FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-10-10 16:17  [Relacja] Dobrze znany Hiei :)
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam. Nazywam się Piotr, mam 21 lat i jest to moja pierwsza relacja na tym forum.
Po dłuższej przerwie w klejeniu modeli zacząłem produkcję nowego okretu, a mianowicie jest to IJN HIEI z Małego Modelarza. Model bardzo piękny, choć trochę skomplikowany. Wiem że nie jest to najlepsza pozycja na przypomnienie sobie jak się klei modele, ale przeglądając relacje na forum nt. japońskich pancerników nie mogłem się oprzeć ;)
Model planuje wykonać w standardzie. Na razie jestem na etapie szkieletu więc za bardzo nie ma co pokazywać:) Szkielet wykonany jest inaczej niż w instrukcji, a mianowicie jest zrobiony z tektury 1,5 mm, a nie 1mm ( z mojej głupiej pomyłki). Myślę jednak że nie wyszło to okrętowi na złe, ponieważ jest on sztywniejszy. Zacząłem również wklejać kawałki tektury pomiędzy wręgi. nie wiem czy robię to dobrze, ponieważ nigdy wcześniej tak nie robiłem ( i wychodziły te "krowie żebra"). Zastanawiam się czy w tym przypadku ma to istotne znaczenie
, ponieważ kawałki poszycia są dosyć wąskie.

W tej kwestii będę wdzięczny za jakieś porady ponieważ jak pisałem robię to pierwszy raz:)
Oto pozostałe zdjęcia szkieletu:




Jako, że to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość w kwestii zdjęć:)

--

Post zmieniony (29-10-10 06:25)

 
28-10-10 17:49  Odp: [ Relacja] Dobrze znany Hiei:)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zaraz Cię zjedzą, ze ma być jedno duże a reszta miniaturki na jeden wpis, według regulaminu. Ale spoko- pancur, do tego japoński, będę kibicować. Powodzenia.

--

Post zmieniony (28-10-10 17:50)

 
28-10-10 17:59  Odp: [ Relacja] Dobrze znany Hiei:)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam. Z ciekawością będę śledził Twoją pierwszą relację i mam nadzieję, że wytrwasz do końca.
Powodzenia

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
28-10-10 18:37  Odp: [ Relacja] Dobrze znany Hiei:)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Masz we mnie kibica

 
29-10-10 06:35  Odp: [ Relacja] Dobrze znany Hiei:)
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kwestia wstawiania zdjęć ogarnięta:) Przepraszam za jakość zdjęć ale były one robione na szybko telefonem. W przyszłości postaram się wstawiać zdjęcia lepszej jakości:) A póki co jakiś minimalny postęp w budowie:


--

 
29-10-10 08:59  Odp: [Relacja] Dobrze znany Hiei :)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Pooglądam sobie tego okręta.
Powodzenia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
29-10-10 10:25  Odp: [Relacja] Dobrze znany Hiei :)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Zapowiada się całkiem całkiem :). Powodzenia i wytrwałości!

--

 
04-11-10 19:13  Odp: [Relacja] Dobrze znany Hiei :)
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam:) Szkielet ukończony. Zostały powklejane poprzeczki z tektury 1,5 mm. Nie wiem czy nie są za żadko powklejane. Ogólnie z wykonania szkieletu jestem bardzo średnio zadowolony, chociaż przykładałem się jak mogłem :/




Rozważam wykonanie poszycia tak ,jak zostało to przedstawione w tym temacie:
http://kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=19882
Jaki papier należało by użyć do tego rodzaju poszycia? Myslałem nad brystolem o kolorze zbliżonym do koloru poszycia z wycinanki.
niektóre elementy szkieletu są delikatnie przesunięte względem siebie i nie wiem jak to wpłynie na dalszą budowę:


--

 
17-11-10 14:09  Odp: [Relacja] Dobrze znany Hiei :)
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam. Prace powolutku posuwają się do przodu. Chciałem spróbować swoich sił z deskowaniem pokładu. Na pierwszy ogień poszedł pokład pod nadbudówkę dziobową (ponieważ jest najmniejszy). Do wykonania desek użyłem okleiny dostępnej w markecie budowlanym. Wybrałem dwa rodzaje okleiny. Ponieważ jedna okleina była jakby "przypalana" stąd można dostrzec więcej niż dwa odcienie. Pokład jeszcze nie jest zafugowany - zastanawiam się czy je wykonywać. Deski nakleiłem na pokład wycinankowy.
Deski może nie są w 100% równiutkie, ale gołym okiem nie widać drobnych niedoskonałosci, które pokazuje zdjęcie - ja jestem zadowolony z efektu:) Zobaczymy jak będzie dalej. Mam pytanie do osób, które malowały okręty kartonowe, a mianowicie lepiej wybrać farbę firmy Hubrol czy Pactra? Pozdrawiam:)



I dla porównania z wycinankowym


--

 
17-11-10 16:31  Odp: [Relacja] Dobrze znany Hiei :)
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Mam wrażenie że te ciemne deski są niepotrzebne. Jakby nie z tej bajki. Nie powinno być w rzeczywistości takich różnic w jasności desek. Czy używasz samoprzylepnej folii czy coś innego.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024