FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-04-03 16:50  Prosba_Rodney
zbovid 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na wstepie chcialem wszystkich serdecznie pozdrowic. Jestem tu nowy ;-) Po wielu latach przerwy, gdy juz wydoroslalem, "zrodzinnialem" i spowaznialem postanowilem wrocic do jednego z przyjemniejszych zajec z dziecinstwa. Zakupilem na allegro MM z Rodneyem. Korzystajac z Waszych porad udalo mi sie skleic szkelet okretu i musze skromnie przyznac ze tak dokladnie i rowno zbudowanego szkieletu jeszcze nie udalo mi sie nigdy zrobic. Niestety teraz mam maly klopot - poszycie kadluba. W MM brakuje jednego elementu poszycia, trzeba go sobie poprostu dorobic. Nie wiem jak sobie z tym problemem poradzic. Na razie wydruklowalem sobie biale skany poszycia i sprobuje je nakleic, dorobic bialy element brakujacy, miejsce stykow zaszpachlowac i calosc pomalowac (nawet nie wiem czym.. hehe). Nie wiem czy taki sposob ma sens. Ciekaw jestem jak Wy poradzilibyscie sobie z takim problemem.

 
26-04-03 19:15  Re: Prosba_Rodney
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Moja rada, to zostaw to i weź sobie cos nowego. Szkoda trudu.

 
26-04-03 20:01  Re: Prosba_Rodney
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Poradziłem sobie w następujący sposób : dorobiłem element z kartonu ; może być blok techniczny ; potem całość poszpachlowałem i pomalowałem czerwonym lakierem nitro ( wtedy Humbrola nie można było jeszcze kupić normalnie w sklepie ).

 
26-04-03 20:47  Re: Prosba_Rodney
zbovid 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hmm.. w takim ukladzie pozostaje mi wykonanie modelu tylko do lini wodnej ;-(

 
26-04-03 20:48  Re: Prosba_Rodney
Agand 

 

Brakujący element poszycia jest po prostu prostokątem .... ;)). Ale moja dobra rada - Do tego Rodneya nawet nie podchodź!!!. On tylko z GRUBSZA przypomina pierwowzór. Poza kadłubem, częściowo nadbudówką i działami 152 mm (też tylko częściowo) żaden inny element nie ma nic wspólnego z Rodneyem. Ale cóż - model zaprojektowano na podstawie Planów Modelarskich, które też niewiele mają wspólnego z prawdziwym Rodneyem. Jeżeli chcesz mieć DOBRY model tego okrętu postaraj się o wycinankę Modelcardu autorstwa McGregora ;)))

Pozdrówka
Agand

 
26-04-03 20:54  Re: Prosba_Rodney
Agand 

 

Oj chyba się sypnąłem, z Modelcardu był Nelson, a Rodney z Fly Model....

Pozdrówka
Agand

 
26-04-03 21:00  Re: Prosba_Rodney
Witold   

Niekoniecznie. Proszę spróbować opracować brakujący element na kolorowym kartonie dobierając odpowiedni kolor. W sklepach papierniczych są bloki techniczne i bloki rysunkowe z kolorowymi kartkami, a w sklepach z materiałami do ksero i dla artystów można kupić kolorowe pojedyncze arkusze kartonu lub kartek ksero. Można też użyć komputera do wydrukowania odpowiedniego koloru z zeskanowanego elementu poszycia.
Gdyby były trudności z dopasowaniem koloru, to proszę wybrać najbliższy oryginałowi (kolor części podwodnej w MM nie jest właściwy) i wtedy przekopiować pozostałe elementy poszycie na wybrany kolorowy karton. Wszystko będzie jednolite. Doradzam białe spodnie pokrycie pomalować na stykach elementów poszycia odpowiednim kolorem, wtedy niedokładności przy pokrywaniu będą mniej widoczne.

 
26-04-03 22:16  Re: Prosba_Rodney
Raffi   

Nie załamuj się. Gdy go sklejałem, miałem chyba 13 lat. Dorobiłem brakującą część z kartki, która pochodziła z bloku technicznego, pomalowałem czerwoną farbą olejną. Do dzisiaj wspominam z nostalgią ten model. Niestety nie posiadam go już w swojej kolekcji - zaginął już nawet nie wiem kiedy...
Nie załamuj się...

Raffi

 
27-04-03 08:07  Re: Prosba_Rodney
zbovid 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I co ja mam teraz zrobic? Model 18 zl, karton 4,5, kleje ponad 10, skalpel, papier scierny. Co ja zonie powiem ;-(

 
27-04-03 09:15  Re: Prosba_Rodney
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

W kartonie to dla mnie nic dziwnego-często trzeba coś dorobić lub poprawić
Na szczęście biały karton nie jest taki znowu drogi.
Na pocieszenie co by było gdyby zabrakło lub się uszkodził jakiś element
w zestawie z plastyku ?

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024