FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-10-10 10:36  [Relacja\Galeria] Avia BH-5 Modelik 1:33 - KONIEC
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich w nowej relacji

Na warsztat trafił jeden z nowych modeli od Modelika - Avia BH-5. Model jest ładnie wydany, części zajmują 3 strony, stopień detalizacji jest bardzo duży ale można wybierać różne warianty trudności niektórych części. W modelu autorzy minimalizują białe pola co ułatwia budowę nie pogarszając jakości projektu (u Hala jest to ciągle problemem i wali on białe pola gdzie tylko można)

Budowę rozpocząłem zgodnie z opisem od kadłuba. Kadłub jest zaprojektowany tak jak w okrętach co stanowi utrudnienie w budowie. Po próbach dopasowanie poszycia stwierdziłem że wywalę cały szkielet znajdujący się za kabiną bo właściwie bardziej on przeszkadza niż pomaga. Zostawiłem tylko sobie ostatnia wręgę - tę na której będzie wisiał ster kierunku. Tylna cześć kadłuba i tak ma podposzycie (świetny pomysł) i bez szkieletu jest wystarczająca sztywna. Budowa kadłuba jest wg. mnie bardzo trudna i trzeba się sporo napocić żeby się nam ładnie i symetrycznie ułożyło poszycie. Mnie chyba jako tako się to udało ale nie odbyło się bez szlifowania i docinania.

Zapraszam do oglądania i komentowania




Pzdr
Pawel K

--

Post zmieniony (12-11-10 09:54)

 
12-11-10 09:53  Odp: [Relacja] Avia BH-5 Modelik 1:33
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam
To już koniec relacji. Model został szczęśliwie ukończony. Chciałbym napisać parę słów celem podsumowania budowy. Model nie należy do łatwych. Praktycznie każdy element jest trudny do zrobienia i dlatego pomimo, że model zajmuje jedynie 3 strony A4 to nie polecałbym go początkującym. Osobiście uważam swoje wykonanie za przeciętne. Jak zwykle udało mi się popełnić kilka błędów z których najbardziej denerwuje mnie, że mam ujemny wznios skrzydeł a powinien być dodatni. W ogóle umocowanie skrzydeł do kadłuba uważam za najtrudniejszy etap budowy. Co mnie najbardziej cieszy to silnik. Poza tym biały kolor kamuflażu doprowadza do szybszego bicia serca jak coś się grzebie przy modelu pędzelkiem żeby gdzieś go podmalować, o zgrozo, na czarno i można go wtedy łatwo zabrudzić. Na zdjęciach zauważyłem parę niedomalowanych części co częściowo poprawiłem jak również zagiąłem równo obydwie szybki bo przednia była zbyt prosta w stosunku do tylnej. Uważam, że autorzy odwalili dobrą robotę i opracowali bardzo dobry model.

Zdjęcia wykonał KayFranz za co mu jeszcze raz dziękuje.







Pzdr
Pawel K

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
12-11-10 10:52  Odp: [Relacja\Galeria] Avia BH-5 Modelik 1:33 - KONIEC
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ale ładny model. Cywil, miły dla oka. A jak czysto sklejony !

Gratuluję.

Sam silnik jaki ładny ;).

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024