FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-12-10 09:12  [Relacja] Bell P-39D1 Airacobra od KW
Poiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam serdecznie. Nazywam się Kacper i modelarstwem zajmuję się od dziecka, jednak w kartonie robię od niedawna. W sumie skleiłem tylko Shermana z GPM (resztę modeli podczas budowy zżarł pies, nad czym ubolewam do dziś). Od 3 lat nie zrobiłem żadnego modelu, gdyż zająłem się figurkowym Warhammerem 40k, jednak po tegorocznym konkursie o puchar burmistrza postanowiłem powrócić do modelarstwa.

Zaprezentuję fragment relacji z budowy Airacobry z wydawnictwa KW. Tylko fragment, gdyż dużo (albo i nie?) jest zrobione, a nie miałem wcześniej aparatu. Relację zaczne od tylnych lotek statecznika. Kadłub od kabiny pilota wraz z wnętrzem jest już ukończony.

Zaznaczam od razu, że w modelu jest kilka błędów, które na szczęście łatwo naprawić. Postaram się je sfotografować i omówić.

Termin zakonczenia prac to 12.12.2010. W kolejce czeka Hood z MM. Byłby Hiei, ale po relacji TomS'a nie chcę się kompromitować:)

Zdjęcia wrzucę wieczorem.

--

 
03-12-10 11:45  Odp: [Relacja] Bell P-39D1 Airacobra od KW
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Witam!
Na wstępie - na forum nie dajemy zapowiedzi relacji tylko relacje. W ramach promocji świątecznej wątku nie zablokuje ale jeśli o 20.00 nie będzie w nim zdjęć i tekstu o modelu zostanie on zablokowany

Po drugie podpis pod postami.
Jeśli chcesz afiszować się poglądami politycznymi to nie to forum. Proszę zmienić podpis na neutralny.

Były porządki.

--
Fanatyk Kartonu

 
03-12-10 16:27  Odp: [Relacja] Bell P-39D1 Airacobra od KW
Poiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wrzucam obiecywane zdjęcia. Są kiepskie i prześwietlone, jednak wystarczą do zobrazowania postępu budowy. Następnym razem postaram się o lepsze i od razu zobrazuje gdzie są błędy.














Coś te miniaturki źle robię...

Post zmieniony (03-12-10 16:30)

 
03-12-10 16:54  Odp: [Relacja] Bell P-39D1 Airacobra od KW
Thunder909 

 

hmm... zdjecia strasznie przeswietlone. Za duzo nie widac a tam gdzie cos widac to krzyczy o poprawienie retuszu ,np. ta szkrzynka za glowa pilota. No a miniaturki wyszly naprawde miniaturowe ;-)

 
03-12-10 17:26  Odp: [Relacja] Bell P-39D1 Airacobra od KW
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hmmm... O jakich błędach mówisz? Ciekawym niezmiernie bo mnie korci ten model.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-12-10 21:28  Odp: [Relacja] Bell P-39D1 Airacobra od KW
Poiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Retusz robię w miarę możliwości, jednak nie mam farby, dlatego zrobie co się da po ukończeniu modelu. Niestety. Skrzynka kłuje w oczy, ale dopiero jak przykleiłem szybę, to sobie o niej przypomniałem. Mówi się trudno i idze się dalej. Powiem szczerze, że jest to mój pierwszy samolot (wole pancerkę), wiec dopiero nabywam doświadczenia.

A oto pierwszy duży błąd:



Jak widać miejsce na przednią goleń zaczyna się równo tam, gdzie kończą się wręgi. Tak być powinno, jednak wymagało to spiłowania ich o jakieś 3mm. Inaczej gniazdo wystawałoby poza poszycie. Kolejny błąd to linia na poszyciu za kabiną. Po prostu jest przesunięta o 2-3mm w stosunku do poprzedniego segmentu i nieładnie to wygląda, zaś druga wychodzi z nikąd- jest to napewno błąd tekstury, bo kadłub spasowałem prawie idealnie, więc nie widzę w tym swojej winy. Są także inne, jak za krótie paski na zawiasach, ale to pokażę w trakcie budowy lotek, za które zabiorę się jutro.

 
03-12-10 23:23  Odp: [Relacja] Bell P-39D1 Airacobra od KW
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

U mnie minatury sie nie wyświetlają, odnośnik działa. Działa, ale i tak nie wiadomo, o co chodzi, bo nie złapałeś ostrości. Model ten mam w planie, więc będę tu często zaglądał.

 
04-12-10 00:34  Odp: [Relacja] Bell P-39D1 Airacobra od KW
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Coś mi się nie chce wierzyć w Twoje problemy z tym modelem. Co prawda sam go nie sklejałem ale z poniższych relacji nie wynika że jest tak źle jak to opisujesz.
1.
2.
3.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-12-10 10:27  Odp: [Relacja] Bell P-39D1 Airacobra od KW
Poiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

W tych relacjach z liniami jest tak samo kiepsko. W pierwszej relacji rozsunęła się linia dolna, u mnie natomiast dolne pasują, a rozjechała się górna.

Z przednią golenią to nie wiem jak sobie poradzili, ponieważ w tych relacjach montują już cały segment z tym elementem. Przeanalizowałem dokładnie wycinankę i nie ma możliwości, by bez zeszlifowania wręgi ten element wlazł. Nawet na rysunku jest on równo z usztywnieniem.

Co do miniatur -mi też się nie wyświetlają. Może coś źle robię (może napewno). Nigdy tego wcześniej nie robiłem, więc może ktoś coś poradzi.

 
04-12-10 10:34  Odp: [Relacja] Bell P-39D1 Airacobra od KW
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej
Którego kodu używasz na forum?? Generujesz dodatkowe kody?? Pierwszy od góry w nowym oknie wkleja miniatury na forum.






--

Post zmieniony (04-12-10 10:42)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024