FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-01-11 12:20  Odp: [Relacja] Heinkel He-111 H6 Mały Modelarz
Thunder909 

 

@Machoni
Wyglada na to ze ze wzoru "Ikaria" trzeba wykonac przeszklony przod samolotu a na to nakleic czesc 155,156 i 156a.

 
09-01-11 23:08  Odp: [Relacja] Heinkel He-111 H6 Mały Modelarz
machoni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

nie sądziłem, ze moja relacja spotka sie z takim zainteresowaniem. Dzięki wielkie. Mobilizuje to do dalszych prac. Miałem wielką uroczystość rodzinną i samolocik w odstawce, ale udalo mi się skombinowac trochę tektury i zrobiłem conieco. Nie mam aparatu chwilowo, więc efekty nieco później.

Wyszedłem z wprawy i to w 100 procentowym znaczeniu tego słowa. Widac to na każdym kroku klejenia kabiny. Chciałem markerem zamazać biały papier widoczy gdzieniegdzie. Udało się, ale przy okazji karton "napił" się trochę tuszu i widać to troszke.

Raziel_3: Jak bedziesz kleił ten samolot to buduj go zgodnie z numeracją. Zreszta autor sam to sugeruje. Ja chciałem wybiec troche przed szereg i przykleić najpierw podłogę (cz. 3), a potem wewnętrzne ściany kabiny i wtopiłem... musialem się troche nagimnastykować, żeby naprawić conieco.

 
10-01-11 00:13  Odp: [Relacja] Heinkel He-111 H6 Mały Modelarz
cfemar   

Oj nie retuszuj markerami ani flamastrami. Kup zwykłe pastele olejne i kredowe (ok 70 zł 2 zestawy i duża gama kolorów) i starczy na lata. Albo farbki i tu już zależnie od możliwości portfela (np: pactra, humbrol, lub nawet zwykłe plakatówki). Efekt będzie dużo lepszy i bez takich niespodzianek.

 
10-01-11 10:13  Odp: [Relacja] Heinkel He-111 H6 Mały Modelarz
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A ja do retuszu polecam kredki akwarelowe - strugając je na proszek,mieszając ze sobą i wodą możemy otrzymać baaaaardzo dużo kolorów. A nakładanie ich zwilżoną,ścietą na płasko wykałaczką jest dziecinnie proste...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-01-11 10:49  Odp: [Relacja] Heinkel He-111 H6 Mały Modelarz
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Z farbami jest tak, że każdy stosuje to, co lubi. Ja na ten przykład przez długi pewien czas używałem wodnych akwareli, a obecnie przestawiłem się na matowe emalie Humbrola i Ravella. Jednakże faktem jest, że wszelkiego typu flamastry i markery całkowicie do retuszu się nie nadają: Bardzo szybko zmieniają kolor pod wpływem światła.

 
10-01-11 18:06  Odp: [Relacja] Heinkel He-111 H6 Mały Modelarz
machoni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

doradźcie mi Ludkowie... jak Wy robicie?
najpierw wycinacie wszystkie wręgi z arkuszy i kleicie gotowe na karton czy może podklejacie kartonem całe arkusze i potem wycinacie?

 
10-01-11 18:47  Odp: [Relacja] Heinkel He-111 H6 Mały Modelarz
cfemar   

Podklejam całe arkusze (jeżeli tak się da) , albo kupuję laserki:-)

 
10-01-11 18:49  Odp: [Relacja] Heinkel He-111 H6 Mały Modelarz
GrzechuM 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1


 - 0

Cały arkusz na raz*. Jak się truć butaprenem to raz a porządnie :D

* - o ile wszystkie elementy na arkuszu mają być podklejone tekturą tej samej grubości.

 
10-01-11 19:00  Odp: [Relacja] Heinkel He-111 H6 Mały Modelarz
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak robisz model wyścigowo,to podklejasz wszystkie wręgi jednocześnie-razem-na jeden raz.
;-)
Jak smakujesz "modelling" ;-) , to podklejasz pojedynczo i pieścisz oddzielnie...;-)

Sklejaj dużo, sam zobaczysz , co Ci bardziej pasuje.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-01-11 23:48  Odp: [Relacja] Heinkel He-111 H6 Mały Modelarz
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja wycinam z grubsza wszystkie wręgi zostawiając 2-3 mm rezerwy, które następnie naklejam na tekturę o grubości podanej przez autora modelu lub wskazanej przez zdrowy rozsądek. Do przyklejania wręg używam rozcieńczonego do gęstości śmietany kremówki kleju introligatorskiego nakładanego na tekturę. Następnie wycinam w miarę potrzeb, czyli aktualnie wykonywanego fragmentu modelu - w przypadku samolotów są to zazwyczaj dwie wręgi zamykające dany segment kadłuba, wręgi skrzydeł, silników itd. Ostatnimi czasy montuję wszystkie segmenty kadłuba osobno, a dopiero po zebraniu wszystkich składam je w jedną całość dopasowując je na sucho, a potem klejąc.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024