FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
17-10-10 15:45  Odp: [Relacja] ZLIN 42M SP-ADB w skali 1:33.
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

MBig..wybieram sie rzecz jasna....wystawa jest w Kelvinhall-u kolo starego zamknietego muzeum transportu a naprzeciwko Kelvingrove Gallery...mysle ze sie znajdziemy:-)..bede kolo poludnia.Szalu raczej nie bedzie....ja tez mam firme teraz haha

--

Post zmieniony (17-10-10 17:33)

 
18-10-10 12:10  Odp: [Relacja] ZLIN 42M SP-ADB w skali 1:33.
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witaj MBig !
Cieszę się że znów się odzywasz !
Można zatem przypuszczać że w końcu pojawi się zapowiadany
przed laty An-26 ?

Pozdrawiam i pozoztaję z nadzieją
Leon

--

 
19-10-10 01:12  Odp: [Relacja] ZLIN 42M SP-ADB w skali 1:33.
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Rafael. Mam w planie innego cywila w skali 1:50, ale i tak będzie duży (134 cm długości).
Sturmownik. Otwót będzie do wyważenia modelu.

A teraz postępy.
Rozrysowałem i zbudowałem stateczniki. Niestety teoria czasem się rozpływa z rzeczywistością i płetwa grzbietowa wyszła za krótka, co widać na ostatnim zdjęciu.



Jutro biorę się za skrzydła ( jak mnie pierwszy mechanik z FUGRO SEARCHER wypuści o 17).

PS. AN-26 jest już u wydawcy. Na razie skleja się testowo.

Post zmieniony (19-10-10 01:15)

 
26-10-10 00:27  Odp: [Relacja] ZLIN 42M SP-ADB w skali 1:33.
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Witam w kolejnej odsłonie.

Na początek poprawiona płetwa ogonowa. Tym razem pasuje.



Ruszyły prace nad skrzydłami. Kolejne etapy na fotkach.



A także wstępnie skleiłem osłonę silnika i przykleiłem parę chrapek na osłonie silnika.



Jutro drugie skrzydełko z reflektorem.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
04-11-10 00:10  Odp: [Relacja] ZLIN 42M SP-ADB w skali 1:33.
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Przedstawiam kolejne fotki z budowy.

Dokończyłem tył kadłuba i dokleiłem elementy maski silnika.



Skończyłem równiez skrzydła. Ten czarny pasek na połączeniu skrzydła i kadłuba to, w oryginale, gumowa uszczelka.



Na koniec dzisiejszej odsłony model w całej okazałości.



PS. Cywile coraz bardziej mi się podobają. ;))

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
04-11-10 13:49  Odp: [Relacja] ZLIN 42M SP-ADB w skali 1:33.
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Pewnie, że cywile są fajne...mają tyle potencjalnie wolnego miejsca na uzbrojenie ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
09-11-10 00:14  Odp: [Relacja] ZLIN 42M SP-ADB w skali 1:33.
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

.......



.......................................

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
14-11-10 23:36  Odp: [Relacja] ZLIN 42M SP-ADB w skali 1:33.
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Witam ponownie.
Budowa SP-ADB powoli dobiega końca. Chciałbym przedstawić Wam mój sposób na łatwo kręcące się śmigło. Piasta śmigła była przygotowana już wcześniej, jest to wręga, do której przyklejony jest ciasno zwinięty pasek (na drucie tej średnicy co oś). Nasączone to zostało superglusiem, a po wyschnięciu przewiercone wiertełkiem minimalnie większym niż oś. Oś smigła została wklejona juz wcześniej w dwie początkowe wręgo kadłuba.

Oto poszczególne etapy montowania piasty:



Na trzecim zdjęciu założony krążek zabezpieczający śmigło przed zsunięciem się z osia następnie przyklejony od przodu glusiem. Pozostało już tylko obciąć oś jak na czwartym zdjęciu i założyć kołpak śmigła, jak pokazałem na następnych zdjęciach.



Na drugim zdjęciu jest pokazany mój sposób na małe, powtarzalne elementy, takie jak łopatki turbinki na kołpaku. Odcinam papier na początki i na końcu równo z dolną krawędzią części,a następnie wycinam "ząbki" pomiędzy częściami głębiej. Potem maluję części (zależało mi na jednolitym kolorze krawędzi i powierzchni części), a po wyschnięciu farby przykładam linijkę do wycięć na brzegach i odcinam części.

Pozostało do wykonania wnętrze i osłona kabinki.

PS. Może was trochę zaskoczyć nowy wątek z budowy kolejnego Zlina. Będzie to .... Zlin 42M SP-ALH. Jako, że nie chcę mieć na półce dwóch takich samych modeli, druga surówka będzie miała inne znaki rejestracyjne (też bielskie, oryginał stoi w Technikum nr 7 w Bielsku-Białej). Samolot ten został dla mnie świetnie obfotkowany przez kolegę Wojtka (za co mu serdecznie chcę podziękować).

Dlaczego założe nowy wątek?? Niespodzianka.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
15-11-10 06:54  Odp: [Relacja] ZLIN 42M SP-ADB w skali 1:33.
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam nadzieję że ten Zlin jak i An-26 ujrzą światło dzienne, pasowałby jeszcze do kolekcji Zlin 50.

--
PZDR!!

 
15-11-10 08:23  Odp: [Relacja] ZLIN 42M SP-ADB w skali 1:33.
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

An 26 jest juz u wydawcy (skleja się testowo), a zlin??? ... jest cywilem.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024