FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 30Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-12-10 00:28  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Pokład górny przyklejony ,rozpoczęte oklejanie a oto dowód,dobrej nocy,pozdrawiam



--

Post zmieniony (31-12-10 14:00)

 
30-12-10 11:28  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Bardzo dobrze, że chcesz skleić w standardzie bez żadnego szpachlowania itp.
Mógłbyś nieco opisać swoją metodę? Na ostatnim zdjęciu widać, że kawałek podposzycia zaczyna się na wrędze W6 a kończy chyba na W9. Wręgi pomiędzy nimi szlifowałeś?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-12-10 15:56  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
metoda ta jest bardzo prosta,analizując konstrukcję szkieletu na rysunku wyodrębniam wręgi jakie mają być zwężone a które mają pozostać bez zmian,następnie zwężam te wręgi o grubość kartonu jaki chcę użyć na podposzycie,w tym wypadku jest to 1 mm,oczywiście od razu uwzględniłem modyfikację przy wycinaniu wręg
pozdrawiam

 
30-12-10 21:30  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
dareslaw   

Witam.
Widzę, że od poniedziałku robota ruszyła i to na ostro.Nieźle,będę obserwował na bieżąco jak idą prace ale nie mogę się doczekać efektu na żywo.
Pozdrawiam

 
30-12-10 22:06  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Szczerze bałbym się tak kombinować z wręgami. Wkleiłbym podłużnice pomiędzy wszystkie wręgi albo wklejał podposzycie pomiędzy sąsiednie wręgi. Ale Ty tu rządzisz także czekam na dalsze efekty.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
02-01-11 17:38  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam w następnej odsłonie
Prace kadłubowe ciąg dalszy


Teraz szpachlowanie ubytków i nierówności a potem szlifowanie
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
te foto dla pewnego,, Admirała''

pozdrawiam

--

 
02-01-11 17:43  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Kawał roboty już za Tobą. Mam nadzieję, że takie ingerencje w szkielet kadłuba nie wpłyną na spasowanie poszyć zewnętrznych...

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
02-01-11 18:10  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Marcin G. dokładnie o to samo mi chodziło.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
02-01-11 18:18  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Bałbym się.
Jestem ciekawy co z tego wyjdzie.
Powodzenia

 
02-01-11 21:26  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
first.l.a   

witam thorna ! bardzo dziękuję za fotki !,bardzo się cieszę że prace przy okręcie postępują zgodnie z ,,wytycznymi"! ;-)ja osobiście jestem spokojny o końcowy efekt nad modelem!. Przy okazji serdecznie pozdrawiam wszystkich tych którzy obserwują tą relacje!, i nie tylko!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 30Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024