FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-10-10 18:09  [technika] Ijn Hiei z MM - problem ze źle podklejonym szkieletem
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich. Mój post jest związany z problemem jaki wystąpił podczas budowy modelu wszystkim dobrze znanego wydanego w Małym Modelarzu. Otóż miałem dosyć długą przerwę w modelarstwie i postanowiłem skleić jakiś model i wybór padł na ten okręt. Podczas naklejania elementów szkieletu na tekture przypadkowo nakleiłem części na tekturę 1,5mm a nie na tekturę 1 mm tak jak pisze w instrukcji. Błąd wyszedł podczas wycinania i pasowania części. Przyznam się że jest to błąd o którym wstyd pisać :( Jestem bardzo zły na siebie i jestem w kropce, ponieważ nie wiem czy jest sens wykonywania dalej mode, ponieważ obawiam się o to, iż części poszycia nie będą pasować- wysokość modelu niejako wzrośnie o 1mm. Chciałbym się was poradzić, ponieważ jest na forum dużo ludzi którzy poziomem modelarstwa znacznie mnie przewyższają i zachwycają swoimi modelami:) Macie jakieś sugestie bądz porady co można zrobić aby model uratować? Dziękuję z góry za wszelką pomoc i jeśli uda się coś uratować obiecuję ładną relację z budowy modelu:)

 
21-10-10 18:52  Odp: [technika] Ijn Hiei z MM - problem ze źle podklejonym szkieletem
stach48 

 

Moim zdaniem to nie wielki problem. Masz kilka rozwiązań. Ja skserowałbym te elementy i podkleił na tekturę odpowiednij grubości. Jeżeli kleiłeś butaprenem to możesz kupić Birol {taki uniwersalny rozpuszczalnik} i odkleić. Rozwiązań jest jeszcze kilka ale to pierwsze jest najbardziej komfortowe;}}} NAJLEPSZEGO.
p.s. wybacz szczerość ale wydaje mi się że robienie pancernika w skali 1:300, po rozbracie z modelarstwem nie jest najlepszym pomysłem na rozruch ;}}}}}

Post zmieniony (21-10-10 18:58)

 
21-10-10 19:38  Odp: [technika] Ijn Hiei z MM - problem ze źle podklejonym szkieletem
ribik   

Spróbuj zeszlifować szkielet o konkretną grubość, ale później musisz dopasować pokład do szkieletu.

 
21-10-10 19:53  Odp: [technika] Ijn Hiei z MM - problem ze źle podklejonym szkieletem
stach48 

 

ribik, a po co drapac się lewą reką w prawe ucho;}}}} oczywiscie można i tak. Można rownież spróbawać rozwarstwic tekturę itd. itp. Tylko szkoda zdrowia ;)))))

 
21-10-10 19:56  Odp: [technika] Ijn Hiei z MM - problem ze źle podklejonym szkieletem
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za odpowiedz:) Chyba wybiorę skserowanie części. Większość wręg ze środkowej części szkieletu oraz podłużnice mam wycięte i jakoś spasowałem. Te elementy chyba nie wpłyną na budowę z powodu złej tektury? Skseruję elementy które są naklejane na szkielet poziomo i jak już pisałem powodują "wzrost" modelu np. elementy pod pokład. Myślę że będzie dobrze..chyba :)

--

 
22-10-10 08:14  Odp: [technika] Ijn Hiei z MM - problem ze źle podklejonym szkieletem
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Z Twojej wypowiedzi wynika, ze nie skleiłeś szkieletu, bez problemu wykonasz więc kopie potrzebnych części.
Jeżeli, pomimo odrysowania/kserowania szkieletu, nadal coś będzie nie tak, zawsze możesz ratować się wykonaniem części podwodnej z barwionego kartonu. Burta na długim odcinku przykrywana jest przez bąbel, pozostałoby jedynie zamaskowanie fragmentu na dziobie i rufie.
Podobnie jak Ty zabrałem się za Hiei po dłuuuuuugiej przerwie w modelarstwie i mam jedną poradę (o ile sam na to nie wpadłeś) - na pokładach jest mnóstwo zapasu koloru szarego, który podczas budowy jest schowany pod nadbudówką i wyższymi poziomami pokładu - wytnij go i zachowaj, przyda się w dalszym etapie budowy :)

 
22-10-10 08:28  Odp: [technika] Ijn Hiei z MM - problem ze źle podklejonym szkieletem
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To prawda nie skleiłem szkieletu:) Jednak części które mam już wycięte z tektury tej grubości zachowam już takie jakie są, ponieważ myślę że one nie mają znaczącego wpływu na późniejsze komplikacje - mam już wycięte podłużnice i wręgi od 7 do 20. Istotne aby części oznaczone symbolem "pd" i "pg" były na odpowiedniej tekturze, ponieważ jak już pisałem są one poziome (są to części pod pokład i część pomiędzy częściami wręg)
Co do pokładu masz TomS rację jest sporo zapasu:) Ja mam w planach wykorzystanie pokładów z konradusa poprawionych:) Co do dna zaczynam się zastanawiać o piankowaniu, szpachlowaniu i imitacji blach, natomiast reszta w standardzie:) Szczerze się przyznam że oglądanie twojej relacji z budowy tego modelu pokusiło mnie o jego wykonanie:) Pozdrawiam

 
22-10-10 13:51  Odp: [technika] Ijn Hiei z MM - problem ze źle podklejonym szkieletem
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pamiętaj że maski dział są źle wydrukowane (127mm) - to są lustrzane odbicia. Ja kiedyś zapas koloru użyłem do wydrukowania na nim poprawnych masek. Modelu nie kleiłem tylko go w 2D sprzedałem i ktoś ma errate ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
22-10-10 14:39  Odp: [technika] Ijn Hiei z MM - problem ze źle podklejonym szkieletem
mak 

 

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=5&i=7&t=7&filtr=0&page=1 tu jest waloryzowany pokład do IJN Hiei

 
26-10-10 19:30  Odp: [technika] Ijn Hiei z MM - problem ze źle podklejonym szkieletem
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za odpowiedzi i porady:) Szkielet już sklejony więc może coś z tego będzie;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024