FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-12-10 13:28  [Galeria] pojazdów by Pomian75
Pomian75 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam Szanownych Kolegów.

Specjalizuję się w czołgach oraz innych pojazdach pomocniczych Wojska Polskiego oraz Panzerwaffe. Trochę zaczyna mnie też interesować japońska broń pancerna z II w.św. Kilka lat temu przestałem sklejać modele, ponieważ mając dwójkę małych dzieci-miałem inne sprawy na głowie ;) Obecnie jednak wracam do mojej miłości sprzed lat i mam nadzieję kontynuować uczucie do niej, póki mi wzrok na to pozwoli.

Pięć lat temu rozpocząłem sklejanie 2 cm FLAK 38 z Kartonowego Arsenału, a jako ciagnik, miałem zamiar użyć Opla Blitz z GPM-u.
Oto kilka moich innych modeli po lekkiej waloryzacji :

1. Opel Blitz Afrika Korps w wersji skrzyniowej :

2. Tygrys H1 z MM :

3. Sturmgeschütz 40 :

4. PzKfw I ausf. A w wersji dowódczej :

5. 7TP z MM :

6. Jagdtiger :


Pozdrawiam i cieszę się, że znów mam chęci do tego wspaniałego hobby.

Tomek.

--

Post zmieniony (13-12-10 22:35)

Post zmieniony (16-12-10 15:03)

 
13-12-10 22:32  Odp: [Galeria] pojazdów by Pomian75
Pomian75 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Uzupełnienie:

7. PzInż 140 z MM :


8. PzInż 130 z MM :


c..d.n..?

--
Prawdziwy modelarz nie je miodu, prawdziwy modelarz żuje pszczoły! :D

 
13-12-10 22:41  Odp: [Galeria] pojazdów by Pomian75
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Mnie się podobają ,modelarz jest indywidualistą ,każdy idzie swoją drogą ,powodzenia ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-12-10 07:10  Odp: [Galeria] pojazdów by Pomian75
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Prośba porządkowa. Każdy model prezentuj w indywidualnej galerii. Za kilka tygodni wątek spadnie z pierwszej strony a za pół roku nikt nie będzie pamiętał, ze w tej galerii są modele 7tp, tygrysa czy innych.
Galeria dla każdego modelu znacząco ułatwi poszukiwania w przyszłości.

--
Fanatyk Kartonu

 
14-12-10 19:39  Odp: [Galeria] pojazdów by Pomian75
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

~

Post zmieniony (20-04-12 05:37)

 
16-12-10 15:02  Odp: [Galeria] pojazdów by Pomian75
Pomian75 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Krzys - moderatorze, jako, że sam jestem na innym Forum moderatorem-znam różne ich tajniki, ale akurat tutaj u Was raczkuję.Wybacz za moje ,,niemowlęctwo forowe" zatem. ;) W wolnej chwili uporządkuję moje modele bardziej i...wątek nie zginie w otchłani innych, bo jak już gdzieś jestem, to jestem latami... ;);)

Natomiast, jeśli chodzi o mirosława :
Dzięki za wpis, już spieszę pokrótce z opisem poszczególnych modeli:

Ad.1
Opel Blitz z GPM-u znacie napewno.Ja wybrałem wersję skrzyniową, dodatkowo względem zdjęć zrobiłem widoczny tu silnik.Na pace ciężarówki-pokrywy silnika, wyposażenie pojazdu, beczka na paliwo i skrzynie.Przedział silnikowy wewnątrz ,,wehrmachtowski" z racji tego, że pojazdy wysyłano drogą morską w malowaniu oryginalnym, natomiast żołnierze Afrika Korps przemalowywali je we własnym zakresie już na miejscu.Właśnie zaczynam też-zarzuconą przed pięcioma laty-budowę 20 mm działka FLAK 38 z Kartonowego Arsenału 4/2004. Zakończę to mini dioramką. Relacja wkrótce.

Ad.2
Tygrys H1 z nr. 4-5/1998.Wnętrze wieży plus blok silnika z nr. 6-7/1998 Kartonowego Arsenału. Lekko waloryzowany( rdza na gąskach i parę innych *******ek)

Ad.3.
StuG 40 z Gomix Fly Model:
http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=2522
Malowanie modelu z walk na Krymie ok.1943 roku, miejscami zimmerit zrobiony z twardego gipsu Knaufa, pomalowany i przejechany wcześniej grzebieniem.
Wnętrze: silnik oraz przód-skrzynia biegów etc. wykonałem z modelu nr. 3/2004 z GPM-u.

Ad 4.
PzKfw I ausf.A ,,R'' w malowaniu Afrika Korps z wydawnictwa Super Model 4/2000.
Model sklejało się kiepsko, ze względu na papier kredowy sliski oraz fakt,że przy wyokrąglaniu elementów, dzielił sie na dwa papieru(twardsza warstwa odłaziła)
Dioramkę wykonałem z gipsu budowlanego Knaufa, pomalowanego i uformowanego wg fantazji ;)

Ad 5.
7TP z nr. 1/1997 Małego Modelarza.
Model czeka na zmianę gąsienic na bardziej ambitne.

Ad. 6
Jagdtiger z wydawnictwa Super Model.Gąsienice ,,przyrdzewiałe", w tyle wieży, otwarte drzwi załogi .Podobnie, jak PzKfw I - papier dla mnie to porażka.

Ad 7 i 8.
- Znany model Pz.Inż 140 z nr. 9/1999.
Coż tu wiele mówić, wszyscy go juz chyba sklejali ;)
- Pz.Inż 130 , o ile pamiętam sklejało mi się kiepsko.Musiałem go całego malować, kiepsko mi się spasował, choc nie lubię,, fajansiarstwa" .

Reasumując:
Modele mają około 10 lat, w okolicach 2000-ego roku powstały i nadal mają sie dobrze.
Na chwilę obecną próbuję zaszczepić w moim 13-letnim synu chęć do sklejania.Ja w podobnym wieku zaczynałem swoją przygodę, a moim dziewiczym modelem był tzw. ,,Gwóźdź" czyli MiG-21 z Małego Modelarza nr. 8/1975.Sklejałem w siódmej klasie podstawówki na ZPT....ech....

Co do waloryzacji...pastele jak najbardziej, pozatym nie jestem zwolennikiem lakierowania modeli, bo jako lekko nawet waloryzowane,ze śladami eksploatacji-nie widzą mi się lśniące.A kurz i na tym i na tym osiada... ;)

Masz ,Mirek rację : zrobie dokładne ich fotki, staram się sklejać czysto, więc nie powinienem się wiele wstydzić ;)

Pozdrawiam.

C..d..n..

Tomek.

--

Post zmieniony (16-12-10 15:04)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024