FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
08-05-11 22:37  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Malowanie mojej lokomotywki postępuje powoli do przodu. Zabrałem się za przedział silnikowy, który został częściowo pomalowany. Przykleiłem wzmocnienia dolne, logotyp oraz osłonę wydechów. Powstały też osłony boczne wyposażone w takie fajne przetłoczenia. Co ja się z nimi nakombinowałem żeby to w miarę równo wyglądało.



Nie mogłem sobie odmówić przyjemności złożenia na sucho powstałych do tej pory elementów. Aż mi się miska ucieszyła.



Mam nadzieje, że Wam również będzie się podobało.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
27-02-14 19:23  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Aż wstyd, że po prawie 3 latach wracam do modelu. Zapewne większość z Was już nie pamięta, że taka relacja jest prowadzona. No cóż brak czasu oraz niewiedza na temat brudzenia skutecznie wstrzymały wszelkie prace. Ostatnio miałem możliwość uczestniczenia w warsztatach modelarskich Zachodniopomorskiego Klubu Miłośników Kolejnictwa i tam jeden z Kolegów z Poznania pokazał mi co i jak należy robić. Moja lokomotywka nadawała sie do tych celów znakomicie i stała się poligonem doświadczalnym. Tego modelu akurat już i tak za bardzo zepsuć nie można także pole do eksperymentów znakomite. W razie co nie będzie szkoda. Proszę tylko nie zwracać uwagi na białe plamy wokół łączenia poszczególnych elementów. Są to ślady wysychającego SG, które zostaną zamalowane jak również całość lokomotywki będzie jeszcze z zewnątrz brudzona.



Wnętrze zostało dość mocno umorusane, ale oglądając zdjęcia różnych wąskotorówek uznałem, że tak mogła wyglądać. Po zakończeniu budowy zamierzam jeszcze nanieść nieco zaolejonego piasku, ziemi itp. syfów. Mam nadzieję, że wszystko mi wyjdzie i że model zostanie dokończony w najbliższym czasie.







Ze względu na to, że jest to moje pierwsze w życiu brudzenie to mam prośbę o bardzo szczere opinie z Waszej strony. Pozwoli mi to na przyszłość zwrócić uwagę na moje niedociągnięcia.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
27-02-14 20:13  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

potraktuj mój wpis jako humorystyczny jako ,że niedawno tez robiłem 1 brudzenie.
1 skojarzenie po spojrzeniu na zdjęcia? WC w PKP . Myśle ze mechanika pobrudzona ok ale ta tablica to juz trochę za bardzo przypomina deskę sedesową ( intensywność brudzenia) . Ale i tak fajnie :).

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
20-03-14 19:51  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
johnnywalker   

Witam szanownych Kolegów i Koleżanki:)
Właśnie buduję tę lokomotywkę. Chętnie popatrzę na relację.

 
20-03-14 20:06  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Fajnaaaa... co prawda nie moja skala i szerokość toru, ale modelik zajefajny! :) Choć mogłaby i z zewnątrz wyglądać na nieco bardziej "zcioraną", skoro wewnątrz pracował jakiś świntuszek.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024