FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-04-03 19:55  Pietropawłowsk - pytanie
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Ten post mógłbym napisać bepośrednio do autora opracowania tj. Dmitra hotkina lecz uznałem że na odpowiedzi tego ostatniego ( na którą liczę ) udzielonej na forum skorzysta wiecej modelarzy. Dosyć marudzenia czas na konkrety.
Niedawno nakładem wydawnictwa MODELIK ukazał sie wyżej wymieniony model , ale .....no właśnie jest on w malowaniu które nie tylko chyba mnie się nieco przejadło ; dla niewtajemniczonych - jest szary ; i stąd moje pytanie czy był "Pietropawławsk" malowany na biało z żółtymi kominami i jeżeli był to co trzeba by było zmnienić w jego wyglądzie by go tak pomalować ?

 
30-04-03 01:51  Re: Pietropawłowsk - pytanie
NowyWojtek 

 

Był na czarno i biało z żółtymi kominami. Gdzieś udało mi się dogrzebac do takiego obrazka. W sumie też ładny...

 
30-04-03 06:38  Re: Pietropawłowsk - pytanie
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Nowy Wojtek, zwracaj proszę uwagę na wielkość wstawianych zalaczników.

 
30-04-03 15:27  Re: Pietropawłowsk - pytanie
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

A co z ewentualnymi przeróbkami ?

 
30-04-03 19:43  Re: Pietropawłowsk - pytanie
NowyWojtek 

 

Masz rację Michu. Ale to był mój pierwszy wstawiany obrazek, więc i tak sie cieszę, że w ogóle mi się udało. W kazdym razie obiecuję poprawę;))

 
06-05-03 19:13  Re: Pietropawłowsk - pytanie
Navarin 

 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam wszystkich,
tydzien nie mialem polaczenia do internetu i znalezlem w tym wiele plusow:). Dolaczam dwa zdjecia "Pietropawlowska" w czarnym malowanii. Ale dachy wiez 305-mm byly bialymi.

Lubię to, co pływało 100 lat temu 3306724

 
07-05-03 00:27  Re: Pietropawłowsk - pytanie
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Dmitri , a można prosić o więcej informacji dotyczących ewentualnych zmian konstrukcyjnych rzeczonego okrętu ?

 
07-05-03 10:22  Re: Pietropawłowsk - pytanie
Navarin 

 

Faktycznie, w trakcie sluzby okret nie mial zadnej modernizacji, bo jego sluzba byla zbyt krotka (4 lata). Wiec jesli przemalowywac model na czarno, detale beda bez zmian. Trzeba tylko zwrocac uwage, co czarne malowanie "Pietropawlowska" bylo troszke innym, niz blizniakow. Charakterystyczna cecha malowania byla czarna nadbudowka srodka (na dolnym zdjecji widoczne co ona biala, ale to chyba zdjecie okretu z czasow budowy, bo nie ma jeszcze pomostow reflektorow na fokmaszcie oraz maszcie pomiedzy kominami) i calkowiscie biale wieze.

Lubię to, co pływało 100 lat temu 3306724

 
07-05-03 10:24  Re: Pietropawłowsk - pytanie
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Wielkie dzięki !!!!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024