FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-08-10 15:14  [G] Sd Kfz 173 JAGDPANTHER
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam
Dziś chcę pokazać model niemieckiego działa samobieżnego: JAGDPANTHER. Model powstał od maja do października 2009r., czyli w ciągu sześciu miesiecy. Zbudowany z wycinanki GPM nr 90 (żółta okładka). Opracowanie było słabe i strasznie uproszczone. Niemal cały układ jezdny został przeze mnie przerobiony (zmieniłem koła napędowe i napinajace oraz gąski, które robiłem około 2 miesiące, hamulec wylotowy lufy i wiele innych drobnostek). Model pomalowany Pactrami.



--

Post zmieniony (21-08-10 15:15)

 
21-08-10 15:29  Odp: [G] Sd Kfz 173 JAGDPANTHER
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Ależ ładny! Można oglądać i oglądać.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
22-08-10 10:51  Odp: [G] Sd Kfz 173 JAGDPANTHER
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kolejny pancerny model w ostatnich dniach, który przyciągnął moją uwagę, ale i wzbudził mieszane uczucia.
Jak piszesz budowany rok temu, więc w czasie, gdy dokumentacji w internecie jest w bród, malowany, więc tym bardziej bez większych problemów dla chcącego uzupełnić i poprawić opracowanie, a u Ciebie poza fajnym weatheringiem uproszczenie za uproszczeniem. Jest to dla mnie o tyle niezrozumiałe, że jak piszesz układ jezdny przerobiłeś prawie w całości .
Poza tym kompletne pomieszanie cech wczesnej i późnej Jagi, brak wentylatora na stropie, brak stelaży na narzędzia lub jeśli już, konsekwentne przeniesienie ich do tył pojazdu.
Niewielkim nakładem pracy mogłeś osiągnąć pewny sukces prezentując model dopracowany i skończony, a tak dla mnie jest on "fajny z daleka" .
Jednak jak pisałem przyciąga on uwagę ,więc kierunek jaki obrałeś jest o`k i dlatego gratuluję modelu i galerii ;-)

Post zmieniony (12-05-13 14:36)

 
23-08-10 14:02  Odp: [G] Sd Kfz 173 JAGDPANTHER
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dla mnie bomba, muszę ci powiedzieć że dawno nie widziałem tak elegancko sklejonego modelu.

A że przymierzam się do malowania aktualnie klejonego modelu to mam nadzieję że uda mi się ciebie poradzić. Mianowicie czy przed malowaniem zaimpregnowałeś czymś karton?

--
Pozdrawiam serdecznie

 
23-08-10 14:53  Odp: [G] Sd Kfz 173 JAGDPANTHER
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Mi się podoba tym bardziej że orginalna wycinanka na dzisiejsze standardy dużo nie oferuje. Sam mam Jagę z nowszego opracowania GPM-u ale na razie musi jeszcze poczekać na swoja przemianę z 2D na 3D.
Pozdrawiam.

 
23-08-10 15:43  Odp: [G] Sd Kfz 173 JAGDPANTHER
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak Krzyśku, karton impregnowałem Caponem. Maluję Pactrami, a w tym modelu sporo było dużych powierzcni, które pod wpływem farby mogły sie wypaczyć. Szkielet też nie był pełny tylko żebra więc było to wskazane.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024