FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
31-12-10 11:58   ORP Kraków 1:400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam wszystkich!
Mam nadzieję, że Moderator mnie nie wciągnie z góry na czarną listę za link do innego forum, jako też i P. T. "Oglądacze" wybaczą odstępstwo od zasad, ale... jak starożytni mawiali: ad rem!
Zmotywowany właśnie ujawnioną relacją Pulpetta nt. budowy ORP KRAKÓW chciałbym zwrócić uwagę, że są modelarze budujący w kartonie również mniejsze jednostki (zaznaczam tu, że chodzi o rozmiar finalny modelu :-) ).
Moją dodatkową winą (proszę; nie skazujcie mnie za tę zbrodnię od razu na stos!) jest fakt, że nie chodzi tu w ogóle o mój model; kto jednak uzbroi się w odrobinę cierpliwości przekona się (mam taką nadzieję), ze prezentowana praca mnie usprawiedliwia...!
Modelarz "winny" całej sprawie, a raczej modelarka, nie lubi się chwalić i sporo mnie kosztowało swojego czasu przekonanie Jej do ujawnienia na jednym forum ... ryzyko obecne biorę na siebie; włosów ubywa na mojej głowie coraz szybciej, więc nawet prawdopodobne skalpowanie mnie zbytnio nie oszpeci...
Jako, że P.T. Zainteresowana z zamiłowania pasjonuje się przede wszystkim figurkami, a nie redukcją, po zainteresowaniu sie okrętami spróbowała to połączyć otrzymując... figurki okrętów (ja to tak nazywam :-) ). Żeby już zakończyć ten przydługi wstęp - oto próbka (niedokończona jeszcze...) Jej pracy:
[
Czy mogę się czuć usprawiedliwiony...?
dla zainteresowanych:
http://www.mikromodele.fora.pl/okrety-ships,9/orp-krakow-1-400-relacja,2507.html

Post zmieniony (31-12-10 13:10)

Post zmieniony (04-05-11 09:50)

 
31-12-10 12:30  Odp: [Galeryjka] "KRAKÓWEK"
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Przede wszystkim nie galeryjka, tylko galeria;-) inaczej filtry tematyczne nie "zobaczą" tego tematu podczas filtrowania.

Druga sprawa to zdjęcia, pomijam już to, że jest ich trochę mało. Wstawiasz je w taki sposób, że klikając na miniaturkę otwiera się strona bombardująca nas masą niepotrzebnych informacji, pomiędzy którymi jest kolejna miniaturka (tylko trochę większa), na którą znów trzeba kliknąć, żeby zobaczyć zdjęcie w pełnym rozmiarze. Na forum jest poradnik wstawiania zdjęć z fotosika. Na samym dole masz instrukcję jak to robić, żeby nie wyświetlały się reklamy. Warto przeczytać i wprowadzić w życie;-) Takie galerie będą z pewnością dużo chętniej oglądane:-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
31-12-10 13:07  Odp: [Galeryjka]
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

dzięki za uwagę; zdjęcia poprawiłem :-)
Odnośnie samego tematu - nie byłem pewien: ani to galeria - będzie można tak nazwać, gdy całość będzie ukończona; ani też relacja - bo podaję tylko link do relacji...Chodziło mi tu o zasygnalizowanie ciekawego tematu; myślę, że jeśli dane mi będzie przetrtwać najbliższe spotkanie z Autorką, to może uzyskam też zgodę na inne galerie Jej prac kartonowych...
Mam prośbę: podejmij włwściwą decyzję i popraw, na przyszłość postaram sie dostosować... O.K.?

--

 
31-12-10 13:28  Odp: [Galeria] Kraków in statu nascendi...
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Więc musisz autorkę namówić, żeby zarejestrowała się na konradusie;-) Miło by było, gdyby i tutaj przedstawiła swoją pracę:-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
31-12-10 13:41  Odp: [Galeria] Kraków in statu nascendi...
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

spróbuję... jeśli przeżyję!

 
31-12-10 13:45  Odp: [Galeria] Kraków in statu nascendi...
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A chętnych na oglądanie takich maluchów na pewno nie zabraknie i tu :).

Miło by było zamieścić kilka słów o samym modelu - co, skąd i jak ( zwłaszcza "jak" ;) ).
O rejestracji to już moderator napisał ;).

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
31-12-10 13:51  Odp: [Galeria] Kraków in statu nascendi...
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Co i skąd - nie chciałem powtarzać wpisu pulpetta kilka pozycji niżej; jak - to już talent, umiejętności i praca Autorki (zdradzę tylko, że pomógł powszechnie znany kserograf)...

 
31-12-10 14:06  Odp: [Galeria] Kraków in statu nascendi...
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

To ja dzień dobry, to ja się zarejestrowałam właśnie.
Modelik jest przekserowaną z 1/100 na 1/400 wycinanką z Kartonowej Kolekcji. Ksero zrobiłam na zwykłym maszynowym papierze. Obcięłam dno tak, aby można było zrobić model do linii wodnej, no i pomalutku go sobie dłubię.

Jak widać okręcik stoi na Wielkiej Dioramie Rzecznej, rozmiarów 15x10 cm mniej więcej. Sam "pancernik" jest już prawie gotowy (do zrobienia zostały mi dwie małe kotwice, porządne pomalowanie i zawieszenie bandery), dioramie jeszcze sporo brakuje.
W poniedziałek pokażę, co mi się uda przez weekend zrobić.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-12-10 15:06  Odp: [Galeria] Kraków in statu nascendi...
stach48 

 

Całuję Twoją dłoń madame;))) Zostań z nami na dłużej.NAJLEPSZEGO

 
31-12-10 15:12  Odp: [Galeria] Kraków in statu nascendi...
kari   

modelik ok, tylko "groszówka" jakaś taka monstrualna ;-)
----------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024