FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-09-10 14:12  [R] Bf-109 F-2 AH-2010
michaelson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Cześć wszystkim!! Długo się przymierzałem do wystawienia kolejnego (drugiego) modelu a jak juz to zrobiłem to kolega stachooo mnie troszkę ubiegł - całe szczęście inny model :) Martwiliście się, że nikt nie robi tego mesera wiec jest odpowiedz - niestety nie jestem (jeszcze) na odpowiednim poziomie klejenia, ale jeśli przypomnicie sobie moje poprzednie "dzieło" to mam nadzieję zauważycie/docenicie lekki postęp. Osobiście jestem nawet zadowolony z wykonania, choć wiem ze kilka widocznych elementów mogłem zrobić ZNACZNIE lepiej - ale wyciągam wnioski!!



Jak widać model jeszcze nie lata - ale jak tylko coś dorobię i aparat będzie to umieszczę zdjęcia.
PROSZĘ piszcie, co wam się nie podoba, bo dzięki waszym wskazówką widzę progres....

Post zmieniony (21-09-10 09:03)

 
20-09-10 15:40  Odp: [R][G] Bf-109 F-2 AH-2010
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Nie podoba mi się znacznik [G] w tytule, wprowadza w błąd.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
20-09-10 23:54  Odp: [R][G] Bf-109 F-2 AH-2010
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Juz Kofiego tak nauczylismy zeby sie nie spieszyl to i Ciebie nauczymy;)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
24-09-10 13:28  Odp: [R] Bf-109 F-2 AH-2010
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Też mam w planach tego Messerschmitta:) Powolutku do przodu, kibicuję:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
25-09-10 07:22  Odp: [R] Bf-109 F-2 AH-2010
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

ja mam pytanie odnośnie 3 zdjęcia czy wręga jest za duża czy po prostu ty to tak zkopałeś??Drugie lotka steru kierunku jest za krótka czy podobnie zrobiłeś jak w pytaniu pierwszym?Bo jeśli to wina wydawcy to mamy kolejny bubel i błąd który pojawiał się w innych 109tkach.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
25-09-10 09:42  Odp: [R] Bf-109 F-2 AH-2010
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

konradoo - obu przypadkach to "byk" sklejającego. Wręga jest OK. a lotki nie zostały wpuszczone o tyle w w stery.

michaelson - staraj się dokładniej kształtować i pasować elementy przed potraktowanie ich klejem, efekty przyjdą same, nawet nie wiesz jak szybko.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
25-09-10 10:08  Odp: [R] Bf-109 F-2 AH-2010
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

zetpt - ok ale co do pierwszego sprawa jasna ale jeśli chodzi o lotkę to wygląda jakby była za mała nie wiem czy taka jest budowa tego samolotu bo nigdy się w nią nie zagłebiałem czy to błąd??

michaelson - jakbyś wyretuszował krawędzie model o wiele lepiej by się prezentował nawet słabo sklejony.
--

Post zmieniony (25-09-10 10:09)

 
25-09-10 11:02  Odp: [R] Bf-109 F-2 AH-2010
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

konradoo - zwróć uwagę, że końcówka steru ma źle wyprofilowaną końcówkę, jest płaska, a powinna być lekko zaokrąglona do tego dochodzi jeszcze kilka niedokładności i jest jak jest.

michaelson - papierek ścierny w dłoń ( o ziarnistości powyżej 800) i będzie dobrze.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
25-09-10 11:35  Odp: [R] Bf-109 F-2 AH-2010
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

O jakim "bublu" pojawiającym się w 109-tkach mówisz, konradoo? Skleiłem już kilka i jakoś nigdy nie miałem problemów ze sterem kierunku (patrz na ostatnią galerię, jest fotka dwóch ogonów 109-tek).
Nie kwestia złego opracowania tylko złego wyprofilowania, tak jak napisał zetpt...

--

Post zmieniony (25-09-10 11:39)

 
25-09-10 20:46  Odp: [R] Bf-109 F-2 AH-2010
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Nie rozumiecie o co mi chodzi na zdjęciu gdzie jest ster kierunku lotka jest za mała.i teraz czy jest zle zrobiona czy zle zaprojektowana??

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024