FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-11-10 22:01  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Te ksera planów wg stanu na luty 1941 to pewnie Booklet of General Plans od Waldkowiaka o których wspomniałem powyżej, bo o innych do tego okręcika nie słyszałem, ale mniejsza z tym. Jak ktoś chce to można sobie je kupić. To że plan generalny modelu prezentuje okręt na pocz. lat 30-tych o tyle mnie interesuje, z jakich planów korzystano. Jeśli przyjmiemy zatem, że model prezentuje okręt wg stanu na 1930 rok to powinno być OK.

Surówka? Oczywiście fajnie by było. Widziałem zdjęcia surówki ostatniego modelu Autora: Czkałowa no i mniej więcej wiem czego można się spodziewać. Na sąsiednim forum jest nawet relacja Kolegi ze sklejania tego okrętu, więc nie jest aż tak źle.

Cieszę się raz jeszcze, bo smucić się nie ma powodu: smuciłbym się gdyby Oklahomy nie było i nie było żadnej szansy, że ktoś ją wyda.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
28-11-10 22:25  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak Sven to ten Booklet od Walkowiaka ale na stan luty 1941.
Stąd moje pytanie bo skoro istnieją jeszcze inne plany to z chęcią bym sobie kupił.
Żeby przyjąć że okręt prezentuje stan na 1930 to:
a. takie info musiałoby być podane przez autora
b. trzeba sprawdzić samemu na podstawie zdjęć, rysunków itp.

Widziałeś surówkę Czkałowa - no i bardzo fajnie ale dlaczego nie możemy zobaczyć surówki Oklahomy? Top secret?

Ja się nie smucę, ale zacznę jak się okaże że tylko ilość kominów i wież się zgadza a reszta to science fiction, a tego bym nie chciał. Bo skoro jest info stan na 1930 to niech tak rzeczywiście będzie.
A samo stwierdzenie że:
......"Ukazanie się modelu tego amerykańskiego okrętu ucieszy zapewne modelarzy, ponieważ niewiele już zostało pancerników z II wojny światowej których modelu kartonowego nikt dotychczas nie wydał." ......
mnie nie "powala" bo jest nieprecyzyjne i to bardzo:
US Navy w czasie II WSW posiadała w swoim składzie 25 pancerników plus 2 krążowniki najcięższe. Razem 27 capital ships.
Do tej pory wydano w skali 1:200:
- Arizona
-California
-Washington
-Missouri
-Alaska
- Oklahoma - czyli obecna nowość
W skali 1:300:
- Iowa
W skali 1:400:
-Arizona
-North Carolina

Czyli 8 jednostek. Jak dla mnie to NIEWIELE raczej wydano niż niewiele już zostało których nikt dotychczas nie wydał. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Wydawało mi się że modelarze powinny być precyzyjni czy to także może dotyczyć wydawców?

Pozdrawiam,

Mariusz Janiszewski "Janisz"

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
29-11-10 08:01  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Janisz. Napisz po prostu: "Nie kupię" i nie męcz.

Post zmieniony (29-11-10 08:02)

 
29-11-10 08:36  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Origami ................ no proszę Cię po co taki wymowny wpis z Twojej strony, co chcesz w ten sposób uzyskać ?

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
29-11-10 08:39  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Origami - jak wolisz kupować jakieś tanie gnioty lekko podobne do rzeczywistych obiektów to proszę bardzo przerzuć się na misia czy jakoś tak.
Ja wolę modele które wyglądają tak jak oryginały......... czy to takie dziwne?

Pozdrawiam

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
29-11-10 08:50  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mariusz, to jaki stan deklarowany jest w opracowaniu a jak jest na prawdę może sobie bezproblemowo egzystować obok siebie, ergo w zeszycie pisze jedno a w częściach modelu jest drugie, taka przypadłość rozdwojeniowa, nie widzę problemu.

Porównałem generalkę modelu ze zdjęciami Oklahomy no i wychodzi mi na to, że model wygląda na początek lat 30-tych. Dekadę później nieco zmienił się, ale w zasadzie nie aż tak wiele. Jak ktoś będzie koniecznie chciał mieć model na 1941 rok, jak najbardziej upodobniony do oryginału to go sobie zrobi: i mniejsza z tym, że takich modelarzy jest bardzo niewielu. Lecz na podstawie porównania tego co zaprezentowano na stronie Modelika z całą pewnością nie jest to model taki, że zgadza się tylko " lilość kominów i wież", no bez przesadyzmu vulgo możesz sam to zweryfikować tak na spokojnie.

Jednakowoż jak ktoś chce i ma taką wewnętrzną siłę napędowo-motoryczną to może opracowanie zweryfikować, ale na...zgodność z planami wg których został opracowany.

Przynajmniej ja tam nie wymagam już od Autora próby rekonstrukcji, bo...jak mnie coś najdzie to sam sobie ją zrobię. To tylko model kartonowy, niech będzie nawet i misiowaty (chyba sam popadnę w przesadyzm), cóż z tego mili państwo?

Zgadzam się, że generalnie US Navy ma mało opracowanych modeli wielkich jednostek, nie tylko pancerników, tym bardziej cieszę się z Oklahomy, bo zaprawdę nie spodziewałem się. No i projektanci nie zrażajcie się, projektujcie dalej US pływadła, tako rzeknę na koniec.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
29-11-10 09:20  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Janisz, wymowność mojego wpisu wynika z tego, że jak sam zauważyłeś, model został wydany. Teraz zamiast "zdzierać gardło" na forum zagłosuj portfelem. Kup lub nie. Kropka.
A co do misia, którego mi proponujesz. Tu też spotkasz się z różnym odwzorowaniem szczegółów. Na przykład miś mojego synka zupełnie nie jest podobny do misia, którego pokazywałem mu latem w zoo. Cóż, takie życie. Zachowaj więc odrobinę dystansu.

Post zmieniony (29-11-10 09:21)

 
29-11-10 09:47  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Wydawnictu dziękuję za fajny temat i model a koledze Janiszowi dziekuję za niepotrzebne wpisy. Chyba wiekszość już nudzą takie dywagacje.
Jak pisał Sven - kto będzie chciał to sobie poprawi.
Głosuj porfelem. Proste.
Pozdrawiam

 
29-11-10 10:54  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wiecie zawsze sądziłem że fajniejszy,lepszy model to taki który przedstawia pomniejszoną replikę obiektu rzeczywistego...............ale widać że Wam Koledzy po prostu to wisi..........oki.
Origami miałem na myśli wycinanki z pisma dla dzieci typu "Miś" - jak Wam wszystko trzeba tłumaczyć - no ja nie wiem .;-DDD

Sven czekaj bo nie załapałem : stan deklarowany na modelu a stan inny tzn, jaki?
Na modelu piszemy 1930 a w rzeczywistości ( opracowanie) jest na stan np. 1937 i to wg. Ciebie jest OK ????
Drugie zdanie - dokładnie trafiłeś w sedno ...........o ile się dowiesz na podstawie jakich planów został opracowany???
"Oklahomę" sobie obejrzę ale najwcześniej w styczniu bo właśnie się pakuję ....... krótki urlop mi się skończył .........;-(

Sven ja 20 lat temu zacząłęm sklejać modele od podstaw bo mi te opracowane nie pasowały, więc jakbym chciał to sobie bym wyklepał "Oklahomę" i pięć kolejnych.
Ale jak ktoś wydaje model to niech to będzie model odpowiadający oryginałowi. Nie musi być w 150% identyczny i super-dokładny ale niech podstawowe elementy konstrukcji będą odwzorowane poprawnie i proporcjonalnie, także malowanie.
Poprawiać piszesz - a poprawiałeś kiedyś model spaprany ............... czasami jest to bardzo trudne i lepiej wtedy zrobić scratch'a tylko tu powstaje pytanie - po kiego kupiłem model który do niczego się nie nadaje............

"Oklahoma" byłą pięknym pancernikiem i mam nadzieje że tu dostajemy dobry model a nie "dobry materiał wyjściowy do stworzenia modelu kartonowego".
Co też nie jest złe ale wtedy niech taka informacja będzie na okładce.......

Jak widzicie nie dokonałem żadnego wpisu odnoszącego się do np. "sklejalności" no po za zdaniami o surówce........ ale mając na uwadze poprzednie modele tego Wydawcy jak i tego Autora można mieć pewne obawy..............i tu dopiero zobaczymy jak ktoś zacznie sklejać model ( mam szczerą nadzieję że zobaczę na żywo bądź na zdjęciach efekt końcowy - w odróżnieniu od ostatnio wydanych modeli np. San Francisco, Tsingtau, Elbing ???) Wydawanie dla samego wydawania ???

Dokker to ja Tobie dziękuję za Twój niepotrzebny wpis kompletnie nic nie wnoszący do dyskusji. Może nie zauważyłeś ale w jednym z wpisów z pamięci wypisałem nazwy modeli pancerników amerykańskich jaki się ukazały po to żeby zwrócić uwagę że Wydawca się myli lub wprowadza nas w błąd w pierwszym swoim zdaniu reklamującym produkt. Ale jak lubicie modele niekoniecznie odpowiadające oryginałom to w tym przypadku poprawcie sobie nazwę na rufie na "Nevada" i też będzie cool w zasadzie niewiele odbiega od rzeczywistości, pójdźmy dalej wymieńmy dwie wieże dwu-działowe na trójdziałowe -ups i mamy nową "Penny" bądź "Arizone" ......... cool........Teraz lepiej.

A skoro już jesteśmy w takim klimacie to zwrócicie uwagę na nazwę miejsca w którym dokonujemy wpisów tych ważnych i mniej ważnych ............. to się nazywa FORUM .......... czyli miejsce gdzie publicznie można podyskutować oczywiście zgodnie z zaakceptowanym wcześniej regulaminem. Poprawcie jeśli się mylę..........a może to już tylko bezpłatna platforma reklamowa dla Wydawców gdzie klient nie może wyrazić swojej opinii ????
Jak to jest???

Głosować portfelem ...............hmm a co jak model mi się nie spodoba?
Czy mogę go zwrócić Wydawcy bądź do sklepu gdzie go kupiłem licząc na zwrot kosztów zakupu - łącznie z przesyłką ??? Mogę???


Pozdrawiam serdecznie,

Mariusz Janiszewski "Janisz"

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
29-11-10 11:32  Odp: [nowość: MODELIK 29/10] Pancernik USS OKLAHOMA
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Wystarczy, jak pomyślisz przed zakupem. Rozumiem, że właśnie jesteśmy świadkami Twojego bicia się z myślami.

Post zmieniony (29-11-10 11:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024