jeżeli dało się go skleić, tzn. że najgorzej nie jest. Początkującym wystarczy, bo nawet z niezgodnymi z oryginałem fragmentami wygląda przyzwoicie. Kto chce to i tak kupi. Reszta zrobi, co uzna za stosowne.
Patrząc na uproszczony wirnik Wilczka przyszedł mi w kontrze na myśl Mi-24 od Hala. Wiem, pomarzyć o tak zdetalizowanym Mi-2 zawsze można, bez względu na jego wersję.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
29-01-11 12:42  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Hator, ja wiem, że w modelach kartonowych uproszczenia są nieuniknione, ale popatrz jak są spasowane poszczególne segmenty i białe linie kamuflażu, darmowe modele są lepiej zaprojektowane i wydawanie takiego czegoś to wstyd zwłaszcza za 30zł. Pokazanie tej surówki to przysłowiowy strzał w kolano. Tutaj widać ewidentne braki w pracy projektanta i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.

Ale jak ktoś tutaj powiedział, zdecyduje konsument.

Hator:
"...Początkującym wystarczy,...."

Chyba,do tego żeby się zniechęcić do sklejania....

--

 
29-01-11 12:49  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
grzesiek.r 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ostatnie zdjęcie wrzucone przez Andzreja Px 48
przedstawia policyjną Kanię

 
29-01-11 12:50  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
grzesiek.r 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

więc nienależy się nią wzorować

 
29-01-11 13:09  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

W temacie uproszczeń - to chyba też ma swoje granice.
Jeśli wykonanie jakiegoś elementu zgodnie z oryginałem wymaga wyższych umiejętności - zgoda, uprośćmy.
W końcu młodzież też lepi. I ona się uczy ;-)

Ale coś takiego jak wyoblenie/zaokrąglenie/wypukłość jest stare jak Mały Modelarz i pewnie każden jeden z nas starszych forumowiczów dzieckiem będąc lepił (z płatków, stożków, pasków czy jeszcze inaczej) i wychodziło.

Niestety pojawia się pytanie namolne czy to troska o modelarzy czy problem z projektowaniem.

Trochę "apropoś" - w Rosji wyszedł ostatnio model pancernika.
Obrys rufy jest "w szpic" zamiast okrągłego jak w oryginale. Ktoś na jednym z forumów zapytał autora (mniejsza o nazwiska) "dlaczego" - popierając pytanie skanem fragmentu planów.
Odpowiedź autora - "pierwotnie chciałem zrobić rufę zaokrągloną ale w końcu postanowiłem uprościć".
No i co? Protestować czy się cieszyć, że dziobu z rufą nie pomylił przy upraszczaniu?

 
29-01-11 19:36  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Hator   

Oczywiście, że stopień uproszczenia musi mieć swoje granice. :)
Pokazywanie tej "surówki" na pewno bardziej zadziała na niekorzyść. Nawet jeśli model byłby sklejony jak na surówkę przystało, czyli w monochromie, to błędy w modelu i tak są widoczne.
Można pomyśleć, gdyby nie komputer, że mamy czasy ręcznych planów z MM, gdzie z dokładnością spasowania bywało różnie, jednak efekt końcowy bardziej przypominał oryginał, niż to, co usilnie serwuje nam Aviator, obrażony na konstruktywną krytykę. Dopóki nie zmieni schematu działania przy projektowaniu swoich ciekawych tematów zawsze będzie tak samo. Najwidoczniej jednak mu się po prostu nie chce tego zrobić.



ManyCalavera
Z uwagi na posuchę na polskim rynku wydawniczym, wiele osób się połasi na model. Nie mam u siebie Mi-2 z MM, więc trudno mi będzie porównać namacalnie, który z nich jest bardziej wierny oryginałowi. Bawienie się w ściąganie modelu z sieci i drukowanie tylko dla samego sprawdzenia nie ciekawi mnie zupełnie.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
29-01-11 19:54  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Hator
Tylko dziwi mnie, że takie słabe projekty się przebijają. Mam dosyć wkoło siebie "bylejakości" i mam nadzieję, że nie wkradnie się ona do świata modelarstwa kartonowego. Ale na szczęście jak mówisz są komputery, programy wszystko robi się szybciej a co najważniejsze dokładniej, precyzyjniej - ale jak widać niektórzy stoją w miejscu.

Posuchy na rynku jako takiej nie widzę, bo stale coś się ukazuje - ale takiej konkretnej, współczesnej (no i polskiej) rury mi brakuje - byle nie Aviatora. Ale dzisiaj przyszedł do mnie An-2 Orlika i jestem mega zadowolony i takie modele z chęcią będę kupował.

--

 
29-01-11 21:51  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ma rację vwsmok,uproszczenia mają swoje granice i nie można mówić,że początkujący jakoś go skleją,otóż nie skleją a na pewno się zniechęcą do modelarstwa.Mam za sobą półwiecze klejenia,ale modeli Pana Maciejczaka unikam,bo projektować nie potrafię a nawet gdyby było inaczej to przeprojektowanie od podstaw nie miałoby sensu.Dziwi mnie tylko,że Answer chciało wydać to opracowanie.Ponadto uważam,że szczególnie modele dla początkujących powinny być proste i wyjątkowo dokładnie spasowane,wówczas będziemy mogli liczyć na to,że coraz więcej ludzi młodych będzie chciało poświęcić swój czas klejeniu.:

Post zmieniony (29-01-11 21:53)

 
30-01-11 00:07  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Hator   

ManyCalavera
Tak, komputery są od tego, aby projektować, a model roboczy jest od tego, aby wychwycić błędy w projekcie i warsztacie projektowym. Model namacalny zawsze będzie miał największą siłę przebicia. Aviator zabrał się za robienie modeli w komputerze, bo pewnie uznał, że to jest prostsze i szybsze. Tutaj się nagle okazało, że wcale tak nie jest, bo komputer, czy raczej dany program nic za nas nie zrobi.
Pisząc o posusze miałem na myśli modele cywilne, bo ogólnie to jest co sklejać. Modeli innych niż klepane na przemian od iks lat różnej maści wojskowe rury czy puszki tak naprawdę jest niewiele. Tych, które wydano dobrze jest jeszcze mniej.

jowisz32
Wszystko zależy od tego, jak bardzo chcesz mieć dany model. Fakt, że wydanie 30zł tylko po to, aby zamiast budować właściwy model zajmować się jego poprawianiem wydaje się śmieszny. W wypadku tego śmigłowca aż tak wiele poprawek chyba nie trzeba będzie nanosić. Na pewno wygląda lepiej niż ten z MM. Materiałów na necie jest masa, żeby się przekonać ile mu brakuje do oryginału poza tym, co można stwierdzić po modelu testowym.

W temacie startu w modelowaniu kartonowej przestrzeni nasi koledzy z Czech nie mają z tym problemu, bo mają ABC. Jak się dobrze poszpera na sieci to można znaleźć bardzo ciekawe modele. Nie wiem, jak jest z ich spasowaniem, ale na pewno młodziakom kopary mogły by opaść, gdyby coś takiego można było w Polsce kupić.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
30-01-11 19:44  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Hator: mam właśnie pod ręką stosik modeli z ABC i kleję jeden. Prosty i szybki, ale podobny do oryginału, mimo uproszczeń. O coś takiego by mi/nam chodziło w MM.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
30-01-11 22:32  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
Hator   

I o to właśnie mi chodzi Sturmovik. Modele są proste, są w odpowiedniej skali i przypominają oryginał. ABC dba o jakość tych planów. Uproszczenie nadrabiają grafiką, przynajmniej te starsze, które widziałem. Teraz pewnie są robione komputerowo.

Wracając do Wilczka, to jak tylko dostanę model w swoje ręce to przyjrzę się mu uważnie i podzielę się z Wami moimi wrażeniami.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
01-02-11 16:20  Odp: [Nowość] Mi-2 1:33 Answer.
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Czytam i płakać się chce! Takie świetne tematy i jak się wydaje tak świetnie skopane.
Pozostaje mieć tylko prośbę do projektanta:
Panie Andrzeju! Litości! Może trochę mniej ale za to dokładniej! Nie musi być super szczegółowo ale dokładniej!

Z nadzieją spełnienia prośby, pozdrawiam
siennia

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024