FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-09-10 19:20  [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Witajcie, to moja pierwsza relacja na tym forum, więc warto się przywitać na początku. Mam na imię Mariusz. Kleję od nie dawna, ten model będzie moim 4 tym.
Jak już wiecie na matę trafił Me 110 C1 z wydawnictwa Mały Modelarz. Autorem projektu jest Pan Andrzej Maciejczak. Niestety nie mogę znaleźć ukończonej relacji z budowy tego modelu, więc niejako będę przecierał szlak (chyba, że ktoś wie gdzie jest takowa relacja, jeśli tak to proszę śmiało zalinkować).
Co by tradycji stało się zadość, okładeczka modelu:


Na początek impregnacja kartonu lakierem w "szpraju" firmy Craft. Strona zadrukowana spryskana dwukrotnie, niezadrukowana raz. Żona mnie chciała wygonić z domu za to, że suszyłem arkusze w salonie (deszcz lał i nie miałem gdzie):-)



Czyniąc przygotowania do składania początkowych segmentów wyciąłem pierwsze pięć poszyć, wyretuszowałem (akryle Revell).



Następnie zająłem się wręgami wycinając je, pasując (po 10 razy) szlifując. Przyjąłem też trochę inną metodę klejenia segmentów. Robiłem to zawsze w ten sposób, że oklejałem połowę poszycia na jednej i drugiej wrędze, następnie "zamykałem ją. Tym razem postanowiłem skleić poszycie i dopiero pasować wręgi. Metoda dość utrudniona przy tym modelu ponieważ na górnej stronie kadłuba nie ma znacznika osi. Posługuje się tylko dolnym szwem.
Pierwsze dwa segmenty zostały już sklejone ze sobą. "Nosek" pozwolił mi trochę poćwiczyć z listkami, których jak do tej pory unikałem jak ognia. W rzeczywistości wygląda to troszkę lepiej niż na zdjęciach. Reszta segmentów jest na sucho ustawiona.



Na koniec wykonałem wręgę zawierającą tablicę i jej lekkie uplastycznienia.

 
05-09-10 19:39  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Pokaz jakieś, chociaz pogladowe zdjecia pierwszych trzech modeli jakie skleiles :)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
05-09-10 19:54  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Odnosząc się do prośby kolegi air_22 przedstawiam to, co udało mi się ostatnio ulepić.



i można powiedzieć, że pierwszym modelem który kleiłem (pierwszy pierwszy nie bardzo nadaję się do pokazania:) )

 
05-09-10 20:04  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
grzegorz   

Witam jak to są twoje pierwsze modele to masz talent !!!!

 
05-09-10 20:11  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Hoho mocne słowa....dzięki ale daleko mi do talentu...

Teraz mała aktualizacja postępów prac przy mesiu. Skleiłem ze sobą pierwsze segmenty, dodałem lufy karabinów i wykonałem kabinę pilota. Wszystko pasuje jak należy. Tak jak radził kolega z innego forum w swojej zaczętej relacji tego modelu, sugeruje wklejenie fotela pilota na końcu (sprzecznie z instrukcją budowy kabiny). Ja również szczerze polecam zastosowanie się do tej rady. Na panele boczne dodałem 4 "dźwignie" na lewym panelu. Nurtuje mnie jedno pytanie, co zrobić z ta białą stroną od góry (ciężko to nazwać). Pomalować to, zostawić? Sami oceńcie...


CDN...

 
05-09-10 20:21  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Powodzenia w budowie, wiem co mówię. ;-)
Ja użyłem zapasu koloru, zresztą w tym modelu będziesz sięgał po ten zapas parę razy, zwłaszcza przy połączeniu skrzydła do kadłuba.

--


 
05-09-10 20:26  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Ja to zamalowałem , w galerii MM masz mój model sklejony .

Ładne te Twoje samolociki.

Pozdrawiam : )

--

 
05-09-10 20:36  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

stanisław.z tak widziałem twoją galerię, jeszcze przed rozpoczęciem budowy modelu.Tylko tak się zastanawiam czy to jest błąd w opracowaniu, czy to tak ma zostać (wątpie), czy to własnie malować tak jak Stanisław?
Raduss to mnie pocieszyłeś bo już myślałem, że po ostatnim Jaku-3 ten model pójdzie w miarę gładko :)

 
05-09-10 21:28  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Zielony- to błąd w opracowaniu.

 
05-09-10 21:33  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Też życzę powodzenia i duuużo cierpliwości ;-)).

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
08-09-10 21:38  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Dzień dobry bardzo witam :)
Znajdując chwilę czasu, zająłem się przedziałem strzelca. Większych uwag nie mam przy klejeniu tego segmentu. Warto napisać, że wręga 20B ma za mały rowek, bądź poszycie jest za krótkie. Efekt jest taki, że rowek trzeba powiększyć :mil28: Makro nie wybacza, ale mam nadzieję, że wy mi wybaczycie źle dobrany retusz i trochę zapaćkanie, chyba skrzynek na amunicję. Całe wnętrze przedziału jest przymierzone na sucho.

 
08-09-10 22:03  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Moze trza bylo wrege zeszlifowac...?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
08-09-10 22:22  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Brakowało jakiś 3mm, więc szlifować mogłem ale po co?! zresztą poszycie wew. przedziału miało odpowiednią długość. Wniosek taki z tego wyciągnąłem taki że to poszycie zew, było za krótkie.

 
09-09-10 11:54  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"Wniosek taki z tego wyciągnąłem taki że to poszycie zew, było za krótkie."

Istnieje uzasadnione niebezpieczeństwo, że kolejne segmenty mogą się nie "zgodzić".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-09-10 12:13  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

W kolejnym segmencie, wręga bliźniacza jest tak samo z "rowkiem" już powiększonym odpowiednio, a jeśli dobrze pamiętam arkusze, to następne poszycie już nie ma wycięcia. Więc mam nadzieję, że to niebezpieczeństwo nie zgrania się, nie będzie mnie dotyczyć. Bardziej się obawiam, o to że przy końcu wyjdzie mi, że ogon mi trochę zacznie uciekać w lewą albo prawą stronę:-/

 
09-09-10 12:42  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

To dobrze, że się obawiasz bo będziesz tego "pilnował" :-D.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-09-10 15:47  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Model ma przesunięcia kolorów i nie jest za dobrze spasowany, przez co wielu modelarzy poddało sie już na starcie, ale model da się skleić co widać po galerii stanisłąwa z.

Widzę że gruntowanie farbami w sprayu to dobry pomysł, chyba muszę to przy następnym modelu zastosować.

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
09-09-10 16:12  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Niestety ale już widzę, że wycięcie na km wyszło za duże, będzie problem z kolejnym elementem. Tak jak pisali wyżej tą wręgę należało zeszlifować bo jest za duża. Nawiasem mówiąc uważaj na wszystkie wręgi bo większość nie trzyma wymiarów.
Zwróć też szczególną uwagę na najdłuższy element kadłuba (ogon) bo ze względu na wielkość trudno się go formuje.

--


 
09-09-10 18:34  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Postraszyliście mnie tym, że to się może nie zgrać. Postanowiłem tym samym, że skleję na szybko następny segment i zobaczę co się będzie działo (dopóki jeszcze nie wkleiłem wnętrza kabiny strzelca, co by w razie co nie rozklejać za dużo) Jak widzicie, (segmenty są "złapane" na kropelkę SG) nie widać, żeby to się jakoś mocno niezgadzało. Jedynie co poszycie przy rowku jest jedno dłuższe od drugiego. Będzie trzeba wkleić kawałek zapasu, to chyba najłatwiejsze wyjście z tej sytuacji. Wydaje się lepsze niż szlifowanie wręg, bo zdaje mi się, że dopiero wtedy mogłoby to wszystko później się jakoś rozjechać.

 
11-09-10 18:41  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Wystarczy jedno słowo komentarza: MASAKREJSZYN. Najdłuższy segment jest bardzo ciężki do uformowania (tak jak mówiłeś Raduss), poza tym wręga która kończy owy segment jest dużo, za duża, co za tym idzie wszystkie inne też. Apogeum nastąpiło w ostatnim segmencie gdzie widać jak bardzo zmasakrowałem łączenie od dołu. Jak widać moje umiejętności nie wystarczyły żeby dobrze zgrać łączenia segmentów, choć się bardzo starałem ehhh...dużo jeszcze pracy przede mną. Brak znacznika osi na segmentach od góry stwarza problem, że cały kadłub może uciekać w lewo albo w prawo o czym już wspominałem. Wykałaczka jest po to żeby łatwiej było kontrolować ustawienie segmentów.
Wycięcie na KM jest za duże :-) dlatego też zrobiłem większą "rynienkę" z zapasu oraz dokleiłem brakujące poszycie w segmencie strzelca.


CDN...

 
11-09-10 20:59  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Nie ma się czym martwić, mi te elementy nie wyszły dużo lepiej. :-)
Nadal życzę powodzenie bo czeka Cię wiele przygód.

--


 
12-09-10 17:58  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Mała aktualizacja. Zrobiony statecznik poziomy. Sam statecznik kleiło się bardzo dobrze. Trochę psuje efekt to, że jeden ze sterów kierunku źle jest spasowany (a raczej zaprojektowany). Problemy zaczęły się w momencie pasowania statecznika do kadłuba. Okazało się, że od góry pasuje "jako tako", to od dołu w ogóle. Do kadłuba po obu stronach brakowało 1,5-2mm. Postanowiłem "zaszpachlować" te szczeliny wikolem. Wyszło lepiej niż myślałem, że wyjdzie. Teraz zastanawiam się czy to malować czy zostawić to przeźroczyste. Co radzicie? Aha i statecznik trzyma poziom i oś samolotu.

 
16-09-10 19:45  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Witajcie,
relacja już prawie spadła na koniec strony, także czas na mały aplołdzik ze zmagań ze 110tką.
Wykonałem i przykleiłem stateczniki pionowe, zresztą nie bez kłopotu. Linie nacięć/zgięć na stateczniku są prawie nie widoczne, ciężko mi było przez to dobrze wyprofilować odpowiednio te elementy. Aha mała rada, żeby podkleić brystolem te części. W jednym stateczniku widać różnice koloru (ewidentny błąd w druku, bądź samym projekcie). Zdaje się też, że udało mi się utrzymać odpowiednie kąty między kadłubem i st. poziomym oraz miedzy pionowym i poziomymi statecznikami (na zdjęciu ciężko ustawić równo model nie trzymając go w ręku)



Następnie wziąłem się za goleń koła ogonowego efekty następujące. Chyba za "cienką" zrobiłem tą oponę? Kłopot, o dziwo, sprawiło mi przyklejenie "osłon na goleń" ponieważ ciężko to uformować, a w zasadzie popełniłem podstawowy błąd, stwierdzając, że dam radę uformować górną część tego elementu po przyklejeniu na SG, kawałka który nie wymagał formowania. HUGE MISTAKE...



No i na koniec zapowiedz następnej odsłony, wziąłem się za klejenie skrzydeł, a dokładnie centropłata. Ktoś wspominał, że z tym są największe kłopoty, że tak powiem się okaże w produkcji.

 
17-09-10 14:06  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Skleiłem ten model, kadłub z za dużymi wręgami przeżyłem, ale oszklenie kabiny strzelca to koszmar

--

 
17-09-10 20:08  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Mam szybkie pytanie. Co zrobić z tym?



Od góry jest przewidziane oprofilowanie, zahacza ono delikatnie o tą powierzchnię, ale i tak zostaje kawał białego. Jak widzicie na drugim zdjęciu, z tyłu samolotu centropłat zgrywa się ok, wiec WTF?? Instrukcja nic nie wspomina, że coś tam ma się znajdować. To znowu taki "delikatny" błąd?

 
17-09-10 20:42  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Chyba trzeba będzie zalepić to dodatkowym kolorem.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-09-10 20:53  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

A w instrukcji na obrazkach ta czesc tez tak wyglada?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
17-09-10 21:48  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Jedyny obrazek w instrukcji pokazujacy centropłat to rzut z boku haha swoją drogą nie zła opcja żeby nie było innego rzutu.

 
17-09-10 22:18  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Przecież mówiłem, że czekają Cię takie niespodzianki i zapas koloru się przyda. ;-P

--


 
17-09-10 22:48  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Nie sądziłem, że AŻ takie niespodzianki. Na razie pomalowałem Pactrą nefralgiczny punkt, po przyklejeniu oprofilowania, zapewne będę musiał użyć zapasu. Jestem też ciekaw jak sobie poradził z tym fantem Stanisław?

 
18-09-10 08:16  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Zielony - użyłem zapasu koloru : )

 
20-09-10 21:01  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

stanisław.z dzięki za info.
Musiałem chwilę odsapnąć od modelu, niestety dłuższe przebywanie w jego pobliżu zaczyna wyzwalać we mnie złość hehe...
Postęp prac jest następujący:
Przyklejony został centropłat do kadłuba. Sądziłem, że oprofilowanie zakryję odrobinę ten koszmarny błąd projektanta, kolejny raz się pomyliłem:-/ Jak widać postanowiłem zamalować biały obszar, dojdzie do tego jeszcze zapas koloru.


Samo oprofilowanie postanowiłem kleić z goła inaczej niż w ostatnich dwóch modelach. Czyli po kawałku, daje mi to większą możliwość korekty oprofilowania. Jak widać do ideału mojemu wykonaniu jeszcze brakuje. O zgraniu kolorów, nie ma co wspominać bo takowe nie występuje.


W tzw. międzyczasie wyciąłem szkielet skrzydła, samo poszycie skrzydła, lotki. Podkleiłem poszycie brystolem (co zresztą widać na zdjęciu, te pofałdowania to efekt BCG, z zew. nic nie widać, jest gładka powierzchnia). Po przyklejeniu, szkieletu do dolnej części poszycia (swoją drogą brakuje w szkielecie ze dwóch żeber, żeby to się jakkolwiek kupy trzymało i nie wychodziło zwichrowane), okazało się co następuje:

1. Górna część poszycia jest za duża. Jeśli chciałbym to skleić tak jak zostało wycięte to po przyłożeniu do centropłata, centropłat "wpadał" w skrzydło. Jak zrobię tak żeby pasowało do centropłata to będę musiał odcinać znaczny kawałek. Dodam też, że lotka pasuje do dolnej części całkiem znośnie. Co raczej wskazywałoby na kolejny błąd wycinanki, aniżeli błąd z przesunięcia szkieletu.


2. Jak już wspomniałem dwa żebra przewidziane w skrzydle to moim zdaniem za mało, a tu się okazuje, że to mniejsze "żeberko" jest za duże. Nie ma możliwości przesunięcia go bliżej kadłuba bo ograniczeniem jest "dziura" na lotkę. A co za tym idzie nie ma możliwości "zamknięcia" skrzydła. Stwierdziłem, że szlifowanie żebra do takiej wielkości aby pozwalało skleić płat mija się z celem. Dlatego też usunąłem je ze skrzydła. Efekt będzie można już niedługo zobaczyć. O ile nie trafi mnie szlag wcześniej:-)


Post zmieniony (20-09-10 21:03)

 
20-09-10 23:11  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Nic do Aviatora nie mam ale rzeczywiście stosuje dość archaiczne rozwiązania, m. in. budowy szkieletu skrzydła. Jakiś niby "keson" zapewne ściągnięty od Wasiaka, bo o ile wiem przerysowywał Jego modele dla Modelika (np.Arado 196).
Drugi mankament to miejsce łączenia obu części płata, wystarczyło przesunąć o centymetr i łączenia wypadłoby pod osłoną silnika. Byłoby mniej widoczne.

--

Post zmieniony (21-09-10 10:01)

 
25-09-10 15:01  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Witam. Maja 110-tka się jakoś skleiła, ale sporo domysłów z rysunków co i jak i którędy do śródmieścia, zwłaszcza przy gondolach silnikowych. Kłopoty z za dużymi wręgami zaczynają się od strzelca ogonowego i występują do końca budowy modelu.
Próba pozostawienia otwartej kabiny strzelca nie wchodzi w rachubę. Wszystkie fragmęty kabinki mają wymiar tej zewnętrznej. Ale widziałem fotki że się da oczywiście jak se sam wykonawca modelu wyrysuje, jednak nie o to chodzi, bo tym sposobem można zrobić se własny projekt.
Na zdjęciu 110-tka na lotnisku przy Wilczym Szańcu



--

 
25-09-10 15:34  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Kris pokaz wiecej zdjec. Zrob galerie w profilu najlepiej :)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
25-09-10 16:39  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

postaram się wrzucić moja 110-tke do "50 lat MM"

 
25-09-10 17:51  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

no niestety nie potrafię się zalogować do "50 lat MM" a chciałbym, ale miniaturki mojej 110-tki wstawię tu





Mam jeszcze takie pytanko przy okazji: nie moge się zalogować do 50 lat MM. Czy trzeba mieć inny profil?

 
25-09-10 18:47  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Trzeba pisać do admina, z prośbą, żeby założył profil.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
25-09-10 19:33  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kris, czy przeczytałeś ten tekst

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-09-10 19:22  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Kris bardzo ciekawa sceneria dla me 110. Ja do swojej tracę powoli cierpliwość stad brak postępów w pracach. Poziom zdenerwowania osiągnął zenit i postanowiłem chwilę odpocząć żeby nie pogorszyć i tak już złego wyglądu modelu

 
28-09-10 20:52  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

kris a skąd wziąłeś zdjęcia scenerii z Wilczego Szańca? mieszkasz blisko Kętrzyna?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-09-10 12:35  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Bardzo fajny Messerschmitt, podobają mi się zdjęcia. Lubię tak zaprezentowane modele ;-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-10-10 16:32  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Witam, swoją galerię uzupełniłem i wrzuciłem do "50lat MM" Pracuję w straży granicznej i stacjonuje na lotnisku na którym lądował Adolf. Niestety nie zachowała się żadna infrastruktura, po hangarach zostały częściowo posadzki, droga kołowania i zniszczone pasy startowe, zachowały się także stojanki na samoloty.
Jeżeli komuś przyjdzie zlepić wilgę 2000, albo PZL Kania to mogę pstryknąć fotki

 
01-10-10 18:36  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ale chodzi o lotnisko w Wilamowie?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
01-10-10 19:38  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Żeby nie było, że nic nie robię:-) Przykleiłem skrzydła. Jak pisałem wcześniej, postanowiłem oderwać jedyny dźwigar, który się uchował w skrzydle i przesunąć go tak aby nie trzeba było odcinać nadmiaru górnego poszycia. Bałem się, że jak odetnę około 2mm poszycia to zrobi się schodek przy krawędzi spływu. Jedno ze skrzydeł dostało jakby krowiego żebra (de facto nie ma od czego). Spowodowane jest to tym, że przyklejałem brystol (wzmocnienie poszycia) na BCG, a wzmocnienie zrobiłem mniejsze aniżeli samo poszycie. Efekt widoczny poniżej, już wiem, że więcej tego błędu nie popełnię. Udało mi się też zmasakrować końcówki skrzydeł (brak doświadczenia). Aha jeden ster wysokości jest przyklejony tak a nie inaczej, ponieważ nie zakończenie w skrzydle miejsca na lotkę wyszło pod kątem, mniej więcej takim / . Stąd też jak próbowałem zrobić lotkę jak "bozia przykazała" to na dole zostawała szpara. Serio nie wiem czy uda mi się skończyć ten model....Przepraszam za zmienne tło w zdjęciach.



P.S.
Zwróćcie uwagę na arcy ciekawy kamuflaż skrzydła na zdjęciu nr 2.

 
01-10-10 23:02  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Zwróciłem uwagę na błąd w kamuflażu , ale akurat to było łatwe do naprawienia używając zapasu koloru, którego jest pod dostatkiem.

--


 
02-10-10 10:47  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Bez przesady, dasz radę. kiedyś jak MM kosztował relatywnie mało, to jak mi coś podpadło np: za duże albo co gorsza za małe wręgi, to model już po 2-3-ech segmentach lądował w koszu. Teraz model kosztuje 18zł i kleję go na przekór, ale kolejne opracowanie tego autora raczej tylko obejrzę w kiosku.
Mała uwaga: zamiast walczyć ze skrzydłami powinieneś zrobić oszklenie kabiny i to jeszcze przed usterzeniem. Kabina to dość pracochłonny element wymagający precyzji w montażu, łatwiej by było operować kadłubem przy klejeniu tego elementu

 
02-10-10 16:39  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Kris powiem Ci, że ostatnio właśnie myślałem żeby się zająć kabiną bo sadze, że to może mieć największy wpływ na to czy model trafi do kosza czy nie?!

 
02-10-10 17:01  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Sklej do końca - a jak Cię efekt ostateczny nie zadowoli, to daj dzieciom do zabawy w piaskownicy. Ty zdobędziesz doświadczenie, a dzieciaki będą miały radochę ;-)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
02-10-10 20:51  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

No postaram się nie sknocić aż tak do końca tego modelu, a zarazem nauczyć się jak najwięcej. Już teraz wiem że muszę się zaopatrzyć w jakieś rurki (metalowe najlepiej), co by było łatwiej formować długie elementy. Z rozwagą używać BCG. No i ćwiczę ciągle cierpliwość.

Wracając do modelu to jego twórca, na obecnym etapie budowy również zaleca wykonanie oszklenia. Chłop chyba wie co robi :grin:. Jakbym się naużerał z silnikami, a później spiep....popsuł kabinę to pozostałoby się tylko pociąć. Dążąc do wyżej powziętego planu, trzeba najpierw wykonać karabin strzelca MG15. Powiem wam, że jest jeden rysunek tego ustrojstwa i miałem 10 minutową rozkminikę pt. "ale o co chodzi" Wykonałem to z goła odmiennie od załączonego rysunku, sami oceńcie czy choć trochę dobrze. Aha małe pytanko. Jak dobrze "obrabiać" małe, grube (1mm) kółka? Wycinam olfa na szablon sześciokąta, ale później jest problem z obróbką tego, czyli zaokrągleniem. Jest jakiś sposób ciekawy?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024