FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-11-10 11:08  [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Pora zacząć kolejną relację tym razem jest to drugie podejście do CV-9 tym razem z MM '2004, poprzedni z 1995 poszedł na dno.
W modelu zamierzam skorzystać z materiałów ze strony http://waspcv7.republika.pl oraz posiłkując się relacją, zdjęciami http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=46&t=4802&hilit=essex&start=20 wykonać fragmenty wnętrza hangarów, oraz 2 opuszczone windy.
Na razie tylko szkielet oraz dolne pokłady: rufowy i dziobowy


I tutaj mam pytanie może macie jakiś pomysł aby wykonać "żaluzje".
Tak wyglądają w wycinance:

A tak na "Yorktownie":

Myślałem nad wycięciem i po prostu wklejeniem "trochę" podniesionych do góry , ale może jest jakiś inny sposób?

--

Post zmieniony (26-12-10 19:46)

 
22-11-10 10:08  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Masz we mnie wiernego kibica Twojej relacji.
Jeśli chodzi o żaluzję, to można ją zrobić lekko lub zupełnie podniesioną, ale wówczas fragment wnętrza hangaru raczej nie wystarczy.
Sądząc po Twoich galeriach, lubisz dłubać przy modelach i nie boisz się wyzwań, więc z czystym sumieniem proponuję podnieść wszystkie żaluzje i, nie idąc na kompromisy, wykonać w miarę kompletne wnętrze hangaru. Pomocna będzie książka "Anatomy of the ship - USS Intrepid".
Zresztą, jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, to może będę mógł Ci pomóc. W domowym zaciszu przygotowuję się do kolejnego po pokładzie lotniczym service packa do USS Essex :)

 
22-11-10 20:01  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

A co tym razem "kombinujesz" czyżby wnętrze hangarów? Bo pokład oraz samolociki bardzo dobrze wyglądają. Zresztą widać to na modelu Highlandera. Więc jak mogę liczyć na pomoc to przednie żaluzje zostaną po części otwarte a już pozostałe będą otwarte.

 
22-11-10 23:10  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

To co kombinuję to właśnie wnętrze hangaru. Niedługo zmontuję w tym celu szkielet testowy, bo projekt wymaga pracy ma "żywym modelu".
A wracając do Twojego. Przepraszam, nie wpatrzyłem się dość uważnie w szkielet i chyba niepotrzebnie Cię namawiam na hangar. Na tym etapie za dużo miałbyś do przerabiania. Trzeba by ciąć większość wręg, a te masz już przyklejone. Może byłby sens powalczyć z materią w okolicy drugiej windy - tej na burcie, tam można by otworzyć co nieco, ale i tak bez cięcia wręg się nie obejdzie... Potrzebny będzie też "sufit", wymagać to będzie nieco pracy z pokładem lotniczym od spodu.

 
26-12-10 19:54  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Trochę do przodu, powoli...
Dziób: Rufa:
I hangar z na razie tylko z jednym samolotem:


Jakoś zdjęć... no cóż ostatnio Słońca było jak na lekarstwo ;/

Origami jak tam prace nad modelu testowym?

Post zmieniony (26-12-10 19:55)

 
28-12-10 19:13  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Coś jest nie tak z owiewką Helldivera. Nie powinna być taka kanciasta.
Na pierwszy rzut oka widać też braki retuszu, choć nie mnie to oceniać, bo sam mam z tym czasem problemy.

Podpatruje nadal i kibicuję, bo pracy przed Tobą dużo.
A moje czekają na lepszy czas, a właściwie na bardziej metodyczne zabranie się do nich. Mam wrażenie, że staram się robić zbyt wiele rzeczy jednocześnie.

 
28-12-10 20:25  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

hej, co do owiewki - to jest ona za bardzo przesunięta do przodu, retusz na Helldiverze nie był wcale robiony. Może jeszcze po "przerwie świątecznej" Helldiver będzie miał towarzysza - Hellcata albo Avengera ze złożonymi skrzydłami. A żaluzje - hmm aparat wyłapuje wszystko ;/ no ale cóż. i to jest 4 czy 5 model z retuszem - więc jeszcze kuleje

 
14-01-11 18:13  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Mam nadzieję, że to nie jest koniec tej relacji.

 
14-01-11 20:45  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nie :) tylko praca, oraz zbliżająca się Sesja na uczelni.... i dalej nie trzeba komentować...

 
16-01-11 10:41  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

W takim razie czekam :D

 
22-02-11 22:01  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Jako że sesja została zaliczona z pozytywnym wynikiem, to i klejenie trochę ruszyło do przodu.Jak na razie jestem na etapie poszycia.

Zdjęcia robione na szybko, korzystając z dnia, tuż przed wyjściem do pracy.

Wręgi zostały zmniejszone tak aby dodać dodatkowe paski brystolu, żeby poszycie się nie zapadało. No i dodane zostały dodatkowe wręgi w środkowej części. Idealnie to może nie jest ale i tak o niebo lepiej niż w pierwszym moim podejściu. I Uwaga: jeśli istnieje taka możliwość części 63 i 69 przeciąć na dwa, bo przy tak dużej powierzchni trudno jest je formować.

--

 
23-02-11 15:13  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ciesze się, że budowa ruszyła znowu :D Już miałem wątpliwości, czy będzie jakaś odsłona. Dla mnie tam jest oki. Ładnie dość ci wchodzi poszycie. Są oczywiście małe, białe prześwity, ale i tak bym pewnie lepiej nie zrobił ;D Weź jeszcze rób bardziej ostre zdjęcia i większe przede wszystkim, bo nic na nich praktycznie nie widać. A tak jest fajnie :)
Życzę powodzenia w budowie :D
Pozdrawiam.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
23-02-11 17:42  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

A mnie wydaje się że słabo profilujesz karton i wychodzą takie dziwne wybrzuszenia
Pzdr

 
23-02-11 18:00  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Podzielam pogląd dokkera,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-02-11 18:01  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Duży okręt-dużo roboty.Wiem,bo go budowałem,jeszcze w starej wersjii z 95'
Ogólnie jak na moje tamte umiejętności,to nie był jakiś taki ciężki do budowy.Kadłub był dobrze opracowany,a to stanowi 90% decydującego wyglądu tego esexa.
To nowsze wydanie,czeka u mnie na półce- zamierzam popełnić raz jeszcze ten masywny model. Człowiek co nieco się poduczył,także zacieram już ręce.
Podoba mi się Twój pomysł na te hangary-ciekawa koncepcja.Grunt jak to będzie wyglądać finalnie. Narazie to tylko surówka przecież.Życzę powodzenia i cierpliwości :D

 
14-03-11 15:27  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Hmm, tak się zastanawiam na jakim papierze poprawiony pokład wydrukować.. na zwykłym bliku technicznym czy może na papierze fotograficznym?

 
14-03-11 17:09  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

To zależy jaką masz drukarkę. Na technicznym słyszałem, że można, a na fotograficznym nie powiem ci, bo nigdy takiego nie miałem w ręku. Albo miałem, ale nie zdawałem sobie z tego sprawy, że to fotograficzny :/ Moim zdaniem wydrukuj na technicznym.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
14-03-11 19:32  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Nigdy nie miales zdjecia w reku? :):)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
17-03-11 18:50  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Pokład wydrukowany na papierze technicznym, wyszedł o niebo lepiej niż na fotograficznym.
Co do profilowania - po prostu w tych miejscach nie był dany klej i zamiast "krowich żeberek" wyszły wybrzuszenia.

A teraz aktualny stan modelu:


Ale zdjęcia są bezlitosne... Pod burtami między wręgami wklejone są kawałki tektury, dzięki którym poszycie się nie zapadało. Hangary pomalowane kolorem przybliżony do koloru pokładu.

Co do szkieletu to nie było jakiś większych problemów, oprócz jednego. Nie wiem ale przy oklejaniu poszycia - zaczynałem od tyłu - dochodząc do przodu zabrakło może kilku milimetrów no może 1cm. ale szkielet skróciłem i wszystko było OK.

 
17-03-11 20:28  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Zapomniłeś chyba wyciąć na burcie tam na dziobie kółka, te miejsca na kotwice :)
A tak z ciekawości to ten pokład co drukowałeś to jest czarny? Bo w jakiejś relacji taki pan odrestaurowywał swojego Essex'a i miał taki sam pokład jak w wycinance, ale czarny. Fajnie wygląda...

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
17-03-11 20:32  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Pokład jest w ciemnym odcieniu niebieskiego. Autorem pokładu jest kolega Origami, a można go pobrać tak samo jak samoloty z tej strony: http://waspcv7.republika.pl/warsztat.htm.

 
17-03-11 20:48  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A jak to wydrukowałeś, bo jak się ściągnie plik to jest on w postaci całego pokładu? Trzeba go jakoś przycinać??

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
24-06-11 11:10  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Oj dawno mnie nie było.
Fiemat96 dokładnie pokład był przycinany, a dokładniej Kolega Origami go przyciął tak aby można było wydrukować na A4.
Nabyłem sobie nowe narzędzia:

A przy modelu nic szczególnego się nie działo, kleiłem sobie samolociki do hangarów - bardzo monotonne, a tutaj efekty pracy, nie zadowalające ale już nie miałem siły do nich. Wnętrze hangarów też nie imponujące i dużo rzeczy jest do poprawki przed przyklejeniem pokładu.



Teraz poprawki przy hangarach aby białego koloru nie było widać i przyklejenie pokładu.

 
24-06-11 12:50  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Też ostatnio nabyłem taki cyrkiel. Trzeba przyznać, jest to szatan, ale zanim wytnie się coś konkretnego (części od modelu) warto poświęcić trochę czasu na ćwiczenia.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
24-06-11 13:43  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

I nożyczki też są fajne, tylko że trzeba pamiętać aby dobrą stroną ciąć, Bo mogą ząbki na części wyjść :) ogólnie "żółte" narzędzia ( zorientowani wiedzą o jaką firmę chodzi) są bardzo ostre.

 
24-06-11 15:17  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A co do samolocików to przyklejałeś je wewnątrz hangarów? Bo chyba ich później wyjąć nie można po skończeniu modelu czy można?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
24-06-11 15:32  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

jeśli by się zrobiło hangary całkowicie otwarte to można by było. Jednak mam tylko częściowo więc są poprzyklejane, aby nie "jeździły" w środku.

 
24-06-11 20:54  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

A co podłoga w hangarach jakaś taka krzywa ?? Posprzątaj te "farfocle" co tam wiszą po wycieńciu hangarów. I koniecznie ostrzejszy skalpel !!
Pzdr

Post zmieniony (24-06-11 20:56)

 
24-06-11 23:39  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Witam,

Najwyższy czas, aby autor modelu wytłumaczył się z brązowego flight decku. Planując malowanie do MM, bazowałem na znakomitym wydawnictwie, którego okładkę zamieszczam. Fotkę robiłem wieczorem z lampą, a okładka błyszcząca „sama z siebie” jak diabli, stad lśniąca plama. Nieistotne.



I cóż wyczytałem tam o malowaniu pokładów lotniskowców? Napiszę od razu w wolnym tłumaczeniu na polski:

***
Pokłady lotnicze malowano na kolor „flight deck blue” (czyli rodzaj niebieskiego – Akra)… „Blue flight deck” używano do przyciemnienia drewnianego pokładu aż do „medium blue/gray” czyli „średnio niebiesko-szarego”… Jednakże po wystawieniu na warunki atmosferyczne i ponieważ malowano zabezpieczone (wcześniej przez chemikalia – Akra) drewno mahoniowe, kolor ciemniał. Kolor ten dawał rozmaite mieszane rezultaty na całej długości pokładu, zmieniając się od średniego do ciemnego odcienia niebiesko-szarego przechodzącym do mocnoszarego, zielonoszarego i CZERWONO-BRĄZOWOSZAREGO (podkreślenie moje – Akra).
To wszystko mieszało się z wyciekającym paliwem, olejami, smarami i śladami po oponach. Tylna część pokładu zwyczajowo dostawała największe cięgi (od lądujacych samolotów). Tylne numery – o ile nie świeżo wymalowane – były zawsze bledsze i bardziej zniszczone niż dziobowe.
***

Wynika z tego, że tylko lotniskowiec ŚWIEŻO WYMALOWANY miał pokład lotniczy koloru „blue flight deck”, w eksploatacji jego kolor zmieniał się nawet do CZERWONO-BRĄZOWOSZAREGO! Nie chciałem, aby pokład mojego „Essexa” wyglądał jak prosto ze stoczni, dlatego „poszedłem w brąz”. Jasne że TERAZ, przy obecnych możliwościach drukarskich ów pokład nie byłby jednolicie brązowy (a i rufowy numer nie byłby tak mocno czarny) ale wtedy... Na kserokopii rysunków na kalce technicznej malowało się dla Redakcji kredką potrzebny kolor i to było wszystko – a jaki rzeczywiście zastosowała drukarnia, to już inna bajka...

Przy okazji: jeśli ktokolwiek będzie potrzebował informacji o malowaniu (w tym kamuflaży) amerykańskich lotniskowców z II wojny, jestem gotów udostępnić odpowiednie kserokopie. Przykładowo wygląda to tak:



Do tego zdjęcia okrętów kamuflażach i szczegółowy opis (po angielsku)

Pozdrawiam serdecznie

--

 
25-06-11 09:29  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

oo Dzięki wielkie za wyjaśnienia. To teraz co... nie pozostaje nic innego jak nowe wydanie ze zmienionym pokładem. A może modyfikacja z tym ukośnym pokładem? :D

 
25-06-11 13:37  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No nie, nie będę modyfikował mojego Essexa, bo już zaprzestalem projektowania. A Essex ze skośnym pokładem mnie nie interesuje, bo jestem fanem lotniskowców, ale głównie II w.św. A "skośny" Essex to już lata powojenne...

 
04-10-11 10:54  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witajcie po przerwie, przy modelu zbytnio się nic nie dzieje. Dłubałem trochę przy poprzednim projekcie z Shipyardu, a dla Essexa powolutku powstaje nadbudówka.




W zasadzie nie ma czym się chwalić, ma swoje błędy - wynikające po prostu z lenistwa.

 
22-11-11 10:48  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Prace trochę poszły do przodu. Teraz zostały "tylko" samolociki i działka p.lot.
Efekty pracy:


 
22-11-11 17:08  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hmm...W sumie nie wiem jak ocenić Twoją pracę,gdyż mało ostre zdjęcia wstawiłeś :/
Robione chyba telefonem bez odpowiedniego przygotowania?
Coś z grubsza widać i to co mi "nie leży" powiem
-brak drutologi- maszty anten, maszty radarów,radary
-żółte wały napędowe - zastanawia mnie kto wpadł na pomysł malowania w stoczni wałów na żółty kolor. Chyba że były mosiężne, co zakrawałoby na rozrzutność ;)

To tyle z grubsza. Czekam na lepsze fotki.Buduj dalej :D

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024