FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
07-11-10 11:11  Odp: [Relacja]Radziecki ciężki bombowiec Tupolew TB-3 1:50, projekt własny
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Guciu - looknij w pocztę.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
07-11-10 11:50  Odp: [Relacja]Radziecki ciężki bombowiec Tupolew TB-3 1:50, projekt własny
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Miskowski- niestety na to się nie zanosi, obawiam sie że gdyby ktoś miał kleić moje projekty to prędzej czy później wysłano by za mną list gończy, albo chałupa poszłaby (w niewyjaśnionych okolicznościach) z dymem :). Pewnie kiedyś przezwyciężę lenistwo i przysiądę nad jakimś programem, ale póki co kleję sobie zaspokajając własne potrzeby :), Tupolew nie ma jakiejś skomplikowanej budowy więc tyle, mam nadzieję, będę w stanie zrobić samemu. Szczegółów się specjalnie nie obawiam. Zależy mi najbardziej na poprawnej geometrii płatów wzgledem kadłuba, bo model tak czy tak sporych rozmiarów i nawet najmniejsze niedokładności będą się mścić bezlitośnie...

vwsmok- dzięki za materiały, jak widać po świecie krąży sporo zdjęć tej paskudy i z pewnością się przydadzą. W końcu czymś trzeba będzie nadrobić banalny wygląd ogromnych "łysych" powierzchni płatów, a takie szczególiki jak karabiny maszynowe itp. pomogą (mam nadzieję) wydobyć z tego modelu trochę smaku :)

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
08-11-10 14:41  Odp: [Relacja]Radziecki ciężki bombowiec Tupolew TB-3 1:50, projekt własny
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Prawie jak rekin...



pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
14-11-10 12:39  Odp: [Relacja]Radziecki ciężki bombowiec Tupolew TB-3 1:50, projekt własny
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Malowanko próbne zrobione. Kolor chyba nie najgorszy (humbroll 150 matt):


pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
16-11-10 14:32  Odp: [Relacja]Radziecki ciężki bombowiec Tupolew TB-3 1:50, projekt własny
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Przednia część kadłuba zabudowana:


Miałem zamiar zrobić kółka ze szprychami...
...ale boję się, że mogą nie wytrzymać masy modelu, więc chyba zrobię je w wersji pełnej.

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
16-11-10 15:45  Odp: [Relacja]Radziecki ciężki bombowiec Tupolew TB-3 1:50, projekt własny
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

zrób szprychowe.
Najwyżej je wymienisz jak siądą.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
17-11-10 07:47  Odp: [Relacja]Radziecki ciężki bombowiec Tupolew TB-3 1:50, projekt własny
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Guciu "Miałem zamiar zrobić kółka ze szprychami...
...ale boję się, że mogą nie wytrzymać masy modelu, więc chyba zrobię je w wersji pełnej."
Szprychy pracują na rozciąganie a nie na ściskanie. Nie ma obawy ,że drut się urwie od ciężaru, modelu.

 
06-12-10 13:31  Odp: [Relacja]Radziecki ciężki bombowiec Tupolew TB-3 1:50, projekt własny
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Aktualnie męczę płaty. Rozmiary zmusiły mnie do podzielenia poszycia na wiele fragmentów, ale dzieki temu, że model jest malowany, mogę sobie szlifować i porawiać niedoskonałości do woli :). Te ciemne linie na płacie to zasługa SG ale pomaluje jeszcze jedną warstwę i będzie ok. Bombowiec zrobił się na prawdę ciężki :), ale wszystko musiałem odpowiednio usztywnić, co przełożyło się na masę. Na szczęście poszycie jest na tyle wzmocnione, że nie powinno sie zapadać.



pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
06-12-10 14:08  Odp: [Relacja]Radziecki ciężki bombowiec Tupolew TB-3 1:50, projekt własny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Olbrzym wychodzi pięknie, aż dziw. Kółka bym jednak próbował zrobić szprychowe.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-03-11 09:35  Odp: [Relacja]Radziecki ciężki bombowiec Tupolew TB-3 1:50, projekt własny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Odgrzewam temat. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024