FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-11-10 18:31  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Mario9 - mam pytanie w jakim programie projektujesz modele.
Od jakiegoś czasu obserwuje twoje projekty i jestem pod wielkim wrażeniem pomimo że to nie moja branża. Czapka z głowy bo robota jest przednia, aż mam chęć wziąć się za pancerkę.

 
03-11-10 19:24  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Modele projektuję używając Corela 12 oraz Siatek Jakuba Znamirowskiego. Ten model jest pierwszy, w którym pewne elementy zostały zaprojektowane za pomocą SketchUp-a, ale w tym programie to jeszcze "raczkuję", że właściwie to nie ma o czym mówić;)

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
03-11-10 22:54  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

No to wybrałeś temat super! Też muszę przyznać, że mnie ubiegłeś, bo od roku zbieram i wrzucam w folder o nazwie "Neubaufahrzeuge" różności jakie napotkam w internecie na ten temat-a faktycznie jest ich maleńko.
Co prawda ja projektuję nadal przy użyciu kątomierza, linijki i kalkulatora, bo jako ponad półwieczny facet nie za bardzo mam ochotę i czas na naukę posługiwania się programami graficznymi, tym bardziej, że nie mam w planie zarabiać na tym w wydawnictwach a teraz realizuje równocześnie 3 inne modele.
Planowałem w przyszłości wykonać kolekcję tych "pancernych mastodontów" i do T-35, T-28, Mausa, Mark IV Male, A7V, które już mam zrobione dołączyć jeszcze 3 czyli Neubaufahrzeuge, Independent i Char 2C i do nich zbierałem materiały.
Nawet nie śmiem prosić, ale jak byłbyś uprzejmy podzielić się ze mną dokumentacją tego pojazdu i podesłać mi ją to byłbym niezmiernie wdzięczny i zobowiązany.

Tu przy okazji mam prośbę do innych Szanownych Kolegów Modelarzy, gdyby znaleźli coś na temat Char 2C lub Independenta to kłaniam się bardzo nisko!

Jeszcze raz gratuluję Ci wspaniałego tematu i będę podziwiał efekt pracy jak zawsze zniewalający do potęgi!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
04-11-10 14:43  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam ponownie:)

Przyszła już pora na następną porcję relacji z budowy.

Kilka zdjęć małych wieżyczek:



I oczywiście zdjęcia całości:



Tak wygląda model na dzień dzisiejszy. Jak widzicie zostało nad nim jeszcze trochę pracy.

C.D.N.

Pozdrawia Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
08-11-10 09:38  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Oj... apetyt rośnie. ;-)
Trzeba poćwiczyć na PzKpfw 35 (t). Bo tu zawieszenie będzie bardziej wymagające.
Tutaj mam pytanie czy oznaczenia dotyczące grubości gąsienic w/w są poprawne bo odnoszę wrażenie, że wyjdzie chudo? Swoja drogą podoba mi się Twoja wersja pasków z waloryzacją. Sam chyba zrobię podobnie albo zrujnuję się na kolejne lasery.

Pozdrawiam.

Post zmieniony (08-11-10 09:41)

 
08-11-10 12:04  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Według rysunków, z których korzystałem to łącznie, razem z pazurami, grubość gąsienicy powinna wynosić 0,8mm i tak to wychodzi w modelu.
W moim modelu żeby wykonać imitację odlewu cz. 130 nie poklejałem na brystol. Za to cz. 129b nakleiłem dwa razy na brystol. Co dało grubość 1 mm.
Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (08-11-10 12:11)

 
13-11-10 20:06  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam:)
W końcu znalazłem chwilę czasu i coś udało mi się zrobić przy NbFz-cie:). Na tapetę trafił układ wydechowy. Dosyć złożony element tego pojazdu, ale dałem radę;)
A oto efekt dzisiejszej pracy:



Oraz tradycyjnie kilka zdjęć całości:):



C.D.N.

Pozdrawia Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
19-11-10 22:02  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam ponownie:)

W ostatnim czasie nie powstało zbyt wiele, cóż brak czasu i jesienna aura;)
Powoli jednak brnę do przodu. Postanowiłem podłubać trochę przy drobiazgach i tak powstały:

Reflektory boczne



Reflektor główny



Lampa tylna



Oraz zamontowałem zawieszenie przedniego koła napinającego. Samo koło zamontowane jest na sucho. Tak samo zamontowałem koła podtrzymujące.



W tej chwili pracuję nad wieżą główną, ale jak zwykle patrząc na rysunki wydawałoby się, że wszystko jest dobrze lecz przy budowie wychodzą kwiatki. Dlatego jeszcze trochę muszę nad nią popracować. Może już niedługo będę mógł pokazać efekty tej pracy:), ale w tej chwili parę zdjęć całości.



Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
20-11-10 00:55  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Z zazdrością patrzę na efekty Twojego (a i innych forumowiczów również) projektowania i tworzenia.
Ja niestety nie posiadam takiego warsztatu jak Ty, zatem pozostaje mi tylko delektować się dziełem jakie tworzysz. Dla mnie bomba.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
24-11-10 15:28  Odp: [Relacja] Neubaufahrzeuge V- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam ponownie
Właśnie skończyłem walkę z wieżą główną;). Właściwie powstała dopiero bryła. Teraz trzeba będzie ją wyposażać ale to już jakoś pójdzie;). Krawędzie wieży zabezpieczyłem SG i przeszlifowałem. W ten sposób uzyskałem je twarde i gładkie. Całość pokryłem nieśmiertelnym kaponem w celu uzyskania gładkiej powierzchni pod malowanie. Te przybrudzenia to niestety efekt malowania niedoczyszczonym pędzlem, w końcu i tak całość zniknie pod farbą;)
A oto efekt dzisiejszej pracy:







I tradycyjnie kilka zdjęć całości:



C.D.N

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024