FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
22-02-11 10:48  Odp: [R]Strażacki Star 266
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Ten pas faktycznie nie jest idealny. Postaram się to poprawić.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
22-02-11 17:04  Odp: [R]Strażacki Star 266
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ja tam za bardzo się nie znam, ale czy kierowca nie siedzi za daleko?


--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
22-02-11 18:55  Odp: [R]Strażacki Star 266
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

To nie kierowca, tylko strażak-kierowca.
Na pewno da radę:)

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
22-02-11 22:25  Odp: [R]Strażacki Star 266
Hator   


Mariusz Kita Ten pas faktycznie nie jest idealny. Postaram się to poprawić.


Jest nawet za wysoki. Wg mnie. kabina zgubiła właściwe proporcje. Porównując zdjęcia z tą stroną widać to na przykładzie przednich drzwi. Drzwi razem z kabiną w modelu są za mocno wsunięte na koło. Z tej przyczyny siedzenia lecą do tyłu, bo miejsca brak. W czarno-białej surówce widać to jeszcze lepiej. Długość wąskiej podstawy drzwi powinna wynosić połowę szerokości całego skrzydła drzwi. Na modelu jest znacznie krótsza. Żeby nie uwaga BeBe nie skłoniło by mnie to, do dokładniejszego zbadania sprawy. W sumie domyślam się dlaczego powstał ów błąd. Zastosowałeś lustrzane odbicie ściany z oknem, a tam podstawa jest właśnie krótka. Drzwi tak nie mają.
Błąd nie jest duży, ale trochę poprawek przy modelu będzie z tego powodu.

Kabina z linku ma inną drugą parę drzwi, ale przód jest taki sam dla wszystkich kabin brygadowych na Stara 266.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
23-02-11 17:09  Odp: [R]Strażacki Star 266
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Racja z tymi drzwiami. Jutro zrobię dokładne pomiary na orginale. Kabina będzie robiona od początku.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
01-03-11 20:16  Odp: [R]Strażacki Star 266
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Stara kabina powędrowała do śmietnika. Po niezbędnych poprawkach przednich drzwi oraz podłogi powstała kabina nr 2. W wenętrznych płatach drzwi będzie wklejona jeszcze tapicerka oraz klamki i uchwyty, ale dopiero po malowaniu. Tak samo na zewnętrznych powierzchniach elementy wykończeniowe pojawią sie po malowaniu. Malować będę orginalnym lakierem stosowanym do malowania prawdziwych pojazdów. Dość gadania, teraz zdjęcia

I oczywiście kabina przymierzona do podwozia na sucho

C.d.n.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
01-03-11 22:38  Odp: [R]Strażacki Star 266
Hator   

Bok wygląda już znacznie lepiej. Wnętrza (przednie fotele) chyba nie poprawiałeś, bo one też są za mocno wciśnięte na tył. W galerii, którą wcześniej linkowałem, siedzisko masz tylko w świetle drzwi. Oparcie to wiadomo, że zależy od siedziska. Chyba, że to jeszcze inna wersja kabiny.
Mam nadzieję, że nie popsułem Ci humoru. Po prostu robisz interesujący model, a skoro chcesz, by był szczegółowy, to zostawiam info, co wg mnie może być nie tak.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
02-03-11 12:14  Odp: [R]Strażacki Star 266
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Siedzisko w Starze jest przesuwane przód-tył na prowadnicach. Wszystko zależy od wzrostu kierowcy, w jakim położeniu się znajduje. A humoru mi nie psujesz, po to ciągne relacje, aby wyłapać błędy których ja nie dostrzegam.
Pozdrawiam

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
02-03-11 13:09  Odp: [R]Strażacki Star 266
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

"A humoru mi nie psujesz, po to ciągnę relacje, aby wyłapać błędy których ja nie dostrzegam.",tu się z kolegą zgadzam,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-03-11 21:52  Odp: [R]Strażacki Star 266
Hator   

To fajnie. Przy okazji człowiek się czegoś nowego o siedzeniu kierowcy dowie. ;-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024