FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-10-10 17:27  [Nowość] samochód pancerny wz.34 - Kartonowa Kolekcja nr 9
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dostępny jest już kolejny (dziewiąty) numer "Kartonowej Kolekcji" z modelem polskiego samochodu pancernego wz.34. Elementy modelu zajmują 4 arkusze kartonu (513 części) i umożliwiają budowę pojazdu zarówno z wnętrzem przedziału bojowego jak i bez niego (wersja uproszczona). Autorem opracowania jest Michał Szklarczyk. Model przedstawia pojazd w typowym trójbarwnym malowaniu polskich pojazdów wojskowych z września 1939 r. Opracowanie uzupełniają: krótki rys historyczny, zdjęcia modelu roboczego (kolorowego i białej "surówki") i szczegółowy opis budowy z 35 numerowanymi rysunkami montażowymi. Model średniotrudny w budowie. Początkującym zaleca się wykonanie go w wersji uproszczonej, to jest bez wnętrza. Cena detaliczna 19 zł. Model będzie dostępny w sprzedaży od poniedziałku - w salonach sprzedaży Empik, sklepach internetowych i u Wydawcy.
Poniżej okładka i zdjęcia modeli roboczych.
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz



--
http://www.kartonowa.pl

 
09-10-10 17:48  Odp: [NOWOŚĆ] samochód pancerny wz.34 - Kartonowa Kolekcja nr 9
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Super :D
Czy model posiada opcjonalnie armatkę 37mm i wyposażenie wnętrza adekwatne do tej wersji?
Michał, a może teraz dasz się namówić na poprawnego Wz.29 ;) materiałów jest już sporo
Pozdrawiam serdecznie
Jarek

--
GG 6801515

 
09-10-10 19:10  Odp: [NOWOŚĆ] samochód pancerny wz.34 - Kartonowa Kolekcja nr 9
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Normalnie aż się dziób do niego śmieje :-) Szkoda żem samolociarz i, że wcześniej zrobiłem sobie cuś takiego w wersji b&w. Generalnie podoba mi się straszliwie. Jakiś taki sentyment ma do tego pojazdu. Ciesze się, że jest nowe opracowanie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
09-10-10 19:24  Odp: [NOWOŚĆ] samochód pancerny wz.34 - Kartonowa Kolekcja nr 9
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jaroslav
W opracowaniu nie przewidziano opcjonalnego uzbrojenia w postaci armaty 37 mm (tylko km).

--
http://www.kartonowa.pl

 
09-10-10 20:53  Odp: [NOWOŚĆ] samochód pancerny wz.34 - Kartonowa Kolekcja nr 9
Medox   

Ech a ja czekałem na jakieś latadełko. No ale ten szkrabek fajnie się prezentuję.
Pewnie nabędę, bo mój synek marudzi żebym mu zmajstrował czołg....naoglądał się tego w Przeciszowie i nie daję mi spokoju.

 
09-10-10 22:21  Odp: [NOWOŚĆ] samochód pancerny wz.34 - Kartonowa Kolekcja nr 9
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jarosłav - nie myślałem jeszcze o wz.29. ale nie mówię nie. Na razie mam inne plany ;>

Od siebie dorzucę taki krótki film reklamowy ruchomego jarzma karabinu maszynowego :)

http://www.youtube.com/watch?v=CyZORiaZvBA

 
09-10-10 22:49  Odp: [NOWOŚĆ] samochód pancerny wz.34 - Kartonowa Kolekcja nr 9
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Bajer :P "nie wiadomo jak to jest zrobione"

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
09-10-10 22:58  Odp: [NOWOŚĆ] samochód pancerny wz.34 - Kartonowa Kolekcja nr 9
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Michał ale te plany to rozumiem, że "polskojęzyczne" masz? ;)
Jarzmo pierwsza klasa, a jak byś chciał armatkę do niego to odezwij się kiedy, podrzucę Ci co mam ;)
Pozdr

--
GG 6801515

 
10-10-10 12:59  Odp: [NOWOŚĆ] samochód pancerny wz.34 - Kartonowa Kolekcja nr 9
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ten model bazuje na wz. 28 z WAKu, czy to zupełnie nowe opracowanie? Wykonując model bez wnętrza będzie do dyspozycji jakiś szkielet, czy trzeba będzie kleić "w powietrzu"?

--
pozdrawiam
Piotr


 
10-10-10 13:53  Odp: [NOWOŚĆ] samochód pancerny wz.34 - Kartonowa Kolekcja nr 9
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Model wykonany jest całkowicie od nowa, w oparciu o plany zawarte w Militariach nr 318 (choć te plany wymagały wielu poprawek, np. poszczególne rzuty nie zgrywały się ze sobą, więcej było opierania się o dokumentację fotograficzną). Jedynie niektóre elementy jak karabin, kierownica czy kilka innych elementów wnętrza kadłuba pochodzi wprost z wz.28. Wersja uproszczona, bez wnętrza posiada szkielet, więc tutaj nie będzie problemu.

Jarek - plany oczywiście "polskojęzyczne" - mniej lub bardziej ale zawsze coś związanego z Wojskiem Polskim. Co do działka, być może będę kiedyś zainteresowany, zwłaszcza gdybym się miał zainteresować pancernym Ursusem.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024