FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-11-10 15:02  [relacja] F4F Wildcat z MM-a
markre 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich, chciałbym rozpocząć relację z budowy modelu F4F Wildcat z Małego Modelarza. Arkusze zaimpregnowałem obustronnie lakierem akrylowym w sprayu. Cały model, no oprócz elementów szkieletu będzie klejony BCG. Retusz wykonywany pastelami olejnymi rozcieńczonymi w terpentynie. Zdjęcia przedstawiają stan prac na chwilę obecną. Niestety praca, szkoła i rosnąca jak na drożdżach córeczka nie pozwalają na dużą ilość wolnego czasu dla hobby. Pewnie będzie to powolna relacja, ale na pewno dojdzie ona do finiszu. Zapraszam do oglądania tych kilku zdjęć i słów krytyki. Pozdrawiam.



--

 
21-11-10 15:32  Odp: [relacja] F4F Wildcat z MM-a
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witaj, możesz jeszcze ten segment trochę wzmocnić od środka, bo ja jak kleiłem swego czasu to jak trochę mocną ścisnąłem segmenty w celu sklejenia ich razem to ten akurat się załamał.

 
21-11-10 15:43  Odp: [relacja] F4F Wildcat z MM-a
markre 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie ma obawy. Karton po zaimpregnowaniu lakierem jest dość sztywny. W segmencie tym są zresztą elementy które wzmocnią jego konstrukcję. Ale mimo wszystko wielkie dzięki za radę.
Pozdrawiam Marcin

 
27-11-10 18:21  Odp: [relacja] F4F Wildcat z MM-a
markre 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, ze względu na obecny brak czasu, prace posuwają się bardzo powoli. Zdjęcia postępów postaram się zrobić jutro przy świetle dziennym i poddać je do oceny.
Pozdrawiam Marcin.

 
21-02-11 16:22  Odp: [relacja] F4F Wildcat z MM-a
markre 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, ze względu, iż aktualnie pracuję poza miejscem zamieszkania i niestety nie mam możliwości sklejania modelu, chciałbym przedstawić stan prac na dzień dzisiejszy. Nie jest to niestety to co chciałbym, lecz z każdym kolejnym elementem palce powracają do wprawy. Proszę o wasze opinie.


Pozdrawiam Markre

 
21-02-11 16:50  Odp: [relacja] F4F Wildcat z MM-a
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Popracuj trochę bardziej nad retuszem, jest zdecydowanie za ostry, rozjaśnij kolor (więcej białego) i dodaj trochę czarnego, żeby był bardziej szaroniebieski, metodą prób i błędów w końcu osiągniesz kolor zbliżony do właściwego:-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
21-02-11 16:54  Odp: [relacja] F4F Wildcat z MM-a
markre 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Właśnie coś mi nie pasowało z tym kolorkiem ale nie miałem zbytnio kiedy pokombinować z nim, a jako, że retusz wykonuje pastelami olejnymi rozcieńczonymi w terpentynie to trochę bawienia się z mieszaniem. Ale przy kolejnych elementach pokombinuję z dobraniem koloru.
Pozdrawiam Markre

 
21-02-11 16:58  Odp: [relacja] F4F Wildcat z MM-a
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i fotki nieostre...A niektóre za duże ( po otwarciu)...
???

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-02-11 18:13  Odp: [relacja] F4F Wildcat z MM-a
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A szybkę to będziesz sam tłoczyć, czy kupisz sobie gotowca?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
21-02-11 19:03  Odp: [relacja] F4F Wildcat z MM-a
markre 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli pozwoli mi na to czas, który muszę podzielić pomiędzy pracę w delegacji, pobyt z żoną i roczną córeczką w weekendy gdy jestem w domu i szkołą to będę tłoczyć samemu. Nie jest ona zbytnio skomplikowana a foli na kabinki mam pod dostatkiem.
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024