FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
01-10-10 08:22  Odp: [R] Su-101 Answer.
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam, dziś zgodnie zapowiedzią beczułki. Mocowanie tył:

Bok

Wejście

w kolejnej odsłonie to na co wszyscy czekają czyli jarzmo.
Pozdrawiam.

 
01-10-10 08:43  Odp: [R] Su-101 Answer.
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No, niezłe tempo i modelik wychodzi całkiem całkiem. Jeszcze jarzmo i gąski a potem malowanie, czyli finisz już blisko.
Osobiście czekam na to jarzmo, bo jest to najtrudniejszy element tego modelu i w końcu przekonam się co tam wymyśliłem.
Pozdrawiam i powodzenia.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
04-10-10 08:25  Odp: [R] Su-101 Answer.
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Zgodnie z zapowiedzią dziś mamy jarzmo. Tu należą się słowa uznania dla autora opracowania bo mimo finezji kształtu tego elementu skleja się je bez większych problemów. Zastosowałem paski papieru jako sklejki całość potem zalałem SG i szlifowałem całość powtarzałem do uzyskania zadowalającego efektu. Całość dostanie fakturę odlewu na słynnej bazie wikolu sodki i obróbki papierem ściernym. Super ułatwieniem są formy dla ułatwienia wykonania krzywizn elementu. Dość pisania czas na zdjęcia.

Czas wspomnieć o małym pomocniku ala Adam Słodowy przy szlifowaniu.

i dla ciekawskich

Więcej nic nie powiem na temat budowy tego cuda bo jestem jego użytkownikiem nie budowniczym z resztą konstrukcja ponoć prosta dla osób wtajemniczonych.
Tyle na dziś w kolejnej odsłonie finał pozdrawiam i zapraszam.

 
04-10-10 10:00  Odp: [R] Su-101 Answer.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Faaaajny ten "diwajs" ( device ;-) ) do szlifowania! 100% Słodowy ;-)
Osłona ( jarzmo) działa prawdopodobnie było odlewane, więc faktura powierzchni nie powinna być zbyt gładka...
Strasznie jestem ciekaw Twojego wykonania faktury odlewu przy wykorzystaniu prastarego środka na nadkwasotę...;-) ;P

--

Post zmieniony (04-10-10 10:09)

 
11-10-10 07:53  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Model ukończony czas na galerię. Miło się go kleiło. Po malowaniu zyskał w moim mniemaniu. Zaszalałem i pobrudziłem go i mam dylemat brudzić czy nie? Przy okazji osiągnąłem poziom zero z weną. Gąski z GPM-u.

Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
11-10-10 12:01  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No- piękny!
Gratulacje!
Wysforowałeś sie daleko przed stawkę... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-10-10 12:10  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękności!
Zwróciłem uwagę, na bardzo realistycznie wykonany reflektor, wygląda miodzio!

Pozdrawiam
Mariusz

 
11-10-10 12:46  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Gratuluje bardzo ładnego modelu. Szczególnie podobają mi się jarzmo i reflektor. Gąsienice jak to laserowe gąsienie. Powiem tak. U siebie też użyłem laserowych po raz pierwszy i na długo mi przeszło.
Poprawił bym okopcenia wydechów. Wyglądają troszkę dziwnie. A jeśli zdecydujesz się brudzić dalej to pamiętaj, że dół zawsze brudzi się więcej niż góra. I uważaj, żeby nie przesadzić.

Pozdrawiam
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
11-10-10 13:12  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Sam model ciekawy i wykonanie też prima sort, natomiast jedno wg. mnie psuje efekt - gąsienice. O ile strona wafla, jest w miarę OK, to wnętrze, proste fragmenty oraz niewidoczny podział poszczególnych ogniw są niestety bardzo sztuczne :( Nie wiem, czy Twoja wersja gąsienic wogóle pozwalała na rozcięcie całości na poszczególne ogniwa.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
11-10-10 13:44  Odp: [R/G] Su-101 Answer.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie rozumiem jednego - nad jarzmem pracujesz, starasz się, efekt od razu widać, reflektor fajny, w ogóle bryła fajnie wyszła, ale... te gąsienice to totalna porażka. Pasują jak białe adidasy do garnituru. Tutaj poszedłeś na łatwiznę według mnie, bo widziałem kilka laserowych gąsek, z których zrobiono naprawdę niezłe elementy całości. Przy nastepnym modelu jednak bym trochę zwolnił.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024