FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 13Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
15-10-10 12:03  Odp: [Relacja] PWS-33 Wyżeł [Quest II nr 12 (2002)]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeszcze kopułka nie skończona, właśnie myślę jak je wykonać.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-10-10 15:13  Odp: [Relacja] PWS-33 Wyżeł [Quest II nr 12 (2002)]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kopułka troszkę dalej, jeszcze nie wyczyszczona. Brak mi wytłoczki na górną przednią szybkę i kozła antykapotażowego.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-10-10 16:16  Odp: [Relacja] PWS-33 Wyżeł [Quest II nr 12 (2002)]
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A nie chcesz zrobić kopytka do wytłoczenia tego fragmentu oszklenia...?
W tym przypadku to dziecinada:z cienkiego papieru zrób pudełeczko wchodzące w wycięcie oszklenia w potrzebnym miejscu, otwarte od góry. Do powstałego pudełeczka wlej distal.Jak stwardnieje, odrysuj zarys istniejącego oszklenia na stykających się z nim ściankach.Na ściance bocznej zaznacz łuk zarysu potrzebnej szybki. Oszlifuj klocek do zaznaczonych krzywizn.
Z grubszej folii ( np.tzw.teczki ofertowe,folia z opakowań zabawek, ostatecznie zużyte PET-y) wytłocz na gorąco szybkę. Po odcięciu nadmiaru folii - przyklej na miejsce.Doklej ramki.
I gotowe ;-)

P.S. Jakby coś było niejasne, to popatrz na moją relację z budowy Lightninga 1:50:)

--

Post zmieniony (18-10-10 16:19)

 
19-10-10 18:57  Odp: [Relacja] PWS-33 Wyżeł [Quest II nr 12 (2002)]
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A szyjki butelek PET od czego ?
Ten element od butelki zastosowałem przy <<gawronie>>
Niekoniecznie muszą to byc butelki po napojach, ale również po innych produktach.


Andrzej

 
19-10-10 19:03  Odp: [Relacja] PWS-33 Wyżeł [Quest II nr 12 (2002)]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mariusz, dzięki za podpowiedź - coś będę kombinował.

Andrzej, to jest trochę za duża krzywizna, pet odpada.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-10-10 12:43  Odp: [Relacja] PWS-33 Wyżeł [Quest II nr 12 (2002)]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Uściubiłem kozioł antykapotażowy z tyłu wstawiłem "coś" na kształt tablicy (czarna plama) na więcej brak danych. Malowanie kozła mi nie wyszło ale to jest tak małe i delikatne - ręce się trzęsą, spróbuję poprawić.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-10-10 22:25  Odp: [Relacja] PWS-33 Wyżeł [Quest II nr 12 (2002)]
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Witaj Ostoja!
Skoro ręce się trzęsą, to najwyraźniej potrzeba Ci dopingu. Zatem dopinguję:) A ze mną na pewno wielu stałych oglądaczy.
Jako że z części samolotu znam jedynie kadłub i skrzydła:), to zapytam - czy ten kozioł to to druciane?:) Jeśli tak, to może już być nie do poprawy. Jak zaczniesz poprawiać, to możesz bardziej zepsuć. Proponuję jechać dalej. Nie jest tak źle. Natomiast takie detale lepiej chyba łączyć i malować przed zamontowaniem do kadłuba. Wymaga to co prawda, zbudowania tego na szablonie, ale to chyba bezpieczniejsza metoda - umożliwia szlifowanie łączeń, jeśli wyjdą za grube i czyste pomalowanie - bez brudzenia kadłuba.
Ale komu ja to mówię. Na pewno wiesz takie rzeczy. Zatem do dzieła!

Pozdrawiam
Mariaszek

 
01-11-10 11:32  Odp: [Relacja] PWS-33 Wyżeł [Quest II nr 12 (2002)]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mariaszek, kozioł druciany więc zgodnie z Twoją sugestią posuwam się drobnymi kroczkami do przodu.

Jakoś "ugniotłem" kopułkę. Z daleka "ujdzie w tłoku", z bliska niestety "gniot". Mówi się trudno i jedzie się dalej.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-11-10 11:58  Odp: [Relacja] PWS-33 Wyżeł [Quest II nr 12 (2002)]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA jak zwykle marudzisz ;-P Chciał bym sobie chociaż w połowie tak sprawnie radzić z oszkleniem jak Ty to robisz. A możesz pokrótce opisać jak zrobiłeś te obłości?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-11-10 12:18  Odp: [Relacja] PWS-33 Wyżeł [Quest II nr 12 (2002)]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Chopin, ta kopułka jest naprawdę skopana - z daleka ujdzie ale z bliska - najgorsze przekleństwa się cisną. Na zdjęciu masz moje przyrządy. Tylna-górna obłość to łyżeczka do herbaty a przednia-górna to zaznaczony fragment tyłeczka zabawki moich wnucząt no i gorąca woda - jakoś to idzie. Problemy są, najgorsze są pęcherze po oparzeniach ;-) :-D.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 13Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024