FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
06-03-11 11:25  Odp: [R] Williams BMW FW26
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Model wychodzi bardzo ładnie, możesz zdradzić jakiego lakieru używasz?
Ja do swoich modeli używam takich papierów, są takie fajne plastyczne
w dotyku i traktuję je tylko caponem.


--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-03-11 16:36  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dzięki, fajnie, że się podoba :D
Co do lakieru, to używam trzy-składnikowego lakieru samochodowego. Jest to lakier, utwardzacz i dedykowany do tego rozcieńczalnik, taki sam, jakiego używa się przy rozcieńczaniu farb bazowych. Lakier nakładam aerografem.
Można go kupić w pierwszej lepszej mieszalni z lakierami samochodowymi. Ja w sumie za trzy składniki, o łącznej wadze 100g dałem ok. 15zł. To spokojnie wystarcza na polakierowanie kilkudziesięciu modeli.
BeBe, dzięki za info o tym papierze, trzeba go będzie poszukać;-)

--

 
06-03-11 18:53  Odp: [R] Williams BMW FW26
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Ciekawy model.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
06-03-11 21:18  Odp: [R] Williams BMW FW26
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ja akurat te kupiłem w normalnym (?) sklepie komputerowym. ;-)
A marzy mi się coś takiego uzyskać jak kolega 11111 w swoich bolidach. ;D
http://cashpick.ic.cz/forum/viewtopic.php?t=627
http://cashpick.ic.cz/forum/viewtopic.php?t=1104
I za bardzo nie wiem jak to uzyskał... ale można przypuszczać, że dopiero
"utopił" modele w lakierze. Każdy jego model wygląda jak z laminatu.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-03-11 21:37  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Mi się udało znaleźć zdjęcia z budowy kilku modeli kolegi 11111 i wiem jak osiągnął taki efekt.
Rozwiązaniem jest tutaj zastosowanie podposzycia całej karoserii. Po naklejeniu podposzycia jest ono szlifowane na gładko i dopiero potem oklejane właściwym poszyciem. Podposzycie sprawia, że naklejając właściwe poszycie, można łatwo tłoczyć, czy fazować kanty i zakamarki nadwozia, bez ryzyka, że się nam coś zapadnie. Potem już tylko pozostaje zalać model obficie lakierem, bo to po prostu widać, że modele są zalane lakierem jak u-boot wodą, na dnie Atlantyku:-) Będę musiał wypróbować tą metodę, bo z moich obserwacji, tego co wyczynia ten modelarz, wynika, że nie jest to trudne, a efekty są znakomite.
A wracając jeszcze do pytania o papier na jakim drukowałem Marcha-871, to używałem tutaj papieru o gramaturze 200g/m2 satynowanego. Będę musiał się za nim rozejrzeć, może gdzieś się trafi.

--

 
06-03-11 22:00  Odp: [R] Williams BMW FW26
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Piter dziękuję za informację, trzeba będzie poszperać po okolicznych sklepach za czymś podobnym.

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
05-12-11 19:14  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam ponownie, czas wskrzesić tego umarlaka:)

Minęło wiele miesięcy i przez ten czas model coraz mniej mi się podobał, za sprawą lakieru, którego powierzchnia nie była taka jak być powinna, z powodu kiepskiego papieru. Model więc powędrował do szafy i tam już raczej zostanie, bo niedawno podjąłem decyzję, aby zacząć jego budowę jeszcze raz, od początku. Tym razem, bogatszy w doświadczenia, podszedłem do niego zupełnie inaczej.
Do druku użyłem mojego ulubionego papieru o gramaturze 200g satynowanego. Samą budowę rozpocząłem od końca, czyli najpierw skleiłem tył nadwozia z garbem, a następnie do niego dokleiłem nos. Dzięki temu mogłem trochę się pobawić i wykonać płynne przejścia połączeń nosa z tyłem (w modelu jest to zaprojektowane na zakładkę i tworzą się brzydkie schodki). Nadwozie od wewnątrz wzmocniłem ponadto podposzyciem i wkleiłem też wręgi, wykonane we własnym zakresie. Po wklejeniu kanałów wlotowych sekcji bocznych mogłem przystąpić do szpachlowania CA połączeń elementów i krawędzi oraz szlifowania. Oczywiście nie było łatwo, ze względu na skomplikowane kształty nadwozia, ale na tę chwilę wszystko prezentuje się nieźle i co ważniejsze nić nie jest zwichrowane i pokrzywione.



I jeszcze zdjęcie ze starą wersją, która raczej na pewno zostanie ze zezłomowana:



W dalszej kolejności wkleję kokpit i dopiero potem zespół zagłówka, a na zakończenie zamknę nos od spodu.

W między czasie, powoli robię sobie kolejny kartonowy bolid, a mianowicie takiego cudaka:)



--

 
05-12-11 20:55  Odp: [R] Williams BMW FW26
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Namówiłem żonę do obejrzenia paru relacji. Patrząc na fotki na awatarach stwierdziła, że TY jesteś najprzystojniejszy ;-)

 
05-12-11 21:11  Odp: [R] Williams BMW FW26
TKS-AP   

Brwi ogolił... :-) A modelik ciekawy, postaram się obejrzeć na żywo...

--
Jeśli uwazasz ze coś jest niemożliwe do zrobienia , to nie przeszkadzaj temu który to wlaśnie robi...

 
06-12-11 00:18  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Akra, wielu mi mówi że w tej masce mi do twarzy i że dodaje uroku:-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024