FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-10-10 16:08  [Technika] Relingi - problem z lutowaniem
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

nie moge sobie poradzić z lutowaniem relingow , chodzi oto że cyna nie trzyma sie drutow , stosuje kalafonie i tak nie pomaga ,, jest jakis sposob na to by cyna nie uciakala z drutów ? (stosuje druty miedziane)

 
29-10-10 07:11  Odp: lutowanie relingow
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pytanie brzmi, czy ten drut który lutujesz nie jest czasem lakierowany. Jeśli to drut nawojowy, to one są lakierowane, a jeśli lakier jest bezbarwny, to może Ci się wydawać, że to sama miedź.

--


 
29-10-10 08:04  Odp: lutowanie relingow
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Jeśli jest to drut lakierowany trzeba zdjąć izolację (lakier zdrapać nożykiem).
Dodatkowo pięknie się lutuje używając "fosolu" zamiast kalafoni.

Pozdrawiam : )

--

 
29-10-10 17:15  Odp: [Technika] Relingi - problem z lutowaniem
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

opalałem ten drut z myślą że zniknie lakier ale tez cyna nie chce sie trzymać , ten fosol ciekawie brzmi , muszę go wypróbować i

a jak kupie drut miedziany spawalniczy to lepiej sie go lutuje ?
tu na forum na jakiejs relacji widziałm jak gość najpierw umieszcza cyne (cienka warstwe ) na drucie potem drugi kawałek drutu przystawia i chyba tylko podgrzewa tą cyne i druty sie kleja do siebie , taki reling pieknie wyglada bo nie widać prawie spoin , taką właśnie metode próbuje sobie wypracować , nawet zakupiłem specjalny palniczek do tego.

pozdrawiam

 
29-10-10 17:20  Odp: [Technika] Relingi - problem z lutowaniem
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

W tym miejscu gdzie chcesz zlutować zeskrab lakier, nanieś patyczkiem, igłą , czy drugim drutem kropelkę fosolu bądź foskolu i lutuj.
Cyna pięknie się obleje po zmoczonym drucie. Musisz wypróbować i zobaczysz jakie to proste.
Życzę powodzenia : )

--

 
29-10-10 17:31  Odp: [Technika] Relingi - problem z lutowaniem
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

he ! Kolego pięknie dziękuję napewno wypróbuje , jutro z rana lece do marketów po fosol
i o to chodzi żeby było proste , bo już myślałem że wyjde z siebie z nerwów.

pozdrawiam

 
29-10-10 20:19  Odp: [Technika] Relingi - problem z lutowaniem
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Ja lutuję kwasem , który uprzednio wytrawiam cynkiem.stosuję na relingi drut mosiężny jest twardszy i nie gnie się jak miedz.Jeżeli nie mam mosiądzu tylko drut nawojowy izolowany , skrobię nożem izolację a następnie całość pobielam cyną .Lutując drut mosiężny 0.2 nieraz się odkształca przy zbyt długim wygrzewaniu ,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (01-03-11 13:21)

 
29-10-10 21:13  Odp: [Technika] Relingi - problem z lutowaniem
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

no kupiłem drut spawalniczy cieniutki , cyna z kalafionia ladnie go łaczy zaś problem jest z prostowaniem , drut jest zbyt sztywny , rozciągłem go - zobaczymy czy po paru godzinach go wyprostuje - relingi to masakra

zdradźcie mi tajemnice , mam dostep do maszyny ktora wycina laserowo , jak na kompie wyskalowac reling do wypalenia na maszynie , jak od podstaw zrobić taki reling na kompie by go potem wyciać ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024