FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
24-02-11 16:32  Odp: [Relacja] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Dzięki, stachooo za pochwałę :D Pierwsza w tej relacji :) Koła rzeczywiście mogłem bardziej zaokrąglić, ale już było po pierwszej w nocy i byłem zmęczony, a nie chciałem zostawiać roboty z kawałkiem na jutro, bo zapewne by mi się nie chciało.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
24-02-11 22:48  Odp: [Relacja] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!
Czas na koniec relacji :) Thunderbolcik prezentuje się niesamowicie. Jest duży i piękny. Czas się pochwalić poprzez fotki :D

A teraz powinienem jak każdy modelarz po skończeniu modelu opisać model :D A więc tak... Najgorsze jest moim zdaniem opis i rysunki w gazetce. Kiepsko też, że brakuje rakiet. A co do zalet to przyjemnie się klei, ładnie się prezentuje i ta wielkość. Kamuflaż również jest przyjemny dla oka (przynajmniej dla mnie :D) Papier jest taki... giętki ;) Wygodnie się go formuje. Polecam ten model innym modelarzom nawet tym początkującym. Oceniam go w skali łatwy-średni-trudny, jako łatwy, a w skali 1-10, 7. Dziękuję wszystkim którzy komentowali i doradzali i także tym, którzy przelotowo tu zaglądali :) Następne na warsztat Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009. Już wkrótce relacja.
Pozdrawiam.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
24-02-11 22:54  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Udało Ci się dokończyć model, może nie jest doskonały, ale najważniejsze, że podoba się Tobie i jesteś z niego zadowolony, gratuluję :-)

Jesteś pewien, że chcesz robić tego Heinkla?

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
24-02-11 22:59  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Tak. Zrobię go. Słyszałem o nim wiele złych opinii, ale ja tam lubię wyzwania. Machoni robił, robił i wymiękł nad jakimiś częściami. Zresztą jak już kupiłem to trzeba się za niego zabrać :D

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
24-02-11 23:50  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Cieszę się, że skończyłeś model i masz zapał na następny, ale.....
- zacznij dokładnie formować elementy tak by same pamiętały kształt i bez pomocy owijały się na wręgach lub szkielecie
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=1&filtr=3&wyd=0&search=formowanie
- pamiętaj, że wręga powinna wchodzić bez problemu w poszycie
- kup zwykłe plakatówki i zacznij retuszować krawędzie
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=1&filtr=3&wyd=0&search=retusz
- zwracaj uwagę też na symetrię modelu, bo tutaj Ci strasznie uciekła, również silniki są trochę zezowate.

Jeżeli ogarniasz trochę język angielski to polecam(filmy instruktażowe):
http://www.yamaha-motor.co.jp/global/entertainment/papercraft/howto/0002.html
Wchodzisz w Basic Instructions i do wyboru masz........
-Cutting (wycinanie)
-Folding (zaginanie)
-Curving (hmm.... zawijanie)
-Gluing (klejenie) - tutaj akurat nanoszeniu kleju za pomocą paluchów nie polecam
-Tools (narzędzia)
.........naciskasz i u góry pokazują się filmy do wyboru.

Mam nadzieję że się przyda szczególnie "Curving" i 'Folding' - rewelacyjnie pokazane- nic dodać, nic ująć.

Wybór następnego samolotu tragiczny, ale to twoja sprawa.

--

 
25-02-11 05:22  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
rysiu62   

Model skończony i bardzo dobrze, jeśli widzisz błędy na które wskazywali koledzy to jeśli będziesz chciał je wyeliminować kolejne modele będą ładniejsze.Skorzystaj z poradników które przytoczył ManyCalavera który co ciekawe jest zdegustowany twoim nowym wyborem a sam zaczynał kiedyś model o którym wiedział że ma bardzo złą opinię.A wracając do He-111 czy pamiętacie swoje pierwsze modele , bo ja tak i pamiętam że nie w głowie było mi zastanawiać się nad podobieństwem modelu do oryginału , aczkolwiek wcale nie uważam że tak nie powinno być.To tylko tak do przemyślenia i nie rozwijajmy tego tematu gdyż zapewne powróci przy nowym MM.

 
25-02-11 05:54  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
Thunder909 

 

Ladnie ze skonczyles i masz zapal do nastepnego modelu. Kazdy nastepny bedzie lepszy jesli wezmiesz pod uwage rady kolegow . W tym modelu popraw moze jeszcze te drabinke przy kabinie. Troche za dluga ,zobacz tutaj . Nie powinna ona siegac az do ziemi.

 
25-02-11 09:09  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Fajny paskud Ci wyszedł.
Popracuj jeszce troszki nad retuszem i kształtowaniem i każdy nastepny model będzie coraz lepsiejszy.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
25-02-11 09:11  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Gratulacje za wytrwałość i skończenie modelu. Powodzenia przy następnym.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
25-02-11 11:02  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański samolot szturmowy A10 Thunderbolt II
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Gratulacje, ale jeśli nie weźmiesz sobie do serca uwag zamieszczonych w tej relacji to biada Ci, oj biada....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024