FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
28-09-10 22:17  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to wszystko super wytłumaczone, ale ja mam jedno pytanie. Skoro rysunek pokazuje jak skleić belkę ogonową bez doklejania jej szkieletu do reszty kadłuba to musiałby też pokazywać jak to sensownie ma się trzymać. W moim rozumowaniu ten rysunek pokazuje belkę ogonową, którą należy przykleić na styk na pasku poszycia...??!! Na czeskim forum znalazłem też zdjęcie ( jest link poniżej), na którym widać niezłe sztukowanie w poszyciu w przejściu z kadłuba w belkę... czy to wina szkieletu czy nieudolnośći tego modelarza? Z początku widać, że oklejanie dobrze mu szło, dlaczego więc nagle takie sensacje?

Klik


Z kolei kolega Boogie musiał zpiłować masę szkieletu, by to poszycie mogło się w miarę zejść.

Czasem odnoszę wrażenie, że wszystkie wspołczesne modele są za dokładne na setki mm w komputerze, że na żywo gdzieś te setki mm muszą się odkładać... Im więcej poszlachtowany model tym niestety więcej to widać. Oczywiśćie są też wyjątki od tej reguły tylko wtedy super sklejony model zrobi 2-3 modelarzy w Polsce, a chyba nie tylko to by nas cieszyło.

Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (28-09-10 22:31)

 
28-09-10 23:26  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Marcin G. - dziękuję za wyjaśnienie.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
28-09-10 23:28  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Nie wiadomo ile to dokładnie jest "masa szkieletu". Nasze modele są projektowane na tzw. zero, czyli nie pozostawiają luzów. Ma to dobre i złe strony, lecz moim zdaniem więcej jest zalet. Gotowe szkielety we wszystkich modelach różnych wydawnictw z racji powstających nierówności warto jest delikatnie szlifować i wtedy pasować poszycie. Stara zasada, o której niestety coraz mniej modelarzy pamięta lub z pośpiechu zapomina, głosi - "trzy razy przymierz, raz przyklej"...Zawsze łatwiej zeszlifować trochę wręgi na obwodzie, niż zastanawiać się jak ukształtować luźne poszycie w przypadku, gdy wręgi są za małe. Braki, które wyszły temu czeskiemu sklejaczowi wynikają z pośpiechu, a nie z błędów opracowania - zapraszam do obejrzenia zdjęć prototypu na stronie wydawnictwa Haliński.

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
30-10-10 19:43  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie wiem co jest grane, ale w łódzkim sklepie modelarskim DA-TA kupiłem Mi-24 za 69 zł. Wcześniej kosztował tam 88zł. Na razie przeglądam i się ślinie :) a paluszki świerzbią jak diabli :)

--
Pozdrawiam!

 
30-10-10 22:34  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Jasiek ja mam to samo :) ale tyczy sie to kazdego modelu z mojej kolekcji :)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
30-10-10 22:58  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

No to dawajcie relację z budowy tego modelu.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
31-10-10 08:17  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Najpierw muszę dojrzeć emocjonalnie i pokończyć wcześniej zaczęte modele :)

--
Pozdrawiam!

 
31-10-10 22:18  Odp: [Nowość] Mi-24D Hind - AH
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

To jak Ty musisz dojrzeć emocjonalnie mi nie opłaca nawet się go kupować :)
Swoją drogą na zagranicznych forach już prawie kończą ten model, świetny śmigłowiec.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024