FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
16-10-10 21:45  [Galeria + Relacja] Zlin 42M SP-ADB w skali 1:33.
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Przedstawiam galerię końcową z budowy pierwszej surówki mojego Zlinka.







Parę zdjęć od dołu.




Kilka słów o modelu. Jest to pierwsza surówka. Postanowiłem zrobić ją z rejestracją SP-ABD z Aeroklubu Bielskiego. Zawiera ona trochę błędów, które w surówce BETA będą poprawione. Najwięcej błędów jest w malowaniu, a właściwie w jednym elemencie - ten czerwony pas na kadłubie. W kolejnej wersji będzie poprwiony.
Postanowiłem, że surówka BETA będzie miała inną rejestrację - SP-ALH, go której otrzymałem świetną dokumentację zdjęciową od kolegi Wojtka - modelarza z Bielska-Białej. Wersja BETA będzie full wypaskiem (wiadomo chyba o co chodzi ;)).





PS. Umieściłem galerie końcową w pierwszym poście, dla ułatwienia przeglądania. Poniżej pierwszy, oryginalny post.


Witam serdecznie po długim milczeniu.

Od ponad 4 lat (z przerwami) buduję bocznokołowca Robt. E. Lee. Jednak, jakies pół roku temu straciłem zapał do niego. Postanowiłem odłożyć go na później i skleiłem parę plastików (głównie motory w 1:12). Jednak ciągnęło mnie do kartonu. Za namową kolegi Darka (namawiał mnie dawno temu) postanowiłem zaprojektować sobie model prosty i przyjemny. Wybór padł na SP-ADB.

Założenia projektu:
1. Model ma być prosty, a zarazem efektowny.
2. Ma być na "pierwszy model" i na "konkurs" (z tym drugim będzie trudniej).
3. Ma mieć maksymalnie 259 części.
Tym, którzy widzieli moje wcześniejsze modele, będzie trudno uwierzyć w punkt 3, mi zresztą też. Jednak spróbuję (a co mi tam).

Dlaczego n ie umieściłem w tytule nazwy samolotu?? No właśnie. to zagadka.

Co buduję??

PS. Fotki do relacji już są, ale pokaże dopiero po rozwiązaniu zagadki. :))
PS 2. Po rozwiązaniu zagadki zmieniłem temat.

--

Post zmieniony (08-12-10 20:43)

 
16-10-10 21:47  Odp: [Relacja] SP-ADB w skali 1:33.
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Że niby PWS 50 ? :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
16-10-10 21:48  Odp: [Relacja] SP-ADB w skali 1:33.
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Guciu. To byłoby za proste. hehehe

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
16-10-10 21:57  Odp: [Relacja] SP-ADB w skali 1:33.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

No to chyba Zlin-42M
http://www.krzysztofcieslawski.pl/index.php/ogladaj/zdjecie/2010-01-15-samolot-zlin-42m-dla-uczniow-zstih-xii-2009/img-03

--
http://messer.cba.pl

 
16-10-10 21:59  Odp: [Relacja] SP-ADB w skali 1:33.
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Brawo
To ten. Messer, chcesz sklejać go testowo??


A więc zaczynam (mam lekką tremę).
Kabinka i jej szkielet. Starałem się zaprojektować to dosyć solidnie, bo będą się na tym trzymały skrzydła i podwozie.


Zegarki. Pierwsze zdjęcie przedstawia wersję uproszczoną, następne dwa wersję za szkłem.


Następne zdjęcia to kabinka.


Na ostatnim zdjęciu widać niedokładność, ale po to jest surówka, żeby to poprawić.

Teraz kadłub w prawie całej okazałości.


Na ostatnim zdjęciu widać otwór w pierwszej wrędze. Zagadka: Po co jest ten otwór??


Z tego co wiem (proszę o potwierdzenie tej informacji Darka), ten samolot zakończył swój żywot na ... krowie. Krowa przeżyła, a samolot nie. Ostał sie tylko kadłub w hangarze na lotnisku w Bielsku-Białej.

--

Post zmieniony (11-11-10 01:01)

 
16-10-10 22:02  Odp: [Relacja] SP-ADB w skali 1:33.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dzięki, ale sam będę miał niedługo do przetestowania jeden model-projekt, więc lepiej niech spróbuje go ktoś o większych mocach przerobowych - ja mam za mało czasu. Ale dziękuje za propozycję. Czekam zatem grzecznie na zdjęcia w relacji.

 
17-10-10 00:04  Odp: [Relacja] SP-ADB w skali 1:33.
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

No MBig...widze ze deszczowa pogoda sluzy rozmnazaniu :-)Gratuluje.......widze ze ciagle w ABE siedzisz..to OT..fakt zdjecia mile widziane:-)

--
Royal Navy first !!!

 
17-10-10 01:03  Odp: [Relacja] SP-ADB w skali 1:33.
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Adrian. Dalej Abe. Czasu mniej, bo pojawił się Szymek, założyłem firmę, a do tego jeszcze pracuję w starej.
Ale będę w sobotę w Glasgow na wystawie. Możesz sie dowiedzieć gdzie ona dokładnie jest??

Post zmieniony (17-10-10 12:48)

 
17-10-10 15:08  Odp: [Relacja] ZLIN 42M SP-ADB w skali 1:33.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

MrBigu, fajnie, ze kolejny cywil do kolekcji sie tworzy :) A moze nad "Kolibrem" pomyslisz w przyszlosci? :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
17-10-10 15:45  Odp: [Relacja] ZLIN 42M SP-ADB w skali 1:33.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Hm, otwór roboczy - do manipulowania przy przedniej goleni? ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024