FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
27-12-11 20:54  Odp: [Relacja] z budowy ''KTO Rosomak'' z Modelarza
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

zdjęcia wieży chłopak dodał. Zauważyłeś błąd ortograficzny a nie widzisz zdjęć? Co Ty - Stevie Wonder?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
28-12-11 09:05  Odp: [Relacja] z budowy ''KTO Rosomak'' z Modelarza
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiGu:
- Rosomaki pływają i wstyd o tym nie wiedzieć, wypadek w trakcie prób to był tylko wypadek.
- Na terenie Polski przerzut Rosomaków drogą lotniczą nie ma sensu (zbyt małe odległości no i ponadto ileż trzeba by było samolotów dla przewiezienia np. 20 wozów - skąd wziąć tyle samolotów?). Szybciej dotrą w gromadzie na miejsce na kołach, czy to własnych czy też kolejowych.
- Do lotniczego przewozu na długie dystanse poza Polskę można wyczarterować wielkie maszyny, które na codzień byłyby nam absolutnie niepotrzebne.
I to by było na tyle.
P.S. Nie należę do rosomakowego lobby, raczej do lobby zdroworozsądkowego.

 
28-12-11 10:16  Odp: [Relacja] z budowy ''KTO Rosomak'' z Modelarza
cfemar   

Akra z jednym niestety się nie zgodzę. W naszej armii dokucza niestety brak transportu strategicznego. Mam na myśli tu duże samoloty transportowe. Czarter nie zawsze jest możliwy i do tego bardzo kosztowny. I już wielokrotnie przekonaliśmy się o tym w przypadku naszych misji a Afganistanie Iraku i Czadzie. Niestety naszym politykom i części generalicji wciąż brakuje odwagi i wyobraźni... ale tu już wkraczamy na grunt polityki a nie o tym miało być :-)
ps. Rosomak mieści się do transportowców oczywiście odpowiedniej do swoich gabarytów klasy:-) An 2 nie ma szans go zabrać;-)

Post zmieniony (28-12-11 10:18)

 
28-12-11 10:24  Odp: [Relacja] z budowy ''KTO Rosomak'' z Modelarza
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

cfemar napisał: "W naszej armii dokucza niestety brak transportu strategicznego."

A po cholerę nam transport strategiczny, Syberii zdobywać nie będziemy a w razie ostateczności to odpowiednie samoloty zdobędziemy na wrogu. :-D

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-12-11 15:14  Odp: [Relacja] z budowy ''KTO Rosomak'' z Modelarza
cfemar   

Proszę mi wierzyć jest nam taki transport też potrzebny. Oczywiście nie w ilości jak np USA czy choćby W.Brytanii ale jest potrzebny. Przypomnijmy sobie choćby groteskowe wysyłanie kontyngentów koleją do Jugosławii w latach dziewięćdziesiątych czy obecne misje i związane z nimi problemy transportowe.

 
28-12-11 18:47  Odp: [Relacja] z budowy ''KTO Rosomak'' z Modelarza
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Nie wiem czy są generałowie, ale są oficerowie związani bezpośrednio wojskowym transportem lotniczym , oraz osoby, które z Rosomaków korzystają i w kraju, i na misjach. Zaprzestańmy tej dyskusji, bo jeszcze nam skonają ze śmiechu czytając wyrażane tutaj opinie.
Wracamy do relacji.

Jak ktoś ma ochotę podyskutować o lotnictwie transportowym , sprzęcie lądowym to zapraszam do odpowiedniego działu bądź do Karton kafe.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
18-03-12 16:10  Odp: [Relacja] z budowy ''KTO Rosomak'' z Modelarza
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Po długiej nieobecności chciałbym wznowić moją relacje oraz zamieszcze niebawem zdjęcia.

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
19-03-12 11:54  Odp: [Relacja] z budowy ''KTO Rosomak'' z Modelarza
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

A o to zdjęcia.




Jeszcze go do końca nie pomalowałem ponieważ muszę dorobic jeszcze kilka rzeczy ale to już drobnostki.Kratkę zrobiłem z kartonu 1mm. bo z drutu by tak nie wyszło jak bym chciał a nie raz próbowałem.

Post zmieniony (19-03-12 12:01)

 
19-03-12 13:39  Odp: [Relacja] z budowy ''KTO Rosomak'' z Modelarza
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Świetna robota.Gratuluję pomysłu i wykonania! Tylko wydaje mi się, że te ekrany przeciw pociskom kumulacyjnym mają za duży rozmiar "oczek" w odniesieniu do tej skali. Pocisk przeleciałby przez otwór między drutami i strumień kumulacyjny zrobiłby swoje na pancerzu a nie rozproszyłby się na siateczce. Rozumiem, że to przez braki odpowiednich materiałów, ale sugeruję stare firanki, bandaż (gaza).

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
19-03-12 14:43  Odp: [Relacja] z budowy ''KTO Rosomak'' z Modelarza
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Prubowałem z różnych materiałów i wynik był jeszcze gorszy,miałem też problem z umocowaniem na pancerzu.Musiałem urzyć do tego cienkiego drutu.Nie jest to może ogólnie oryginał bo to nie możliwe ale prubowałem.Dodam jeszcze kilka zdjęć w najbliższym czasie moich dalszych wypocin.

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024