FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
06-09-10 16:52  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Ja napiszę że w moim Constytution użyłem kartonu, malowanego natryskiem na kolor miedzi. Robota wymagała dóżo samozaparcia bo wyszło ponad 1000 elementów "blach".Na marginesie dopiszę że jak narazie nie starczyło mi natchnienia by okręt ukończyć.
Bellona z miedzianym dnem będzie wyglądała napewno świetnie i oryginalnie.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (06-09-10 16:54)

 
06-09-10 18:21  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

SEB, miedź z czasem pokrywa się ciemnym nalotem (patyna) więc to czym pokryjesz kadłub nie powinien się świecić jak czysta miedź. Takie jest moje zdanie A co zrobisz to będzie Twoja decyzja.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-09-10 18:34  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

OSTOJA - gdzieś czytałem odnośnie wątku z miedzią - ale jak już napisałeś miedź pokrywa się patyną po jakimś czasie więc może potrzeba właśnie tej "chwili"? W końcu statek zaraz po pokryciu miedzią "świecił" jak psu ..... , więc myślę że nie będzie fuszerki.
waldi - liczę że przy takich gabarytach statku to będzie ok 1500 części miedzianych na poszyciu ( jak nie więcej)- zdaje sobie sprawę z nakładu pracy jaki mnie czeka ale nigdzie mi się nie spieszy a lubię sobie taką drobnicę układać - choć na efekt trzeba czekać długo, to myślę że warto na to poczekać. A teraz wbijam 1814 szt kołków w pokład więc - jestem przyzwyczajony :o)
Pozdrawiam SEB.

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
07-09-10 11:30  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Mam coś takiego dla Ciebie Seb. Mi się przydało zwłaszcza przy olinowaniu rozjaśniło kilka spraw pod tym linkiem są plany różnych żaglowców miedzy innymi Bellona

Pozdrawiam.

Post zmieniony (07-09-10 11:44)

 
07-09-10 18:29  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

W Twoja cierpliwość i samozaparcie to nigdy nie watpiłem Szczegulnie jak o kołkach przeczytałem (i zobaczyłem). co do pospiechu to przy takiej robocie sie nie da oczywiscie. A co do błyszczenia blach to ja proponował bym je lekko zmniejszyć przez polakierowanie juz oklejonego dna lakobejcą. wiem z doswiadczenia że bez tego blacha miedziana i tak zciemnieje z czasem i wtedy czesciowo straci urok. Lakier zabezpieczy ja przed nadmiernym ciemnieniem a jednoczesnie lekko przygasi i nie bedzie zbyt duzego połysku na początku.
A co do efektu koncowego to jestem pewien że bedzie super.
Pozdrawiam i z niecierpliwoscią czekam na dalszy ciąg.

--
Pozdrawiam

 
07-09-10 21:45  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Krystian - to co mi dałeś jest dobre, jest naprawdę dobre, jest choler....e dobre, dzięki wielkie za pamięć i za nieocenioną pomoc.
waldii - dzięki piękne za pomysły i wskazówki, będę je brał pod uwagę jak najbardziej, niczego nie pomijam, rozważam i wprowadzam w życie. Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś cenne uwagi, wskazówki, porady itp. - zapraszam.
Myślę że dzięki Wam wyjdzie coś fajnego.
Dzięki - jeszcze raz - za wszystko - pracuję nad drobnicą. Mam nadzieję że niedługo pokażę to na jakim jestem etapie budowy. Ale zapewniam - nic Was nie ominie. :o)
Pozdrawiam - SEB.

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
09-09-10 17:15  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć! Może wpadniesz w sobotę na ŁSM do Mi-2 na Narutowicza. Dokładne informacje o miejscu spotkania znajdziesz w dziale KALENDARZ MODELARSKI. Zapraszam!

--
Pozdrawiam!

 
09-09-10 17:18  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam
Bardzo fajnie Ci idzie budowa i to w dodatku w drewienku :)
Będę często zaglądał, powodzenia życzę i dużo wolnego czasu.
Pozdrawiam - SŁONECZKO

 
10-09-10 15:52  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jasiek - dzięki bardzo serdeczne - ale mam tak napięty grafik że nie wiem czy zdążę ze wszystkim - będę się starał i spróbuję dotrzeć do Was na spotkanie.
Dzięki i pozdrawiam - SEB

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
22-11-10 21:04  Odp: [Relacja] HMS BELLONA - Shipyard 1:96
Tomasz_D   

Cześć,
Poniżej i moje 3 grosze :)
Tam gdzie będziesz naklejał miedziana taśmę np:
http://allegro.pl/tasma-ekranujaca-samoprzylepna-miedziana-hit-i1323966444.html
zaszpachluj najpierw np:
http://allegro.pl/novol-finish-szpachlowka-wykanczajaca-750g-i1314041723.html
choć nie wiem czy to się nada na papier, a potem pomaluj z dwa razy lakierem i dopiero nalepiaj taśmę. Będzie Ci się to wtedy wszystko ładnie trzymać i nie odklejać. Potem jak nie chcesz żeby taśma ciemniała to pomaluj raz jeszcze lakierem bezbarwnym choć w prawdziwej Bellonie z czasem blachy pokryły się patyną.
Pokłady zabezpiecz np: Kaponem , nie będą się wtedy świeciły jak "psu jajka" :)
Moje 3 grosze :)

Pozdrawiam,
Tomek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024