FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-10-10 11:01  [Galeria] Hanriot HD-1 - Modelik 14/04
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam!
Tym razem mam do pokazania ukończonego pare dni temu francuskiego druciaka. Model jest prosty w budowie i kleiło się go całkiem fajnie chociaż opracowanie posiada wg. mnie kilka mankamentów. Przede wszystkim brakuje solidnego szkieletu bo te kilka wręg które są nie zapewnia odpowiedniej sztywności i wytrzymałości konstrukcji, dlatego tylną część kadłuba, stateczniki i skrzydła podkleiłem odpowiednio dopasowanymi kawałkami tektury 1mm. Od siebie dodałem wykonane z zapasu koloru wewnętrzne ścianki kabiny oraz imitację kratownicy. Z zapasu koloru musiałem dorobić "lewą" stronę zastrzałów podwozia, której brakowało w wycinance. Zastrzały podwozia skróciłem o ok. 1cm bo wydawały mi się jakies takie nieproporcjonalne. W porównaniu do zdjęć oryginału były moim zdaniem za długie.Poza tymi drobnymi niedogodnościami nie było problemów z budową. Zapaszam do oglądania zdjęć i komentowania.

Obecnie na warsztacie Fokker E.V(D.VIII) z MM. Wkrótce galeria.
Pozdrawiam.

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
02-10-10 13:22  Odp: [Galeria] Hanriot HD-1 - Modelik 14/04
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bardzo ładny modelik, tylko te naciągi niektóre się poluzowały, może dałoby się poprawić.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-10-10 13:56  Odp: [Galeria] Hanriot HD-1 - Modelik 14/04
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Chyba trochę Ci "oklapły" dolne płaty ale to widać tylko na paru fotkach więc może jak zwykle aparat wyolbrzymia ;-)

Poza trym fruwacz wyglądałby bardzo dziarsko gdyby nie te naciągi. Jak napisał Ostoja - nie dałoby się poprawić?
Wiem, że może być trudno, bo właściwie najlepiej byłoby wyciąć i wymienić, ale samolocik naprawdę wygląda na ładnie zlepiony, a te falujące druty psują cały efekt.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
02-10-10 15:45  Odp: [Galeria] Hanriot HD-1 - Modelik 14/04
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
„Biess” mój sentyment do szmatopłatów jest ogromny także musiałem zabrać tu głos hehe model bardzo ładnie się prezentuje - tylko te naciągi mi się nie podobają no i tak jak wspominał wcześniej ”vwsmok” dolne płaty chyba troszkę ci opadły??
Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
02-10-10 16:01  Odp: [Galeria] Hanriot HD-1 - Modelik 14/04
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Dzięki za komentarze i uwagi. Naciągi są trochę poluzowane i już takie zostaną. Strasznie się męczyłem przy ich wykonywaniu, leciało mnóstwo słów, które nie bardzo nadają się do zacytowania a chwilami miałem ochotę zakończyć żywot modelu między butem a podłogą. Powiem szczerze, że nie chce mi się tego robić od nowa a poprawić, naciągnąć nie ma za bardzo jak. Kłania się brak doświadczenia z tego typu konstrukcjami. Ale planuję powiększyć kolekcję maszyn z tego okresu i być może następne naciągi będą lapsze. Co do skrzydeł to dolne są niestety trochę oklapnięte. Gdybym drugi raz go kleił to wstawiłbym kawałek druta przechodzącego przez kadłub co by pewnie usztywniło konstrukcję skrzydła.
Pozdrawiam.

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
03-10-10 16:17  Odp: [Galeria] Hanriot HD-1 - Modelik 14/04
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Model ładnie sklejony, ale efekt psują niestety sflaczałe naciągi i oklapnięte skrzydła o płaskim profilu. Ten Hanriot to "półśrodek", w zasadzie samo poszycie bez szkieletu, a szkoda, bo sylwetka ładna i samolot ciekawy. Kleiłem go kiedyś, z tego co pamiętam brakowało w nim kilku części (między innymi tych nieszczęsnych zastrzałów podwozia). Solidnie się napociłem, żeby odpowiednio wzmocnić skrzydła. Podobnymi "półśrodkami" są inne samoloty z I wś wydane w Modeliku, między innymi Albatros D.V, Fokker Dr I i O-1 Tummelisa.

--
pozdrawiam
Piotr


 
03-10-10 18:11  Odp: [Galeria] Hanriot HD-1 - Modelik 14/04
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

O ile wiem prawie wszystkie te samoloty co wymienił Piotr, z wyjątkiem Dr.I , są powiększonymi modelami ze skali 1:50 ( może nawet 1:72) amerykańskiego projektanta. W oryginalnej skali brak wręg nie był dużą przeszkodą ale już w skali 1:33 problem jest .
Jak widać można to jednak skleić.

--


 
03-10-10 19:15  Odp: [Galeria] Hanriot HD-1 - Modelik 14/04
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Model ładniutki :-)
Nie wiem, z czego są wykonane naciągi, ale jeśli to coś sztucznego, to można by spróbować poprawić naprężenie, przez podgrzewanie suszarką. Sztuczne tekstylia, żyłka, kurczą się po podgrzaniu. Oczywiście wszystko z głową, ostrożnie.

--


 
04-10-10 19:54  Odp: [Galeria] Hanriot HD-1 - Modelik 14/04
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Dzięki wielkie za radę. Podgrzałem naciągi żarem z papierosa i teraz są prawie idealnie proste:) Jutro postaram się wrzucić fotkę.

Edit:

Pozdrawiam
--

Post zmieniony (06-10-10 11:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024