FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
04-01-11 18:33  Odp: [R] Cesarewicz 1:200
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Vilianus - dzięki za komentarz. Faktycznie bardzo ciężko malować białym zwłaszcza, że w wycinance jest szary. Na burty nałożyłem 5 warstw rozwodnionej białej farby akrylowej firmy TAMIYA. Cały czas się doskonalę w technice malowania więc potknięcia niestety są widoczne na modelu. Ale przeszlifowałem burty papierem 1000 i ponownie pobieliłem. Wygląda rzeczywiście lepiej, ale teraz muszę jeszcze raz zrobić bulaje. Jutro w ciągu dnia zrobię zdjęcia stanu obecnego.
Pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
05-01-11 08:09  Odp: [R] Cesarewicz 1:200
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tamiyowskie farby są dość gęste, o ile pamiętam, i bardzo szybko schną. Czasami aż za szybko.
Sama ich nie używam - poza tym śmierdzą, a jeden z moich stoczniowców (kot Bucjusz) ma alergię na chemię modelarską.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
08-01-11 13:06  Odp: [R] Cesarewicz 1:200
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witam wszystkich miłośników starych okrętów.
Obiecałem zdjęcia parę dni temu , ale są dopiero dzisiaj. Przemalowałem burty jeszcze raz na biało, aby okręt trochę wyczyścić. Dno dostało jeszcze jedną warstwę koloru. No i powstało w międzyczasie trochę nowych rzeczy. Górny pomost bojowy dorobiłem na podstawie planów to samo z platformą na maszcie. Jest jeszcze do zrobienia parę poprawek ale to już następnym razem.



Tyle na razie pozdrawiam.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
08-01-11 13:26  Odp: [R] Cesarewicz 1:200
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Według mnie kolor teraz jest leprzy. W takim malowaniu Cezariewicz był jak był nowy to teraz wygląda jak nowy.
Ale znów mam uwagę (być może wynika ona z faktyu że już dokładnie nie pamiętam jak jest w planach). Mam wrażenie że krztałt marsów bojowych na maszcie nie jest właściwy.
Pokład marsa wydaje się mieć krztałt koła, a i na fotce którą dałeś i w planach o ile mnie pamięć nie myli jest inny. Od dziobu półokrągly ale od rufy wyraźnie spłaszczony. Na rufie było tak samo tylko w drugą stronę. I jeszcze średnica górnego poziomu marsa bojowego na modelu ma prawie tą samą wielkośc co dolnego poziomu marsa. A w oryginale dolny poziom był znacznie więkrzy.
Ale i tak model wygląda coraz fajniej i z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg.
I mam jeszcze pytanie: z czego są pokrywy bunkrów węglowych i drabinki? To jakieś fabryczne elementy?
Pozdrawiam i Powodzenia.

--

Post zmieniony (26-01-11 13:23)

 
08-01-11 13:29  Odp: [R] Cesarewicz 1:200
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Mnie się podoba!

--
Pozdrawiam!

 
08-01-11 13:31  Odp: [R] Cesarewicz 1:200
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Waldi - marsy sprawdziłem i faktycznie źle odczytałem plany i nie zweryfikowałem ze zdjęciam. Dzięki za podpowiedź poprawię.
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
08-01-11 18:43  Odp: [R] Cesarewicz 1:200
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Witam jako miłośnik starych okrętów!:)

Gratulacje za wybór tematu i odwagę by się go podjąć, bo choć to jeden z piękniejszych okrętów swojej epoki to też i nie najłatwiejszy. Widać też, jak dużo pracy już włożyłeś w w ten model - i za tą wytrwałość również już teraz należą Ci się gratulacje.
Natomiast co do efektu na dzień dzisiejszy mam mieszane uczucia, niektóre elementy fajne, inne nieco rażą. Podoba mi się kształt kadłuba, który wydaje się bardzo trudny do wykonania. Co do malowania - po poprawkach jest dużo lepiej. Twój model świetnie pokazuje, że biały to trudny kolor w modelarstwie. Wystarczy spojrzeć na pomost i te okienka na nadbudówce, niezbyt równe wycięte. Na szarym pewnie by jakoś uszło, tutaj niestety widać jak są nierówne. Szczegół, ale niestety wpływa na całość. Mam też nadzieję, że to łączenie pokładu z burtami jakoś wyprowadzisz, bo teraz te krawędzie pokładu troszkę straszą. Wydaje mi się, że po zrobieniu tego elementu kadłub mocno zyska, za co trzymam kciuki.

Powodzenia!
Pozdrawiam
Mariaszek

 
08-01-11 20:53  Odp: [R] Cesarewicz 1:200
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Mariaszek - krawędzie jeszcze są nieruszone i czeka mnie tam trochę pracy. Co do okienek to faktycznie na zbliżeniu nie najlepiej się prezentują ale pokazało się to dopiero po pomalowaniu. W realu tego tak mocno nie widać.
Pozdrawiam pol.

--

Post zmieniony (08-01-11 21:20)

 
28-01-11 14:50  Odp: [R] Cesarewicz 1:200
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witam.
Dzisiaj trochę nowych zdjęć. Poprawiłem mars bojowy na przednim maszcie. Teraz wygląda trochę bliżej prawdziwego. Doszło również parę innych rzeczy. Powstały kabestany i kołowroty na pokładzie dziobowym. Postawiłem kominy, powstały relingi i drabinki na pomostach dziobowych. Trwają prace nad skończeniem przedniego masztu i wyposażeniem głównego pokładu. A tak wygląda całość:



to na tyle. Pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
28-01-11 15:13  Odp: [R] Cesarewicz 1:200
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

No teraz marsy bez porównania leprze. Właśnie w stylu cezariewicza. I kominy fajne tylko mam wrażenie (może to takie ujęcie) że rufowy komin nie jest całkiem prosto. A z czego zrobiłeś brezent na relingach?
Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg.

--
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024