FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
18-09-10 08:16  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Zielony - użyłem zapasu koloru : )

 
20-09-10 21:01  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

stanisław.z dzięki za info.
Musiałem chwilę odsapnąć od modelu, niestety dłuższe przebywanie w jego pobliżu zaczyna wyzwalać we mnie złość hehe...
Postęp prac jest następujący:
Przyklejony został centropłat do kadłuba. Sądziłem, że oprofilowanie zakryję odrobinę ten koszmarny błąd projektanta, kolejny raz się pomyliłem:-/ Jak widać postanowiłem zamalować biały obszar, dojdzie do tego jeszcze zapas koloru.


Samo oprofilowanie postanowiłem kleić z goła inaczej niż w ostatnich dwóch modelach. Czyli po kawałku, daje mi to większą możliwość korekty oprofilowania. Jak widać do ideału mojemu wykonaniu jeszcze brakuje. O zgraniu kolorów, nie ma co wspominać bo takowe nie występuje.


W tzw. międzyczasie wyciąłem szkielet skrzydła, samo poszycie skrzydła, lotki. Podkleiłem poszycie brystolem (co zresztą widać na zdjęciu, te pofałdowania to efekt BCG, z zew. nic nie widać, jest gładka powierzchnia). Po przyklejeniu, szkieletu do dolnej części poszycia (swoją drogą brakuje w szkielecie ze dwóch żeber, żeby to się jakkolwiek kupy trzymało i nie wychodziło zwichrowane), okazało się co następuje:

1. Górna część poszycia jest za duża. Jeśli chciałbym to skleić tak jak zostało wycięte to po przyłożeniu do centropłata, centropłat "wpadał" w skrzydło. Jak zrobię tak żeby pasowało do centropłata to będę musiał odcinać znaczny kawałek. Dodam też, że lotka pasuje do dolnej części całkiem znośnie. Co raczej wskazywałoby na kolejny błąd wycinanki, aniżeli błąd z przesunięcia szkieletu.


2. Jak już wspomniałem dwa żebra przewidziane w skrzydle to moim zdaniem za mało, a tu się okazuje, że to mniejsze "żeberko" jest za duże. Nie ma możliwości przesunięcia go bliżej kadłuba bo ograniczeniem jest "dziura" na lotkę. A co za tym idzie nie ma możliwości "zamknięcia" skrzydła. Stwierdziłem, że szlifowanie żebra do takiej wielkości aby pozwalało skleić płat mija się z celem. Dlatego też usunąłem je ze skrzydła. Efekt będzie można już niedługo zobaczyć. O ile nie trafi mnie szlag wcześniej:-)


Post zmieniony (20-09-10 21:03)

 
20-09-10 23:11  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Nic do Aviatora nie mam ale rzeczywiście stosuje dość archaiczne rozwiązania, m. in. budowy szkieletu skrzydła. Jakiś niby "keson" zapewne ściągnięty od Wasiaka, bo o ile wiem przerysowywał Jego modele dla Modelika (np.Arado 196).
Drugi mankament to miejsce łączenia obu części płata, wystarczyło przesunąć o centymetr i łączenia wypadłoby pod osłoną silnika. Byłoby mniej widoczne.

--

Post zmieniony (21-09-10 10:01)

 
25-09-10 15:01  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Witam. Maja 110-tka się jakoś skleiła, ale sporo domysłów z rysunków co i jak i którędy do śródmieścia, zwłaszcza przy gondolach silnikowych. Kłopoty z za dużymi wręgami zaczynają się od strzelca ogonowego i występują do końca budowy modelu.
Próba pozostawienia otwartej kabiny strzelca nie wchodzi w rachubę. Wszystkie fragmęty kabinki mają wymiar tej zewnętrznej. Ale widziałem fotki że się da oczywiście jak se sam wykonawca modelu wyrysuje, jednak nie o to chodzi, bo tym sposobem można zrobić se własny projekt.
Na zdjęciu 110-tka na lotnisku przy Wilczym Szańcu



--

 
25-09-10 15:34  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Kris pokaz wiecej zdjec. Zrob galerie w profilu najlepiej :)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
25-09-10 16:39  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

postaram się wrzucić moja 110-tke do "50 lat MM"

 
25-09-10 17:51  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

no niestety nie potrafię się zalogować do "50 lat MM" a chciałbym, ale miniaturki mojej 110-tki wstawię tu





Mam jeszcze takie pytanko przy okazji: nie moge się zalogować do 50 lat MM. Czy trzeba mieć inny profil?

 
25-09-10 18:47  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Trzeba pisać do admina, z prośbą, żeby założył profil.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
25-09-10 19:33  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kris, czy przeczytałeś ten tekst

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-09-10 19:22  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Kris bardzo ciekawa sceneria dla me 110. Ja do swojej tracę powoli cierpliwość stad brak postępów w pracach. Poziom zdenerwowania osiągnął zenit i postanowiłem chwilę odpocząć żeby nie pogorszyć i tak już złego wyglądu modelu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024