FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
29-11-10 21:02  [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Wiem - wzniecam pożar, ale coś na forumie ostatnio za cicho ;)

Niewiele jest czasopism modelarskich, a już dotyczących modelarstwa kartonowego to można rzec, że w ogóle nie ma. Dlatego jak powstał niczym Feniks z popiołów "Kartonowy Fan" to się ucieszyłem. Niestety płona to była radość gdyż po jednym numerze pisemko "zdechło". Miałem nadzieję, że chociaż zapowiadany w nim "Kamuflaż" się ukarze i będzie wychodził - i znów nici... Jednym słowem trzeba czytać starego "Modelarza", gdyż "Kartonówka" też się nie ukazuje.
Nie mniej jednak trafiłem na coś co naświetliło mi rynek wydawniczy i z lekka chyba dało pogląd na reguły tam panujące. Oto to dziwo
Niby nic a jednak - toż to pierwszy numer "Kamuflażu" - to on miał traktować o Junkersie i być autorstwa p. Seweryna. Czy się autor nie doczekał, czy sam wcześniej zrezygnował - nie wiem a sprawa może być dyskusyjna.
Nie mniej jednak jeśli któryś z wydawców chciałby to i pewnie mógłby wydać coś typowo kartonowego. Wszak i czytelników i autorów artykułów wśród Koleżeństwa pewnie by znalazł....
I tu temat pod dyskusję, gdyż nie samym klejem człowiek żyje - co o tym Szanowne Koleżeństwo myśli?

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
29-11-10 21:12  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Powiem tak dałbym te 5-7zł za jakiś miesięcznik o modelarstwie kartonowym + relacje na wysokim poziomie + nowości wydawnicze+ technika sklejania+ wkładki waloryzacyjne np. silniki lub el. wnętrza i inne dodatki do modeli.

--

 
29-11-10 22:49  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

I bardzo słusznie bo ja też dam. Tematów do "zapełnienia" numeru by chyba nie zabrakło.
Zawsze mnie zastanawiało dlaczego w kraju który jest światowym liderem modelarstwa kartonowego nie ma pisma o tej tematyce.

Tylko że to na pewno nie będzie 5-7 zł. :)
Popatrzcie ile kosztują porządnie wydane pisma dla "plastikowców".
Są tu ludzie co się na tym znają - niech się wypowiedzą.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
29-11-10 23:00  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
grzegorz   


Panowie za 5-7złoty to możemy kupić okładkę a o ile mnie wzrok nie myli to te czasopismo kosztuje ponad 50 zł .Answer coś takiego wydawał ale nie wiem ile to kosztowało i się wycofał bo 70 procent nakładu wracało, teraz mu zalega na magazynie i pójdzie na przemiał

 
29-11-10 23:46  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Mówimy o czasopiśmie modelarskim pokroju kartonówka czy coś, a nie o opracowaniach przedstawiających konkretny samolot wraz z malowaniem i historią modelu. Możliwe, że cena jest trochę zaniżona ale gdyby było to 20zł to podzieliłby chyba los kartonówki.
No cóż, zdaję sobię sprawę, że cena niska nie może być, bo popyt również niski. Szkoda.

--

 
29-11-10 23:52  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Fakt 1. Rzeczywiście kartonowcy nie mają "swojej" gazety (miesięcznika , kwartalnika)
Fakt 2. Plastikowcy mają duży wybór zarówno periodyków krajowych jak i zagranicznych
Fakt 3. Było kilka prób wydawniczych : Kartonówka, Kartonowy Fan i Kartonowy Fan Reaktywacja
Dlaczego tytuły umarły najlepiej wiedzą wydawcy, może zechcieliby się wypowiedzieć? ;-)
Nietrafione artykuły , mały zbyt , internet , a może dlatego że oba tytuły były napiętnowane przez konkretnego wydawcę modeli kartonowych. Gazetki plastikowców chyba nie wydają Revel , Italeri, Trumpeter itd (nie mówię o katalogach).

Czy zajęcie 50 % objętości gazety zapowiedziami i nowościami to był dobry pomysł? Raczej nie, bo to ma każdy w necie.
Na pewno fajnym pomysłem były elementy waloryzujące lub całe modele.
Dla mnie ciekawe były by artykuły typu "wspomnień czar" o historii modelarstwa, wywiady z projektantami, wydawcami i modelarzami , porady techniczne, porównanie modeli itd.

--


 
30-11-10 07:07  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Raduss - zgodzę się z Tobą, że pismo wydawane prez jednego z wydawców nie jest dobrym pomysłem. Z miejsca można posądzić je o stronniczość i mieć dużo racji. Zaś każdy artykuł rzetelnie opisujący wady konkurencji9 może być traktowany co najmniej jako potwarz.
Jednakże jeśli chodzi o całą resztę to "Kartonowy Fan" (zarówno stary jak i nowy) to posiadał. Zauważ, że były relacje z konkursów, przegląd modeli np. samolotów francuskich, w nowym był wywiad z projektantem - tak miało to jakoś lecieć. Z drugiej strony mamy "Kartonówkę", która dawała i relacje i wkładkę z modelem. W obu czasopismach były oczywiście recenzje modeli.
Niestety jeśli chodzi o porady techniczne, takie z prawdziwego zdarzenia - nie zauważyłem nigdzie.
Swego czasu słyszałem, że wydawca poradników modelarskich PAYO zbierał się do puszczenia "kartonowej serii" jednakże pomysł umarł chyba śmiercią naturalną.
Czyżby rynek był nieopłacalny aby wydać np. dwumiesiecznik za 20 - 30 zł?
Nie wydaje mi się - najlepszym przykładem jest stosunkowo nowe czasopismo do nabycia w EMPIKach - (zdaje się MODELARSTWO) wydawane w formie dwumiesięcznika gdzie SĄ artykuły dotyczące modelarstwa kartonowego. Niestety tylko artykuły a nie całość ...

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
30-11-10 07:53  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Fitter, lepszy rydz niż nic. ;)

Może to niegłupia metoda - małymi skokami naprzód. Czyli wrzucić parę artykułów do "normalnego" pisma modelarskiego i rozszerzać tę tematykę.
Dla porządku wspomnijmy jeszcze "Modelartwo Okrętowe" gdzie kartonu trochę jest.

Uważam że główną przeszkodą w powstaniu i przetrwaniu u nas pisma kartonowego, jest istnienie kilku ( i to nie licząc zagranicznych ! ) silnych for o tej tematyce. Każdy kto chce czerpać z tej skarbnicy ma tę możliwość zapewnioną i to jak mu się podoba, z kim mu się podoba i gdzie mu się podoba.

Ciekaw jestem opinii kogoś kto wydawaniem pism zajmuje się zawodowo.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
30-11-10 08:31  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

>Uważam że główną przeszkodą w powstaniu i przetrwaniu u nas pisma kartonowego, jest
>istnienie kilku ( i to nie licząc zagranicznych ! ) silnych for o tej tematyce.

Myślę, że jeszcze bardziej problematyczna jest kwestia klientów na reklamy w takim piśmie. Jest kilku wydawców, ale w porównaniu z producentami modeli plastikowych czy RC to jednak płotki. A jak nie chcesz wydawać pisma charytatywnie albo za 50zł, to reklamy musisz mieć, i to sporo.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
30-11-10 09:01  Odp: [Dyskusja] Czasopisma modelarzy kartonowych
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo ciekawa i potrzebna dyskusja. Obawiam sie jednak,że z wymienionych już względów raczej "akademicka"
Sam pamiętam czasy Kartonowego Fana i Kartonówki , z jakimi wypiekami na licach brałem je do rąk...
Też z przyjemnością powitałbym taki periodyk , choć wiem,że miałby raczej małe "wzięcie" na rynku prasowym...
Faktycznie - ilość stron internetowych o modelarstwie kartonowym skutecznie blokuje możliwość zamieszczenia czegoś "odkrywczego" w czasopiśmie ; w zasadzie wszyscy zainteresowani widzieli już wszystkie fotki i czytali wszystkie teksty...
Z zainteresowaniem poznałbym przemyślenia zwłaszcza byłych wydawców ( GPM,Answer)...

--

Post zmieniony (30-11-10 09:11)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024