FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
28-09-10 20:52  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

kris a skąd wziąłeś zdjęcia scenerii z Wilczego Szańca? mieszkasz blisko Kętrzyna?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-09-10 12:35  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Bardzo fajny Messerschmitt, podobają mi się zdjęcia. Lubię tak zaprezentowane modele ;-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-10-10 16:32  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Witam, swoją galerię uzupełniłem i wrzuciłem do "50lat MM" Pracuję w straży granicznej i stacjonuje na lotnisku na którym lądował Adolf. Niestety nie zachowała się żadna infrastruktura, po hangarach zostały częściowo posadzki, droga kołowania i zniszczone pasy startowe, zachowały się także stojanki na samoloty.
Jeżeli komuś przyjdzie zlepić wilgę 2000, albo PZL Kania to mogę pstryknąć fotki

 
01-10-10 18:36  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ale chodzi o lotnisko w Wilamowie?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
01-10-10 19:38  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Żeby nie było, że nic nie robię:-) Przykleiłem skrzydła. Jak pisałem wcześniej, postanowiłem oderwać jedyny dźwigar, który się uchował w skrzydle i przesunąć go tak aby nie trzeba było odcinać nadmiaru górnego poszycia. Bałem się, że jak odetnę około 2mm poszycia to zrobi się schodek przy krawędzi spływu. Jedno ze skrzydeł dostało jakby krowiego żebra (de facto nie ma od czego). Spowodowane jest to tym, że przyklejałem brystol (wzmocnienie poszycia) na BCG, a wzmocnienie zrobiłem mniejsze aniżeli samo poszycie. Efekt widoczny poniżej, już wiem, że więcej tego błędu nie popełnię. Udało mi się też zmasakrować końcówki skrzydeł (brak doświadczenia). Aha jeden ster wysokości jest przyklejony tak a nie inaczej, ponieważ nie zakończenie w skrzydle miejsca na lotkę wyszło pod kątem, mniej więcej takim / . Stąd też jak próbowałem zrobić lotkę jak "bozia przykazała" to na dole zostawała szpara. Serio nie wiem czy uda mi się skończyć ten model....Przepraszam za zmienne tło w zdjęciach.



P.S.
Zwróćcie uwagę na arcy ciekawy kamuflaż skrzydła na zdjęciu nr 2.

 
01-10-10 23:02  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Zwróciłem uwagę na błąd w kamuflażu , ale akurat to było łatwe do naprawienia używając zapasu koloru, którego jest pod dostatkiem.

--


 
02-10-10 10:47  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Bez przesady, dasz radę. kiedyś jak MM kosztował relatywnie mało, to jak mi coś podpadło np: za duże albo co gorsza za małe wręgi, to model już po 2-3-ech segmentach lądował w koszu. Teraz model kosztuje 18zł i kleję go na przekór, ale kolejne opracowanie tego autora raczej tylko obejrzę w kiosku.
Mała uwaga: zamiast walczyć ze skrzydłami powinieneś zrobić oszklenie kabiny i to jeszcze przed usterzeniem. Kabina to dość pracochłonny element wymagający precyzji w montażu, łatwiej by było operować kadłubem przy klejeniu tego elementu

 
02-10-10 16:39  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Kris powiem Ci, że ostatnio właśnie myślałem żeby się zająć kabiną bo sadze, że to może mieć największy wpływ na to czy model trafi do kosza czy nie?!

 
02-10-10 17:01  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Sklej do końca - a jak Cię efekt ostateczny nie zadowoli, to daj dzieciom do zabawy w piaskownicy. Ty zdobędziesz doświadczenie, a dzieciaki będą miały radochę ;-)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
02-10-10 20:51  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

No postaram się nie sknocić aż tak do końca tego modelu, a zarazem nauczyć się jak najwięcej. Już teraz wiem że muszę się zaopatrzyć w jakieś rurki (metalowe najlepiej), co by było łatwiej formować długie elementy. Z rozwagą używać BCG. No i ćwiczę ciągle cierpliwość.

Wracając do modelu to jego twórca, na obecnym etapie budowy również zaleca wykonanie oszklenia. Chłop chyba wie co robi :grin:. Jakbym się naużerał z silnikami, a później spiep....popsuł kabinę to pozostałoby się tylko pociąć. Dążąc do wyżej powziętego planu, trzeba najpierw wykonać karabin strzelca MG15. Powiem wam, że jest jeden rysunek tego ustrojstwa i miałem 10 minutową rozkminikę pt. "ale o co chodzi" Wykonałem to z goła odmiennie od załączonego rysunku, sami oceńcie czy choć trochę dobrze. Aha małe pytanko. Jak dobrze "obrabiać" małe, grube (1mm) kółka? Wycinam olfa na szablon sześciokąta, ale później jest problem z obróbką tego, czyli zaokrągleniem. Jest jakiś sposób ciekawy?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024