FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
02-12-10 20:18  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to ja mam po raz kolejny to samo odwieczne pytanie:
- na podstawie jakich materiałów powstaje HMS "Matabele" ?
- czy nie są to aby wiecznie żywe plany autorstwa Normana Ougha, które kserówki kserówek posiadają już chyba wszyscy, były wykorzystywane np. przy Profilach Morskich : HMS "Eskimo".
Niby nie są złe ale po pierwsze mają swoje lata - powstały chyba dobrze ponad 50 lat temu ..... i przedstawiają pierwotną konfigurację okrętu a przecież " Matabele" miała taki piękny kamuflaż ????

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
17-12-10 11:49  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
Teledzin   

Mam wreszcie Insidioso. Na okładce napisano, że to włoski torpedowiec, lecz w 1917r. a taki stan ma przedstawiac model, był klasyfikowany jako niszczyciel. Swoją wielkością i uzbrojeniem odpowiadał austro - węgierskim niszczycielom typu Tatra (model wydało JSC w skali 1:250) - 73 metry długości. Wygląd okrętu - modelu i stopień komplikacji można porównac do torpedowców Ślązak, Podhalanin, Z-5 itp. budowanym w tym samym czasie - kadłub z krótkim pokładem dziobowym, sterówka, trzy kominy, dwa maszty i trochę drobiazgów jak wyposażenia pokładowe i uzbrojenie. Autor modelu Maciej Herbut. Części mieszczą się na 3 arkuszach formatu B-3. Druk w moim egzemplarzu robi dobre wrażenie. Brakuje mi planu generalnego, który zastąpiono dwoma rzutami grafiki 3 D. Ogólnie zapowiada się prosty ale urokliwy modelik. Pozdrawiam

 
18-12-10 11:26  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Też dołączam się do pytania o "tribala":
- kiedy można spodziewać się ukazania modelu ?
- stan z jakiego okresu służby okrętu przedstawiać będzie model?
- kto jest autorem opracowania?

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
18-12-10 11:29  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
Teledzin   

Moim zdaniem, kto nie ma zaufania do Answeru i zgodności ich tribala z oryginałem, może spokojnie poczekac na Adriana i jego Hajdę. Pozdrawiam

 
18-12-10 23:10  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Teledzin...nie dyskredytujmy modelu Matabele....niech sie najpierw pojawi.....;-)..Dla mnie najbardziej oczywistym wariantem jest opracowanie modelu przez Macieja Herbuta z planow Normana Ougha..czyli wariant przedwojenny.Jesli sie nie myle to akurat bardzo zle dla tego modelu bo duzo odbiega od oryginalu.Plany Matabele Ougha sa jego jednymi z pierwszych i nawet detale ktore sa jego w miare mocna strona sa skopane.niektore te same detale w pozniejszych planach sa juz inne.A kazdy kto sie chociaz troche zna wie ze wszystkie plany Ougha sa skopane wlasnie bardziej w "ogole" niz "szczegole"....nie trzymaja skali elementow,obrysow pokladow,proporcji......gdzie sie zaczyna nadbudowka a gdzie konczy........to samo z Dido,Dorsetshire,Warspite,Cadiz itd.....

.............natomiast jesli model jest opracowany na podstawie planow stoczniowych to sa to plany ktore uzyczylem kiedys do skopiowania bynajmniej nie wydawnictwu Answer i jakby to powiedziec po prostu ja za nie zaplacilem.........

--
Royal Navy first !!!

 
19-12-10 08:37  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
cfemar   

Ostatnio chcąc zamówić "laserki" do Su76 z Answer w jednym ze sklepów internetowych otrzymałem info, że firma ta padła właśnie i ostatnie nowości są ostatnimi z tej stajni jakie się ukażą. Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć tym informacjom, chcę je zweryfikować? Osobiście uważam, że jeżeli to prawda to szkoda bo wydawca Answer miał wiele ciekawych tematów.

 
19-12-10 10:37  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Autorem modelu HMS "Matabele" nie jest Maciek Herbut ale z tego co mi wiadomo Piotr Turalski.
--

Post zmieniony (19-12-10 11:56)

 
19-12-10 11:03  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko nie ten projektant ............
Tyle mojego komentarza......................


--

Post zmieniony (19-12-10 11:05)

 
19-12-10 11:33  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

A ja tam widziałem że Answer działa i to tyle na dziwne plotki

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
19-12-10 12:34  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Jak tak będziecie narzekać na projektantów, to w końcu żadnego nie będzie, żeby WAM modele projektować.

Pzdr!
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024