FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-09-10 01:14  Odp: [Relacja]Gerat 040 Karl Morser nr 1
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Air, przeczytaj post Emesa kilka linijek wyzej...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
25-09-10 09:34  Odp: [Relacja]Gerat 040 Karl Morser nr 1
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Model po rysunkach zapowiada się fantastycznie ,a i rysunki są na wysokim poziomie co na pewno ułatwi klejenie podzespołów i odszukanie części . Szczerze mówiąc to już doczekac się nie mogę . A czy platformy kolejowe zostaną wydane w tym samym czasie co model Karla ?

 
25-09-10 12:21  Odp: [Relacja]Gerat 040 Karl Morser nr 1
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Platformy ukażą się trochę później. Zebrałem do nich dokumentację i zacząłem prace. Jak tylko będzie co pokazać rozpocznę relacje z budowy modelu 3D tak jak to miało miejsce w przypadku Karla.

 
26-09-10 20:43  Odp: [Relacja]Gerat 040 Karl Morser nr 1
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Darek_M pytanie stricto techniczne - jako ze projektowałeś w Sketchup'ie (o ile mnie pamięć nie myli) to rozwijałeś też w nim? Jak tak, to co do tego używałeś? Ten skrypt darmowy czy może coś innego?

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
26-09-10 21:32  Odp: [Relacja]Gerat 040 Karl Morser nr 1
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Siatki rozwijałem bardzo różnie. W większości są to płaskie powierzchnie więc podczas budowy modelu 3D robiłem je tak aby potem wystarczył ich eksport do cad'a po wcześniejszym ustawieniu kamery. Prostsze elementy rozkładałem na płaskie ręcznie w sketchupie (bo tak było szybciej) a do tych trudniejszych używałem pepakury. Nie jest idealna ale da się w niej coś zrobić :)

 
27-09-10 12:24  Odp: [Relacja]Gerat 040 Karl Morser nr 1
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Darku z pepakury bardzo dużo można wycisnąć jak się wie co i jak :) czyli nie używałeś skryptu unfold (free), ani maszynek typu Waybe (płatny). Ciągle szukam przykładu rozwinięć bardziej złożonych obiektów niż te co w przykładach by wiedzieć czy w ogóle jest sens bawienia się tym...

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
27-09-10 12:49  Odp: [Relacja]Gerat 040 Karl Morser nr 1
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Waybe znam ale nie używałem. Z tego co wiem rozwija też skomplikowane siatki. Nie wiem co dokładnie chcesz rozwinąć ale pewnie się da. Musisz pokombinować :)

 
27-09-10 15:21  Odp: [Relacja]Gerat 040 Karl Morser nr 1
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Znając mój dostępny czas to moje plany projektowe mogą potrwać jeszcze kilka lat nawet... ale nie zmienia to faktu, że szukam z zainteresowaniem ciekawych i nowych sposobów na rozwijanie siatek :)

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
30-09-10 16:15  Odp: [Relacja]Gerat 040 Karl Morser nr 1
Emes 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Wałki skrętne gotowe i wklejone do kadłuba:


i na zbliżeniu:
.

Po zmontowaniu moździeża wałki będą prawie niewidoczne, tylko zdjecia bedą dowodem, że są na swoim miejscu.
Teraz sklejam stanowisko operatora, które trzeba umieścić w kadłubie przed zamknięciem szkieletu, a potem trudna operacja naklejania poszycia.
Ale to już w następnej odsłonie.
cdn...

--
ŁSM

 
14-10-10 18:30  Odp: [Relacja]Gerat 040 Karl Morser nr 1
Emes 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

KARL dostał kokpit operatora (jeszcze niekompletny):

oraz poszycie zewnętrzne i wygląda teraz tak:

Teraz muszę uzupełnić kilka drobiazgów typu zaczepy holownicze, zrobić błotniki i... brać sie za układ jezdny...
cdn...

--
ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024