FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
28-08-10 07:30  Odp: [zapowiedź] Takao /Haliński/
Thunder909 

 

Modelarstwo kartonowe coraz drozsze ,klientow coraz mniej , to nic dziwnego ze i ofensywna reklama . Jak widac to pan Halinski juz troche czasu zajmuje sie swoim Takao i teraz wyszedl ten z DB. Tak samo bym klientom dal znac :"hej, ja mam ten model na polce kreslarskiej, kto ma ochote niech troche poczeka". Calkiem normalna konkurencja na rynku.

Mnie osobiscie podoba sie ten Takao z 1944 lepiej i dlatego anulowalem zamowienie tego z DB. Poczekam chetnie i bede oczywiscie rozczarowany jesli mnie wydawnictwo ze Stegny wykiwa. A tak na marginesie to przeciez tutaj na forum byly glosy by wznawiac stare pozycje. Wiec nie ma co krzyczec jak zostaja wznawiane.
Rynek modelarstwa kartonowego bedzie jeszcze mniejszy i tylko te wydawnictwa przezyja ktore jakoscia i ofensywnym marketingiem sobie miejce na tym rynku "zabetonuja" .
Wydawnictwo ze Stegny i tak gra w calkiem innej lidze jak inne wydawnictwa i jest na dobrej drodze by jeszcze lata produkowac i sprzedawac swoje projekty . Tak trzymac.

 
28-08-10 07:48  Odp: [zapowiedź] Takao /Haliński/
bandi   

Nie kupiłem San Franciszka z Modelika bo zapowiedział Halinski i co ??? dwa zdjęcia surówki od tamtego czasu widziałem i zero info co dalej !!.
Teraz mam nie kupić Takao z Dom Bumagi bo zobaczyłem 5 zdjęć +okładkę??, jak nie kupię z Dom Bumagi to potem nie będę miał go wcale bo Halinski nie wyda a w Dom Bumagi już będzie wyprzedany, ooo nie !!! biore z Dom Bumagi bo mam pewny model a nie mrzonki za jakiś tam czas!
ps. czarny pas to żaden problem , zrobiłem go w Yukikaze i da się zamaskować , bo druk nie jest rastrowy.

 
28-08-10 08:33  Odp: [zapowiedź] Takao /Haliński/
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

"Teraz mam nie kupić Takao z Dom Bumagi bo zobaczyłem 5 zdjęć +okładkę??, jak nie kupię z Dom Bumagi to potem nie będę miał go wcale bo Halinski nie wyda a w Dom Bumagi już będzie wyprzedany, ooo nie !!! biore z Dom Bumagi bo mam pewny model a nie mrzonki za jakiś tam czas!"

No i w czym problem. CHcesz czekać to czekasz, nie chcesz to kupujesz co jest. I to jest to - masz wybór, nic tylko się cieszyc.

"nie ma takiego problemu którego nie moglibyśmy sobie stworzyc" ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
28-08-10 22:22  Odp: [zapowiedź] Takao /Haliński/
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ale zaraz.... SF z Modelika jeszcze jest dostępny

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
28-08-10 22:52  Odp: [zapowiedź] Takao /Haliński/
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

tematyka marinistyczna jest mi jakoś daleka, ale tak sobie patrze na stronę AH - i tylko jedno mnie zastanowiło - czemu w "zdjęcia z budowy prototypu" przedstawia nam się raczej nieskończony model - a wszystkie inne galerie pokazują modele kompletne (oczywiście bez sklejonych elementów dublujących się).

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
29-08-10 01:22  Odp: [zapowiedź] Takao /Haliński/
Marcin K.   

Bo projekt jest w takiej fazie zaawansowania jak widać na fotkach (porównaj z fotkami San Francisco) - no ale trzeba było coś pokazać. W przypadku Zuikaku i Prinz Eugena nawet kawałka kadłuba nie mogli pokazać.

 
29-08-10 07:24  Odp: [zapowiedź] Takao /Haliński/
Thunder909 

 

No i co w tym dziwnego ? Projekt jest w tej fazie budowy i juz. Konkurencja wydala prawie ten sam model ,wiec jest czas uchylic rabka tajemnicy i zapowiedziec swoj. Sa tacy co poczekaja i nie kupia u konkurencji ( np. ja ). Teraz ty kliencie masz wybor : kupisz od razu ten z DB (jak Ci odpowiada z 1937 roku i czarna linia wodna i poszycie dna w duzym kawalku) albo poczekasz na produkt znanej ze swej jakosci firmy i otrzymasz model z 1944 roku . Co do jakosci nie trzeba sie martwic ,prosze spojrzec na KG V ,Heerman i inne okrety ze Stegny.
I po co ten krzyk ,niektorzy chetnie by juz na drzewach wieszali. Zreszta , to wydawnictwo nie potrzebuje adwokatow ,jakosc ich produktow mowi za siebie.

P.S
Zuikaku byl z GPM i Admiral Hipper ,tez bym odlozyl moje projekty na troche pozniej.

 
29-08-10 16:52  Odp: [zapowiedź] Takao /Haliński/
Marcin K.   

Thunder909 - przecież nie napisałem że to dziwne, tylko że pokazali (wydawnictwo p. Halińskiego) to co mają w tej chwili (przynajmniej tak mi się wydaje) - bo o to pytał Paulos. W sprawie Takao postępowanie wydawnictwa jest jak najbardziej OK. Ukazuje się model z Ukrainy, wydawnictwo p. Halińskiego ma na warsztacie swojego Takao - informują o tym, pokazują w jakim stanie zaawansowania jest w tej chwili i decyzja należy do modelarza - kupić ten Z Domu Bumagi czy czekać na ten od Halińskiego, czy kupić oba, czy żadnego. Podobnie jak w sprawie San Francisco. Natomiast postępowanie w sprawie Zuikaku i Prinz Eugen nie było OK - bo zapowiedź Zuikaku od Halińskiego ukazała się po tym gdy po Shokaku GPM zapowiedział swojego Zuikaku, podobnie było z Prinz Eugenem - GPM zapowiedział Hippera - a Haliński swojego Prinz Eugena - i obu modeli z wydawnictwa p.Halińskiego do dzisiaj nie ma. No i jeszcze była zapowiedź Ił-2 akurat gdy miały się pokazać Iły-2 z GPM i Orlika czy Answera - już nie pamiętam. I Iła od Halińskiego do dzisiaj nie ma - prawda?

--

 
29-08-10 18:38  Odp: [zapowiedź] Takao /Haliński/
Thunder909 

 

Prawda ,ale to przeciez normalna konkurencja. Taka byla i bedzie jak dlugo beda wydawcy na rynku. Jako klient patrze gdzie dostane interesujacy mnie model ,na jakosc i cene.
Gdzie, kto, z kim spi, niewazne .Mialem okazje poznac wszystkich wydawcow osobiscie i powiem jedno ,kazdy z nich odnosi sie do swojej konkurencji z dystansem.Kochac sie nie beda nigdy ;-) Dlatego nie dziwi mnie juz ta "walka" o tematy.

 
29-08-10 19:51  Odp: [zapowiedź] Takao /Haliński/
Marcin K.   

Zgoda - z punktu widzenia wydawcy - to normalna konkurencja, walka o klienta. To prawo a może i obowiązek wydawcy żeby dbać w każdy zgodny z prawem sposób o swój biznes. Natomiast ja - jako klient mam prawo do wyrażenia opinii, że tamte, nie zrealizowane zapowiedzi odebrałem jako próbę manipulacji moją decyzją o kupnie modeli z konkurencyjnych wydawnictw. Próbę, w której wykorzystuje się, zasłużoną opinię o najwyższej jakości własnych (czyli wydawnictwa p. Halińskiego) modeli. I tylko tyle.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024