FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
11-10-10 14:58  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Gratuluję ukończenia kolejnego modelu!
Jarzmo wyszło super. Malowanie też jest w porządku. Co do gąsienic to niestety przedmówcy mają rację, ale nie będę się wymądrzał bo sam mam gąski przed sobą w 7TP i nie wiem czy wyjdą mi lepiej :)

--
Pozdrawiam!

 
11-10-10 23:32  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

A mnie sie nie podoba. Weź moze sklejaj plastik jak tak ci sie chce do malowania.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
12-10-10 09:07  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Największa nagroda to, że odbiór jest pozytywny jeszcze ważniejsze to konstruktywna krytyka i sugestie to napędza do dalszego rozwoju.
Koniec klepania czas na konkrety. Z laserami to początki drugie jakie wykonałem teraz wiem, że są inne warianty pracy nad nimi po za malowaniem i wycięciem choć jest to wersja taśmy której wolałbym nie rozcinać by nie uszkodzić ogniw i tak brakło jedno ogniwo do zapasu na front kadłuba. Malowanie powoli do przodu na razie bawię się z powierzchniami jednobarwnymi eksperymentuje z gęstością farby trenuje rękę by wyczuć areograf. Kolejny krok to wykonanie złamania jednolitości barwy modelu czyli ciemniejsze krawędzie jaśniejsze płaszczyzny - ładnie się pisze gorzej w praktyce. Pastele to kolejny temat do rozwoju bo jak mam coś ubrudzić sensownie to tylko w tym wariancie. Planuję dogrywkę.
Reflektor tu są jaja bo to przypadkowy wynik. Malowanie elementu było pędzelkiem i chcąc przyśpieszyć schnięcie farby zbliżyłem element plafonem do swojej lampki halogenowej resztę wykonała temperatura. Zastanawia mnie czy uda się powtórzyć ten efekt.

I najważniejsze to ukłony dla autora model wymagający i efektowny - polecam. W mojej subiektywnej ocenie duże wyzwanie do wykonania w czystym standardzie ja poszedłem na łatwiznę malowanie i gąsienice laserowe z GPM-u.
Pozdrawiam.

P.S.
Tak chce mi się malować i brudzić kartonowe modele bo po sklejeniu standardu czuję często nie dosyt w efekcie finalnym. Trzeba czasu - kiedyś istniał dla mnie tylko standard ale jak ktoś raz spróbuje to zasmakuje.....

 
12-10-10 09:31  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

air_22 - nie rozumiem tego odeslania w strone plastiku. Ja w pelni Krystiana rozumiem, bo niestety, ale nawet najlepszy druk nie zastapi malowania, a poza tym mozna sobie model tak pomalowac, jak sie chce. Pomijam fakt czesto lepszej strony wizualnej, mozliwosci naniesienia sladow eksploatacji, czy wrecz poprawienia tego, co hipotetyczny wydawca skopal, ale mozna rowniez wspaniale model popsuc... Zreszta Krystian pokazal, ze potrafi zrobic dobrze model w standardzie, wiec kolejny krok - malowanie - to naturalna kolej rzeczy...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
12-10-10 09:51  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A "najgorsze" w tym wszystkim jest to, że z modelu na model jesteś lepszy i wprowadzasz coś nowego.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
12-10-10 10:36  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

air_22, a jak ja będę w przyszłości chciał pomalować model to też mam sobie iść i plastik składać. Papieru już nie można malować bo co? Standart to jedyna słuszna droga i inaczej nie wolno bo Ty tak powiedziałeś. Mi się modele malowane bardziej podobają ale jak ktoś skleja w standardzie to mam do niego równie dużo szacunku i do wyklejania tapet albo składania kolorowych pudełek na perfumy nie odsyłam. Rozumiem konstruktywną krytykę, sam Krystianowi na kilka rzeczy uwagę zwróciłem ale z Twojego wpisu wynika że horyzonty na bądź co bądź hobby masz szerokie jak koń z klapkami na oczach.

 
12-10-10 14:05  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jakem nie pancerniak model mi się podoba (czasem zdradzam latadła na rzecz jakiś konserw ;-) ) ale co do gąsek to musze się zgodzić z przedmówcami :-( wyglądają niezbyt naturalnie :-(

Tak przy okazji tematu malowania zrobię mały offtop :-P -> ja problem malowania modeli rozwiązałem tak, że ostatni głównie robię modele b&w :-D i niech mi się ktoś przyczepi do niewłaściwego odcienia farby lub złego brudzingu :-D

--
Pozdrawiam!
Chopin
_____________________________________________________________________
Modelarski inwalida-weteran. Chyba dopiero na emeryturze sobie pokleję?

Post zmieniony (12-10-10 15:20)

 
12-10-10 14:51  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
mario1970   

Zamierzasz Air_22 rozpocząć dyskusję o wyższości kartonu nad plastikiem to chętnie poczytam co masz do powiedzenia ?
Że maluje to źle ? Bo to w twojej ocenie takie nie do końca modelarstwo kartonowe ?

--



 
12-10-10 14:58  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

[będzie_dym] Lecę po popcorn ;) [/będzie_dym]
Krystian widzisz coś narobił? :D

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
12-10-10 15:22  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Zgadzam się z przedmówcami. Model swietnie wykonaleś. Chciałbym umieć pomalować kiedys tak model. Gąsienice wg. mnie warto było gdzie nie gdzie, podgiąć, odkształcić, by nie wyglądały jak paski, no ale nie bede sie wypowiadał bo laserówek nigdy nie widzialem, a tym samym nie kleiłem, lecz piszę to bo takie są moje wrażenia. Stać Cię na więcej :-), bo umiejętności masz b.duże i Twoje modele są świetne.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024