FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-12-10 15:49  Odp: [Relacja]Jakowlew Jak 3 /Kartonowe Hobby , luty 2005/ 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No właśnie, impregnowałem BCG.Wykonałem także kilka krótkich nacięć prostopadłych do krawędzi największych krzywizn.Krzywizny formowałem powoli pęsetą filatelistyczną.Po sklejeniu skrzydła do powstałych otworów wkleiłem na SG paseczki kartonu(owe przegródki),tak,by większa część paseczka mocno wystawała i było za co złapać ;-) .
Jak klej chwycił dodałem go igłą jeszcze troszkę na miejsca łączenia.Po zaschnięciu odciąłem nadmiar,lekko przeszlifowałem i zaretuszowałem.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-12-10 09:06  Odp: [Relacja]Jakowlew Jak 3 /Kartonowe Hobby , luty 2005/ 1:50.
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Jakiego kleju używasz do łączenia wręg z kadłubem?

 
20-12-10 08:52  Odp: [Relacja]Jakowlew Jak 3 /Kartonowe Hobby , luty 2005/ 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Uniwersalny UHU - w dużej żółtej tubie z aplikatorem.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-12-10 18:23  Odp: [Relacja]Jakowlew Jak 3 /Kartonowe Hobby , luty 2005/ 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Powstała chłodnica:

Pobawiłem się także z malunkami na boku kadłuba,teraz chyba wygląda to trochę lepiej( niestety nie mam na myśli widocznego obramowania tłoczonego elementu kabinki pilota-jak widać dobieranie koloru farby do niczego...)

A "przed" wyglądało tak:

Nastąpiła chwila,kiedy można już połączyć skrzydła z kadłubem ( tu jeszcze bez oprofilowania-lepiej widać dopasowanie obu części)

Zauważyliście pewnie,że model nadziany jest na patyczek od szaszłyków:

A tak jakoś pomyślałem sobie,że będzie wygodniej za coś trzymać przy końcowym aerografowaniu matem. Przy okazji widać,że mały to samolocik ;-)

Co do ratowania owego fatalnego obramowania to mam już pewien pomysł...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-12-10 20:34  Odp: [Relacja]Jakowlew Jak 3 /Kartonowe Hobby , luty 2005/ 1:50.
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Mariuszu, pięknie Ci to wychodzi. Muszę przyznać, że mam słabość do tej skali ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
06-01-11 18:15  Odp: [Relacja]Jakowlew Jak 3 /Kartonowe Hobby , luty 2005/ 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Skrzydła oprofilowane ( u mnie oklejki wyszły za długie ok. 0,5 mm z tyłu , za to kształt ich przedniego zakończenia moim zdaniem genialny! ), oraz doklejona chłodnica.


Teraz już z górki ; podwozie w częściach mam już gotowe,śmigło też...

Acha: katastrofalny wygląd ram oszklenia tylnego elementu kabiny jakoś ( kiepsko, bo kiepsko,ale już raczej nic nie będę poprawiał...) poratowałem swoistym zapasem koloru w wycinance...
Piszę "swoistym", bo w wycinance nie ma typowego "zapasu koloru"...
Mianowicie wykorzystałem rysunek modelu na okładce,z którego powycinałem cieniutkie paseczki w odpowiednim kolorze,które po rozwarstwieniu kartonu poprzyklejałem na BCG.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-01-11 19:04  Odp: [Relacja]Jakowlew Jak 3 /Kartonowe Hobby , luty 2005/ 1:50.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

MARIUSZ: "powycinałem cieniutkie paseczki w odpowiednim kolorze"

Bardzo dobrze sobie poradziłeś - grunt to "pomyślunek". Niepotrzebnie autorzy wycinanek rysują kreseczki gdzie naciąć takie elementy jak np. owiewki - to szpeci. Ewentualne nacięcia można zaznaczyć poza elementem i opisać to odpowiednio w instrukcji.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-01-11 19:25  Odp: [Relacja]Jakowlew Jak 3 /Kartonowe Hobby , luty 2005/ 1:50.
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Oglądając fotki nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to 1:33 : O
Gratuluję wykonania.

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
24-01-11 11:19  Odp: [Relacja]Jakowlew Jak 3 /Kartonowe Hobby , luty 2005/ 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Model postawiony na podwoziu.
Model z wieloma moimi niedociągnięciami,ale mimo to postanowiłem lekko go zwaloryzować.Może troszkę też z potrzeby sprawdzenia pomysłu?
Chodzi o dorobienie z cienkiego drutu miedzianego charakterystycznych "wodzików" ( nie znam fachowej nazwy) goleni podwozia.Chodzi o drobne elementy łączące górną część goleni ( obudowa amortyzatora, z dolną częścią,do której mocowane jest koło.Zadaniem tego "device" jest zapobieganie obracania się względem siebie wymienionych elementów ( chyba...).
No i z drutu nieco grubszego dorobiłem fragment elementu wciągania podwozia do wnęki w skrzydla.W oryginale był to płaski,dość szeroki paseczek kartonu.
Zdjęcia:



Dokleiłem jeszcze malutkie oprofilowania wylotów powietrza z kanałów systemu chłodzenia oleju:


Wiem,że dodatkowe klapki podwozia ( te bliżej kadłuba ) miały także druciane pałączki będące elementami domykającymi podwozie w pozycji zamkniętej - uruchamiane kołem podwozia głównego. Ale już zabrakło mi zaparcia i drucik musiałby być średnicy włosa...
Brawura to nie odwaga ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-01-11 13:32  Odp: [Relacja]Jakowlew Jak 3 /Kartonowe Hobby , luty 2005/ 1:50.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

MARIUSZ: " Chodzi o dorobienie z cienkiego drutu miedzianego charakterystycznych "wodzików""

To się bardzo prozaicznie nazywa - "nożyce".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024