FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
19-08-09 17:04  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wielkie dzięki za link, to wyjaśnia sprawe aż za bardzo.

 
20-08-09 18:57  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam, dziś mała aktualizacja, którą można by było sobie darować. Ponieważ jednak nie jestem pewien czy kształt pocisku jaki oferuje wycinanka jest prawidłowy, uznałem że lepiej pokazać kopyto i ewentualnie zrobić je od nowa niż usłyszeć że te około 90 pocisków, które odlałem i pomalowałem mają zły kształt.



Brak wiadomości potraktuję jako dobrą wiadomość.

Pozdrawiam,
Darek

 
27-08-09 22:24  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam wszystkich, w oczekiwaniu na kryzy postanowiłem odłożyć na moment wyposażenie wnętrza i zająć się czymś konkretnym czyli poskładać w całość kilka płyt pancerza. Ponieważ maluje akrylami i to mocno rozcieńczonymi wodą aby nie zostawały smugi problemem jest wypaczanie się papieru przy większych powierzchniach. Model nie posiada szkieletu, który można wzmocnić więc zdecydowałem się podkleić elementy pancerza blachą aluminiową o grubości około 0,5mm. Uprzedzając pytanie, takie arkusze blach można dostać za grosze albo za darmo w drukarni prasowej. Są to jakieś zużyte matryce.
Jak to bywa z rzeczami wydawało by się prostymi namęczyłem się jak głupi. Dwa dni rzucałem mięsem bo ciągle okazywało się że kont miedzy płytami z jednej strony jest inny niż z drugiej albo coś co powinno być równoległe nie bardzo jest. Najwięcej kłopotów sprawiły mi trzy elementy przykrywające silnik, po sklejeniu pierwszy raz musiałem je odrywać, za nic nie chciały pasować i już zaczynałem myśleć że nie skończę tego modelu. Dwa elementy z tyłu pojazdu okazały się trochę za krótkie (to raczej moja wina) i musiałem je lekko sztukować. Generalnie łatwo nie było ale jakoś poszło. Nie wiem czy ja mam takie koślawe łapy czy Wy też macie takie problemy? W relacji Janka z budowy GREIF’a wszystko poszło łatwo i przyjemnie a przecież przody tych pojazdów są identyczne.

A teraz koniec wypłakiwania się w rękaw i kilka zdjęć z budowy:





Wszystko jeszcze wymaga ogólnego szlifowania. Muszę też poprzyglądać się zdjęciom i sprawdzić jak wyglądały spawy między płytami. W to jednak będę bawił się dopiero kiedy zamknę ten kabriolet.

Pozdrawiam,
Darek

 
28-09-09 10:25  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam, dziś krótka aktualizacja. Ostatnio nie bardzo miałem czas dłubać ale coś poszło do przodu. Zrobiłem ostatnie dwa skomplikowane (dla mnie) elementy wyposażenia wnętrza czyli kierownice i karabin maszynowy. Wszystko sklejone z wycinanki. Jedyna zmiana to lufa karabinu. Przerysowałem ją sobie w cad’zie, wydrukowałem na cieńszym papierze i nawinąłem na igłę 0,8mm. A teraz zdjęcia:



To tyle na dziś.

Pozdrawiam,
Darek

 
29-09-09 15:59  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

ładny efekt
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
09-11-09 11:39  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam w kolejnej odsłonie. Dawno mnie tu nie było ale i pokazywać nie było co. Poza dorobieniem kilku nowych elementów większość czasu zajęło mi malowanie tego co już skleiłem i co wcześniej pokazywałem. Więc do rzeczy. Z nowych części powstała „deska rozdzielcza” i radiostacja. Oba elementy mają fronty fototrawione. Malowanie tego nie wyszło mi najlepiej i nie jestem zadowolony bo pod farbą zginęło mi trochę detali choć w tłumie (biorąc pod uwagę ich wielkość) ujdą i jakoś strasznie nie bolą. Nie mniej jednak jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w malowaniu takich części to chętnie dowiem się jak to zrobić lepiej. A tak to wygląda:



Doszły też pociski do skrzyni, którą pokazywałem wcześniej. Malowanie ich zajęło mi cały weekend. W sumie 6 warstw rzadkiej farby miedzianej i 4 warstwy szarej + szlifowanie. Same pociski jak wcześniej pisałem odlałem sobie z żywicy. (wole nie myśleć ile czasu bym je kleił z papieru) Tu też pierwszy raz zastosowałem wash. Muszę podziękować Przemkowi W, który wytłumaczył mi jak to ugryźć. Oto efekty tej pracy:



No i wisienka dzisiejszej odsłony czyli wnętrze poskładane w całość. Tu nawet nie liczę ile czasu zajęło mi samo malowanie. Wnętrze w zasadzie skończone nie licząc mechanizmu otwierania (tu może pomogą mi znawcy tematu) wizjerów przysłaniających okna. Nie wiem jak powinienem to nazwać ale mam nadzieję że wiadomo o co chodzi.





I to by było na tyle. Jeszcze nie wiem kiedy pojawi się kolejna odsłona ale chyba nie prędko bo czas wystartować z relacją Opla, którego dostałem od wydawnictwa Modelik.

Pozdrawiam,
Darek

 
09-11-09 14:02  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

powiem tylko tyle wygląda jak prawdziwe
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
30-09-10 16:46  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak sobie troszkę pogdybam nie na temat ;-) Takie wielkie auto do transportu takiej małej skrzyneczki ;-)

Piękny model powstaje i bardzo podobają mi się te ślady eksploatacji. Gratuluje wykonania!
A teraz niewygodne pytanie: kiedy aktualizacja? ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
30-09-10 16:59  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

No faktycznie do skrzynki wchodziły tylko 24 pociski. Dlatego ciągnął za sobą przyczepkę a tam o ile się nie mylę mieściło się 81 pocisków. Dwa takie pojazdy były zapleczem jednego Stug'a jeśli dobrze pamiętam, wiec już można było trochę postrzelać ;)

Ostatnio wyciągnąłem sobie z pudełka ten model i też już nie mogę doczekać się powrotu. Wrócę do niego jak tylko uporam się z Oplem.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024